Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Cerrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

chiv link' Alıntı:
Değerler çankırı için ve sakin kullanmanıza rağmen bence yüksek. Yol bilgisayarında yazan değer nedir?

Yol bilgisayarında da ozamanlar ortalama 13-14 litre yazıyordu.

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya yorum yazan arkadaşlara inanmıyorum yada durmadan ben yanlış hesaplama yapıyorum 450 il e500 kuruş yaktığını söyleyenler bu aracı nasıl kullanıyorlar anlamadım.  her türlü şehir içi ( istanbuldan bahsediyorum) 7,4 ortalama ile gidiyorum ki 49000 lira  şu ana benzinin litresi shell de oda eder size 36.250. ama eğer bana devamlı trafiğin yoğun olduğu  saatte  kullanıyorum derseniz zaten o zaman zaten size dizel bir araç lazım demektir.diğer olasılıkta bu araç emin olun normal kullanımda 370 kuruş ortalamayı asla geçmez.zaten ilk alımda bu tür yorumlara bakaralk çok korkmuştum bir memur olarak ::))) ama aldım ve yanılmadım gayet uygun bir benzim tüketim oranı varki gücü ve sağlamlığı,konforu da aracın artıları

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yunus tanfer link' Alıntı:
ya yorum yazan arkadaşlara inanmıyorum yada durmadan ben yanlış hesaplama yapıyorum 450 il e500 kuruş yaktığını söyleyenler bu aracı nasıl kullanıyorlar anlamadım.  her türlü şehir içi ( istanbuldan bahsediyorum) 7,4 ortalama ile gidiyorum ki 49000 lira  şu ana benzinin litresi shell de oda eder size 36.250. ama eğer bana devamlı trafiğin yoğun olduğu  saatte  kullanıyorum derseniz zaten o zaman zaten size dizel bir araç lazım demektir.diğer olasılıkta bu araç emin olun normal kullanımda 370 kuruş ortalamayı asla geçmez.zaten ilk alımda bu tür yorumlara bakaralk çok korkmuştum bir memur olarak ::))) ama aldım ve yanılmadım gayet uygun bir benzim tüketim oranı varki gücü ve sağlamlığı,konforu da aracın artıları
+1 ayni korkularla aldim bende :) ilk aldigim gun sehir icinde hic basmadan 10 lt yakiyo iyi ya diye gobek atiyodum 5000 km den sonra ayni yol ayni sartlarda 7-7.5 lt yakiyor napsam bilemedim  :D

Cerrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bu arabayı Çankırı (trafiğin çok olmadığı) şartlarında kullanmayı beceremiyorum herhalde. Aldığım arkadaş Denizlide şehir içi 0.50 krş diyordu ama trafiğin fazla olmadığı Çankırı'da ortalama 13-14 litre yazdıktan sonra gaza hafiften ayağımın ucuyla basıyorum ayağımı çekiyorum sırf anlık tüketim artmasın ve ortalamayı yükseltmesin diye ama yanlış mı yapıyorum acaba..

AlettaOcean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba beyler kendi aracımı satmamla kuznimin 1.4 turbosu ile uzun yola gittim 120 km sabitleyip en ekonomik veriye ulaştım 4.6 litre anlık yakıt tüketimiyle yoluma devam ettim donuste trafiğe sıkısmamak için gazladıgımda ortalamam 8 e vurmustu

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende en yoğun trafikte araba kullanmama rağmen şuan ortalama yakıt tüketimim 8.2 lt. aldığımdan beri hiç 0 lamadım ve araç 9600 km de.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bayramda denizli -istanbul gidis donus toplam 1500 km yaptim ortalama 7.7 lt ile 8 lt arasinda  140 km altina hic inmedim.
Yerine gore 180-200 km ile gittim.
Fazla ölcup bicmemek lazim arkadaslar az yakicam diye ugrasmaktansa dizele gecmek daha mantikli.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

B֜LENT link' Alıntı:
Bayramda denizli -istanbul gidis donus toplam 1500 km yaptim ortalama 7.7 lt ile 8 lt arasinda  140 km altina hic inmedim.
Fazla ölcup bicmemek lazim arkadaslar az yakicam diye ugrasmaktansa dizele gecmek daha mantikli.

+1453

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
180-200 le hadi yakit neysede radar cok can yakar ben konyadan gelene kadar en az 1000 lira ceza yerim kasmadan gelsem  :D :D

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu araçla istanbul trafiğinde 7 küsür litre yakan adamın değil alnı eli öpülur. Ben yoğun trafikte beceremiyorum.  Hep 8,6- 8,7 litre arasında gidip geliyor. Hele havalar bi sogusun 9,5 litre nin altına mümkün değil inmiyor. Ha şu var uzun yolda 90-100 km sabit hızda 5,6 litre net pompa değeri ortalaması elde etmek mümkün.  Bir depo ile bin km yol yapmak imkÖ¢n dahilinde.  Ancaaaak soz konusu istanbul şehir içi ise yok bi yolu bu işin.  Veya var ben beceremiyorum veya benim arac defolu.