Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

harunhoca link' Alıntı:
Bu araçla istanbul trafiğinde 7 küsür litre yakan adamın değil alnı eli öpülur. Ben yoğun trafikte beceremiyorum.  Hep 8,6- 8,7 litre arasında gidip geliyor. Hele havalar bi sogusun 9,5 litre nin altına mümkün değil inmiyor. Ha şu var uzun yolda 90-100 km sabit hızda 5,6 litre net pompa değeri ortalaması elde etmek mümkün.  Bir depo ile bin km yol yapmak imkÖ¢n dahilinde.  Ancaaaak soz konusu istanbul şehir içi ise yok bi yolu bu işin.  Veya var ben beceremiyorum veya benim arac defolu.
Problem yok abi istanbul ici senin degerler normaldir altini goruyorum diyen bomboş yolda gidiyordur zaten ortalamayi sifirlayinca 8 lt den basliyor.
Uzun yoldada 90-100 km gitmekte buyuk sabir ister abi şahsen ben yapamiyorum.
Kaldiki 90-100 km ile gidip kahrolmaktansa dizele gecer yardira yardira giderim daha iyi

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Problem yok abi istanbul ici senin degerler normaldir altini goruyorum diyen bomboş yolda gidiyordur zaten ortalamayi sifirlayinca 8 lt den basliyor.
Uzun yoldada 90-100 km gitmekte buyuk sabir ister abi şahsen ben yapamiyorum.
Kaldiki 90-100 km ile gidip kahrolmaktansa dizele gecer yardira yardira giderim daha iyi
+ olarak bizim araçlar resmen bas gaza diye insanı tetikliyor , ya da ben böyle hissediyorum :D  005hihih  005hihih

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Bayramda denizli -istanbul gidis donus toplam 1500 km yaptim ortalama 7.7 lt ile 8 lt arasinda  140 km altina hic inmedim.
Yerine gore 180-200 km ile gittim.
Fazla ölcup bicmemek lazim arkadaslar az yakicam diye ugrasmaktansa dizele gecmek daha mantikli.

Aynen dostum, hatırlayanlar olur; eskiden Tempra - Renault 21 vs dönemlerinde araçların 1000-1100kg lik kasaları ve 80-100 beygirlik motorlarına rağmen ş.içi 12-13 litrelik tüketimleri "gayet normal" kabul edilirdi.

şimdi tank gibi ağır ve çok güvenli turbo beslemeli güçlü araçlarımızla bu rakamları tüketiyorsak bunu "çok aşırı" bulmak mantıklı olmaz, sorun maalesef tüketim mikatrında değil, yakıtın satış fiytında.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu da başka bir doğru bakış açısı. Her zaman derim doğru her zaman tek değildir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aynen dostum, hatırlayanlar olur; eskiden Tempra - Renault 21 vs dönemlerinde araçların 1000-1100kg lik kasaları ve 80-100 beygirlik motorlarına rağmen ş.içi 12-13 litrelik tüketimleri "gayet normal" kabul edilirdi.

Şimdi tank gibi ağır ve çok güvenli turbo beslemeli güçlü araçlarımızla bu rakamları tüketiyorsak bunu "çok aşırı" bulmak mantıklı olmaz, sorun maalesef tüketim mikatrında değil, yakıtın satış fiytında.
o arabalar ortalama yakit tuketimini gostermedikleri icin moral bozmuyodu togi.

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:

Şimdi tank gibi ağır ve çok güvenli turbo beslemeli güçlü araçlarımızla bu rakamları tüketiyorsak bunu "çok aşırı" bulmak mantıklı olmaz, sorun maalesef tüketim mikatrında değil, yakıtın satış fiytında.
90 larda babamda doğan L vardi 1 depo benzin ile sehirler arasi tas catladi 350-400 km gidiyordu. Kendisi memur olmasina ragmen hicte cok yakiyor lafi gecmezdi :)

orhan123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya arkadaşlar geçen gün 15 bin bakımı yaptırdım. Fakat anlamadığım bir şekilde Bakımdan sonra Yakıt sarfiyatı fazlasıyla arttı. Normalde ortalama 6.8 litre harcayan aracım 10-11 seviyelerinde geziyor. Bu durum normal mi sizce? Aracım 1.4 t ve LPG yok. Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

orhan123 link' Alıntı:
Ya arkadaşlar geçen gün 15 bin bakımı yaptırdım. Fakat anlamadığım bir şekilde Bakımdan sonra Yakıt sarfiyatı fazlasıyla arttı. Normalde ortalama 6.8 litre harcayan aracım 10-11 seviyelerinde geziyor. Bu durum normal mi sizce? Aracım 1.4 t ve LPG yok. Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

Hocam bakım sonrası yakıt artışı normal diyorlar. Sonrasında normale dönecektir.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla on gün önce ben de ilk bakımı yaptırdım artan eksilen bir şey yok.  Yine 8,6 lt.ortalama.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Scrapercar link' Alıntı:
90 larda babamda doğan L vardi 1 depo benzin ile sehirler arasi tas catladi 350-400 km gidiyordu. Kendisi memur olmasina ragmen hicte cok yakiyor lafi gecmezdi :)

Ben benzinin 1 Lira olduğu gün "yok artık, 1 litre benzin 1 litre Kola dan pahalı" demiştim hay ağzım lal olaydı !!  :D :D