Astra J 1.6 CDTI Hızlanma Sorunu

34okn34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Astra J 1.6 CDTI 136HP 2015 Kullanıcısıyım, araçta kalkışlarda yokuşlarda vs hiçbir problem yaşamamama rağmen yüksek viteslerle ve yüksek devirlerde gaza birden yüklendiğimde devir saati yükseliyor motor devri yükseliyor ama araç birden hızlanmıyor sanki bir an boşa almışım da araba bağırıyormuş gibi oluyor. Bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen aydınlatırsa sevinirim. İyi günler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Astra J 1.6 CDTI 136HP 2015 Kullanıcısıyım, araçta kalkışlarda yokuşlarda vs hiçbir problem yaşamamama rağmen yüksek viteslerle ve yüksek devirlerde gaza birden yüklendiğimde devir saati yükseliyor motor devri yükseliyor ama araç birden hızlanmıyor sanki bir an boşa almışım da araba bağırıyormuş gibi oluyor. Bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen aydınlatırsa sevinirim. İyi günler.
Baskı balata bitmiş

34okn34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Keşke öyle olsa ama vitesteyken kaşkışta 3 pedal yapıyorum ya da el freni çekip kalkmaya çalışıyorum araç stop ediyor baskı balata iyi gibi gözüküyor.
Tak tak tarzı ses varmı

34okn34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

34okn34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
5. Viteste şahit oldum genelde, devir düşünce gaza birden yüklendiğimde sanki otomatik araba gibi devir yükseliyor sonra vites küçültüp hızlanıyormuş gibi oluyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Balata üstad devir yükselir hız yavaştan yükselir bence balata devir yükselir hızlanma olmaz balata yavaş yavaş tutar sonra devir yavaş duser hız yükselir yokuşlar da ani gaz ver 4 5. Viteste devir birden yükselir ama araç hızlanmaz

34okn34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Balata üstad devir yükselir hız yavaştan yükselir bence balata devir yükselir hızlanma olmaz balata yavaş yavaş tutar sonra devir yavaş duser hız yükselir yokuşlar da ani gaz ver 4 5. Viteste devir birden yükselir ama araç hızlanmaz
İşte ben de öyle düşündüm ama emin olamıyorum çünkü 3. Viteste 4. Viteste rampa yukarı çıkarken yüklemiyorum resmen kafa kaldırıyor hiç kaçırma yok acayip Bi durum çözemedim.

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
arkadaşımın başına gelmişti baskı balata diye tahmin ediyorum