Astra j 1.6 turbo 180 hp yakıt tüketimi

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı alalı bir ay oldu yalıt tüketimi 12-13 litrelerde seyrediyor. karma kullanıyorum. arabayı da gayet sakin kullanıyorum. bana bir sorun var gibi geliyor.
bu arada 1500 km yol yaptım.
katalogda şehir içi 10 lt
şehir dışı 7 lt

şehir içi 10 lt razıyım.

bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gayet normal araç ağır ve turbo lu ayrıca yakıt fiyatları üst seviyelerde. 2 lt fark olması sorun göstermez. O katalog değerleri özel şartlarda ölçülüyor �� ama uzun yolda 7 tutturabilirsiniz

Son düzenleme:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fazla gibi o zaman suratlı kullanmadığınız halde. . Araç otomatik vites mi? . Lastik havalarını kontrol edin ayrıca bujiler ne zaman değişti ? Hava filitre si de öyle

Son düzenleme:

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji siparişi verdim üzerinde iridium buji vardı. orjinâli platin buji imiş. hava filitresi yeni değisti. lastik basıncını kontrol etmedim. araç 6 ileri otomotik.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farklı buji nedenı olabilir. Kendi aracıma benzer durum yaşadım araç çok yaktı ve ağırlaştı doğru bujisini taktirinca düzelmisti. Ayrıca wurth enjektör temizleyicisi de kullanabilrisniz depoya koyup fulleyin en az 50 km durmadan kullanın (uzun yol daha iyi) Her 15bin km de kullanırım. Yakıt tüketimine etkisi olur

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracı sıfır aldıysanız rodaj bitene kadar 2500-3000 km 12-13 litre yakar sonra düşer elletmeyin aracı

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam 50.000 km de

sabah lastik basıncına baktım 24 psi dü dört teker. kapı kenarında 39 psi yazıyordu. neredeyse yarı yarıya fark var. bakalım düzeltecem hehalde.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
39 biraz cok 36 iyidir bu sefer arac surat aninda yolda gezer kasislerde hissettirir Würth de kullanın uzun yola çıkacağıniz vakit. Ayrıca bujisini kesinlikle şase no göre alın yanlış olmasın

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araçların yakıt tüketimleri hesaplanırken standart bir veri yoktur, fabrika verilerini yakalamak da imkansızdır. O nedenle katalog verilerine fazla kafayı takmamakta fayda var. Sürekli kullandığım üç araç var (1991 benzinli, otomatik Vectra 2.0, 1993 LPG'li manuel Astra SW 1.4, 2017 benzinli, otomatik Astra 1.4 T) Bu araçlarımın içinde en az benzin tüketeni (karma tüketimde) emektar Vectra diyebilirim. Vectra kalkışlarda 30-33 litre civarında tüketim değeri gösterirken Astra 35 litreden aşağı göstermiyor. Bunun ana nedeni aralarındaki yaklaşık 300 kg.lık ağırlık farkı. Uzun yolda bu araçlar neredeyse kafa kafaya (7-1,7 litre gibi) yakıt tüketiyor diyebilirim (Astra bir tık daha az tüketiyor). 1.4İ LPG'li Astra ise motorunun güçsüz olması nedeniyle daha çok gaza basıldığı için daha fala benzin tüketiyor.
Demem o ki araçların kullanım şekli, ağırlıkları, bulundukları şehirlerdeki trafik yoğunlukları, dur kalk sıklığı, iklim şartları yakıt tüketimlerini belirler.