astra j 16" jant taktıran varmı?

astra.j.sedan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bildiğiniz gibi astra j ye 215/50/17 lastik takılıyor. ancak az bir bozuk zeminde güldür güldür ses yapıyar. bugün lastikçiye uğradım 16" jant takarsan ses olmaz dedi. bu konu ile ilgili düşüncelerinizi alabilirmiyim.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra j 16" jant taktıran varmı?

ses olmaz değil ses yine olur ancak hissedilecek düzeyde azalır bence gerek yok orjinalini bozmayın derim sedan var sanırım sizde 16 " görüntü açısından da hiç hoş durma emin olabilirsiniz.
bizim araçlarımızın süspansiyonları biraz sert o yüzden yol tutuşları övülüyor. Bir Volksvagen grubu araç olsa daha farklı olur ama bu markayla ilgili bir şey güvenlik ön planda bizim araçlarımız da tabi bu demek değil ki konforsuz böyle bir şey yok  fakat konfordan biraz ödün veriliyor.

astra.j.sedan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.

tavsiyeniz için tşkler. lastikler hankook. lastikler sert yapıda olduğu için esneme yapmadığından ses alma durumu dahada artıyor. acaba lastiklerimi değiştirsem. arabadan baya bi soğudum bu yüzden.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: .

astra.j.sedan link' Alıntı:
tavsiyeniz için tşkler. lastikler hankook. lastikler sert yapıda olduğu için esneme yapmadığından ses alma durumu dahada artıyor. acaba lastiklerimi değiştirsem. arabadan baya bi soğudum bu yüzden.
Bundan önce aracınız var mıydı var ise marka model 032questn

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada benim lastiklerimde Hankook çok iyi olmamakla birlikte idare eder bir lastik hankook şu an kış lastiklerim takılı ve hankooklardan da iyi bence ses seviyesi kışlık olmasına rağmen lastikleri değiştirin ama biraz eskitin boşa gitmesin sonuçta üzerinde onlar geldiler.
Continental tavsiyedir konfor için bence süper bir lastik.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendi aracımda Bridgestone ER300 lastik mevcut, nişanlımın aracında ise kışlık Kumho KW23 lastikler mevcut.
İki araçta Astra J, kışlık lastikleri taktırdığımızdan beri 2 araç sanki birbirinden farklıymış gibi geliyor bana. Lastikler konfordaki en büyük etkenlerden birisi bana kalırsa. Bariz şekilde daha konforlu kışlık lastik takılı olan araç.

Kendi lastiklerimi değiştirme zamanı geldiğinde yumuşak bir lastik seçmeyi düşünüyorum. Lastik basınçlarınız çok fazlaysa da konforu olumsuz etkiler, kontrol etmenizi tavsiye ederim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra j 16" jant taktıran varmı?

Hankooku hiç istememe rağmen aracı alırken onu vermişlerdi.Ama beklentilerimin üstünde performans gösteriyor.Isındım bile lastiğe.Ön yargılarımdan utandım.Lastiği 16 inç yapmaya gelince.bizim araçların davlumbazları 17 ye göre yapılmış.16 takınca komik duruyor.Bayii de 16 olarak gelen bir astra gördüm.10 metreden lastiğinin 16 inç olduğunu anladım.Bence 17 iyidir.Hem yol tutuşu açısınıdan çok daha güvenli