Astra j 2013 Sabrımı Zorluyor

by_serco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar Astra 2013 j Cosmo Flexride Opsiyonlu satın alıcağım para hazır fakat aralık ayından beridir bekliyorum satıcılar şubat sonuna geleceğini söylüyorlar çok saçma bence i30 la rekabet için iki firmada araçları depolarda bekletiyorlar bence...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Flexride şasi için stok tutulmadığından normal. Standart araçlar için 4 ay sıra bekleyenler var.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıra beklemenız cok normal :) ama arac meselesi heves oldugundan ve boyle sızın gibi aldıgına almısına pişman olmaktansa(bekleme surecınde) :) Gidip showroomda hazır bulunan arac uzerıne pazarlık yapmak en mantıklısı :)
Şahsen ailemin merivasını , corsa 1.0 ecotec almak ıcın gıttık astra g son bulduk Opel çanakkale ''ekşinin'' adiligi yuzunden Merivayı alıp cıkmıstık tabıkı astra g parasına :D İşimize de gelmişti, ama bayagı dagıtmıstık showroomu cıngene gibi :D
Benım corsamı da izmirdeki rengini begenmedıgımden , ıspartada showroomun garajında bulunan arac uzerıne pazarlık yaptım :) ve aldım :)
2-3 ay beklersem erir ölürüm heralde :D

Son düzenleme:

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , öncelikle i30 ile astrayı karşılaştırmanızı pek doğru bulmuyorum biri kore biri alman malı teknolojileri çok çok farklı her ne kadar aynı sınıf araçta olsalar .

Sıra konusuna gelirsek , beklemenizde hiç bir fayda yok aksine zarar var neden diyeceksen bugün 30.000 TL olan araba 5 ay sonra 34.000 TL üzerinden size satılabilir ve hiç bir markanın hiç bir bayisi size bugünden arabayı 30.000'e satalım 5 ay sonra gelip o fiyattan bizden alın DEMEZ ! Bugün anlaşıp kapora koyarsan arabana , arabanın 5 ay sonra ki fiyatı üzerinden almak zorunda kalırsın bence uğraşma olcay arkadaşımızında dediği gibi git hali hazırda bir araç bul kendine ve onu al , illa bulunduğun şehir olması gerekmez , komşu şehirlerdeki OPEL bayilerini arayıp sor elinizde astra varmı diye , biraz girgen ol yani araştır ...

Aylarca sıra bekleyip arabasızlıktan perişan olma diye yazıyorum bunları inan ki deymez bak üzüldüğünle arabasız geçirdiğin günlerle oturur kalırsın

Not : Bu arada şehrinde mersin yazıyor yeni gördüm , bende mersinde oturuyorum

OPEL Gedizler elinde pek araç bulundurmuyor ne yazık ki , adanadaki OPEL arpel bayisine sor belki orada vardır

Saygılarımla

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Mesela ben cam tavan icin 3 ay bekledim, bir 6 ay deseler beklerim yine, cam tavansız araba almam. Flexride li arac kullanmayanlar o opsiyonu bilmez bilmeyincede ne bekliyorsunuz standart arac alın der, ama dedimya ben cam tavan icin 3 bekliyorum, 6 desinler beklerim ama cam tavansiz arac almam, bu iş zevk işi, bazı insanlar icin aracın donanimi gereksizdir, bazıları içinse donanım vaz gecilmezdir. Bir aracın opsiyon listesinde ne varsa alırlar, onlar içinde beklemek sorun olmaz. Siz beklemek istemiyorsaniz tek tavsiyem 2. El bakın diger türlü 3 aydan önce opsiyon paletli arac almaj zor

by_serco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hali hazırda cosmo astra j bile yok ki ben zaten flexride için hevesleniyorum bugün opelin izmirdeki genel müdürlüğünü aradım onlarda şubat sonu mart başı geleceğini kesin olarak söylüyorlar 2013 yılına girmişken neden bir sene eski model alayımki mademki yeni araç alıyorum ben i 30 u kıyaslamadım ama rekabet için iki markada 2013 model . mart ayında araç getirtiyor onu demek istedim ben araçsız deyilim ama param varken araç alamamak beni geriyor heleki alacağım astralar hergün önümden geçiyor insan dahada bir tedirgin oluyor mersin dışında almak istemiyorum pek zamanımda olmuyor zaten arabayı al ordan tekrar buraya getir vss olmasssa başka markalara bakıcam çok istediğim astradan vazgeçebilirim yani moron gibi beklemektense...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , öncelikle i30 ile astrayı karşılaştırmanızı pek doğru bulmuyorum biri kore biri alman malı teknolojileri çok çok farklı her ne kadar aynı sınıf araçta olsalar .

Sıra konusuna gelirsek , beklemenizde hiç bir fayda yok aksine zarar var neden diyeceksen bugün 30.000 TL olan araba 5 ay sonra 34.000 TL üzerinden size satılabilir ve hiç bir markanın hiç bir bayisi size bugünden arabayı 30.000'e satalım 5 ay sonra gelip o fiyattan bizden alın DEMEZ ! Bugün anlaşıp kapora koyarsan arabana , arabanın 5 ay sonra ki fiyatı üzerinden almak zorunda kalırsın bence uğraşma olcay arkadaşımızında dediği gibi git hali hazırda bir araç bul kendine ve onu al , illa bulunduğun şehir olması gerekmez , komşu şehirlerdeki OPEL bayilerini arayıp sor elinizde astra varmı diye , biraz girgen ol yani araştır ...

Aylarca sıra bekleyip arabasızlıktan perişan olma diye yazıyorum bunları inan ki deymez bak üzüldüğünle arabasız geçirdiğin günlerle oturur kalırsın

Not : Bu arada şehrinde mersin yazıyor yeni gördüm , bende mersinde oturuyorum

OPEL Gedizler elinde pek araç bulundurmuyor ne yazık ki , adanadaki OPEL arpel bayisine sor belki orada vardır

Saygılarımla

Merhaba, yıl 2013 oldu ve artık alman malı rus malı kavramı çok gereksiz bir konumda. Kaldıki hem Opel Amerikan GM malı, hem de Hyundai çin malı diyerek öteleyebileceğin bir marka değil. Bilir misin bilmem Audi TT A3 gibi efsane çizgileri olan araçları tasarlayan kişi tarafından çiziliyor bu araçlar, ve sadece karoser çizimi olarak bakmamak gerek, yeterli teknolojinin kullanıldığını ve opellerden daha az sorun çıkardıklarını söyleyebilirim. Bilirsin ki cep telefonu devi SAMSUNG da bir kore malıdır, Volvo da bir süredir çin malı durumunda(Geely ile aynı bünyede). Özetle, en son sürüm i30 ile astra j kıyaslanabilir, ama astra tercihimdir 1.6T Cosmo ve manuel vites olursa daha bi iyi olur

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Opelin Almanlığı gideli çok oldu da, flexride şaşe için 1 sene beklerim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Opelin Almanlığı gideli çok oldu da, flexride şaşe için 1 sene beklerim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynen bende onu diyorum :)