Astra J 30 bin bakım

deathrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ kolay da yetkili ya da özel servislerin çoğu yağ haznesinin kapasitesini bilmiyor ve 4 litre koyuyorlar. Aracınızın yağ haznesi 3.2 litredir. Kitapçıkta da bu durum belirtilir. Bundan önceki bakımları yetkili serviste yapıldıysa karterin contasından akmış yağ kalıntılarını görmeniz olası.

Aracınıza 3.2 litre yağ koyun. Ardından çubuğa baktığınızda yağ seviyesinin olması gerektiği yerde olduğunu göreceksiniz.

Ben Mobil1 5W-30 kullanıyorum ve her 10.000 km (ya da 1 yıl) dolmadan değiştiriyorum.

Bu arada 30.000 bakımında aracınızın yakıt filtresi de değişmeli. (Aracı lifte kaldırdığınızda sağ arka tekerin orada görülebilir.)

deathrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ kolay da yetkili ya da özel servislerin çoğu yağ haznesinin kapasitesini bilmiyor ve 4 litre koyuyorlar. Aracınızın yağ haznesi 3.2 litredir. Kitapçıkta da bu durum belirtilir. Bundan önceki bakımları yetkili serviste yapıldıysa karterin contasından akmış yağ kalıntılarını görmeniz olası.

Aracınıza 3.2 litre yağ koyun. Ardından çubuğa baktığınızda yağ seviyesinin olması gerektiği yerde olduğunu göreceksiniz.

Ben Mobil1 5W-30 kullanıyorum ve her 10.000 km (ya da 1 yıl) dolmadan değiştiriyorum.

Bu arada 30.000 bakımında aracınızın yakıt filtresi de değişmeli. (Aracı lifte kaldırdığınızda sağ arka tekerin orada görülebilir.)

Tesekkürler bilgi için..

4.5 litre diyen çok kişi var..

Bir çok yerde bakım yapanlar 4+1 litre şeklinde yağ almış..

Kitapçıktan da kontrol edeyim

Bu siteden parça alma konsunda ne diyorsunuz...Linkteki parçalar uygunmudur

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkürler bilgi için..

4.5 litre diyen çok kişi var..

Bir çok yerde bakım yapanlar 4+1 litre şeklinde yağ almış..

Kitapçıktan da kontrol edeyim

Bu siteden parça alma konsunda ne diyorsunuz...Linkteki parçalar uygunmudur

Maalesef linkleri göremiyorum.

Makyajlı kasa ve makyajsız kasa 1.3 dizellerin hazneleri arasında çok küçük bir fark var. Ama yine de her ikisi de 4 litre değil.

Aynı motorun kullanıldığı FIAT yetkili servislerde bu motorlar için 3.2 litrelik kapalı kutulardaki yağlar kullanılıyor.

Aracınıza 3.2 litre yağ doldurun ve aracı çalıştırıp stop ettikten 10 dakika sonra yağ çubuğunu kontrol edin. Yağ seviyesinin olması gereken yerde yani iki çizginin ortasında olduğunu göreceksiniz.

4 litre yağ koyduğunuzda yağ seviyesi yağ çubuğunda belirtilen üst çizginin bile üzerinde kalıyor. Zaten bundan önce 4 litre yağ kullanılmışsa ve aracınızı biraz devirli kullanmışsanız karter contasından yağ sızmış olduğunu göreceksiniz ve durumu anlayacaksınız.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yağ olarak mobil1 ow40 esp dexos 2 var opeller için ben bunu kullanıyorum aracımda filtreleride mutlaka orjinal kullanmanızı tavsiye ederim yan sanayilern geçirgenlik oranı düşük olabiliyor

deathrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
castrol edge ACAC3 kriterini karşılıyor,5-30 DPF li araçlar için uygun olanını aldım..
n11 den 4 lt 94 tl ye geldi...
Onun dışında yağ filtresi de değişecekse araç 3.5 litre ,sadece yağ değişecekse 3.2 litre alıyormuş..Tabi sadece yağ değişimi uygun olmaz..
servide bir öncekii bakımda 5-30 kullandığından 5-30 tercih ettim..Kitapçığı da -25 e kadar 5-30 öneriyor..
Parçaları da orjinal kulladık..UFİ kullandık..Polen ve hava motocar kulllandık..