Astra j ampül değişimi sonrası çalışmadı

kml_20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2019 1.4 T Astra J aracımın gündüz farı patlamıştı. Photon T20 alıp bugün değiştirdim. İki saat sonra araç çalışmadı. Esp, camları kaldırma,yakıt seviyesi düşük vb. hatalar verdi. Araç 15000 kmde her gün en az 20-30 km yok yapıyor. Yani yatmıyor. Servisi aradım aküden dedi. Takviye yap çalışır dediler. İki farklı araçtan takviye yaptım ama maalesef çalışmadı. Sorun akü mü,Photon takınca bu sorun ortaya çıktı ampuller kısa devre olabilir mi? Aktarmayla çalışmamasının sebebi ne olabilir? Skünün bitmedi normal gelmedi.Orijinal akü var üzerinde.Yarın olmazsa tekrar aktarma yapacağım ama olmazsa çekici ile servise gideceğim. Muhtemelen akü garanti dışı diyecekler. Ampül ihtimali vermiyorum. Anlayamadım bilgisi olan, fıkır verebilecek olan var mı? Şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kemal bey problem akü gibi duruyor. Ampül montajlanırken hata yapılmamışsa orjinalinde kısa devre değildir. Olsa bile sigortasını yakar araç çalışır. Sorun aküdeyse garanti kapsamında değişecektir.

kml_20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Ampuller yandı aracı çalıştırdım stop ettim. 2 saat sonra iş çıkışı maalesef çalışmadı. Takviye ile de çalışmadı anlama veremedim. Cevabınız için teşekkür ederim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen ampülü değiştireceğiniz esnada kontak çok fazla açık kaldı ve akü boşaldı. Takviye sırasında sorunsuz çalışması lazımdı onu açıkcası anlayamadım...

kml_20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Bütün işlem sırasında kontak kapalıydı. Yanıp yanmadığını kontrol için aracı çalıştırarak denedim. Takviye işini ben de çözemedim :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Akünün bu kadar çabuk biteceğini sanmam. Bende de 2017 model 10.800 km de olan Astra J var Evin 3 ncü aracı olduğu ve genellikle uzun yolda kullanıldığı için çok fazla kullanılmıyor. Benim aracımın aküsü halen sağlam olduğu için akü bu kadar sürede bitmez dedim. Bana kalırsa ya ampul montajı sırasında bir hata yapıldı ya da ampul hatalı.

kml_20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Savaş bey montaj hatalı yapılsa ampül yanar mı? Ve hatalı olsa öncelikli olarak sigorta atması gerekmez mi hasip beyin dediği gibi.Eski ampulleri taktım yine takviye olmadı. Aslına bakarsanız ampül basit bişey dipsiz t20 ampül gündüz farı yani.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aktarma kablosuda bazen ince gelebiliyor 2016 yılında yaşadım bu durumu kablo dışarıdan parmaktan kalın gözüküyor çapı ama içinde 2.5mm kalınlığında bakır tel çıktı tabi dc akımda kablo kalınlığı çok önemli olduğundan benim aracı çalıştırmıyordu. Sizinde böyele bir probleminiz olabilir mi?

Aküde ölçüm yaptınız mı?

kml_20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Maalesef ölçüm şansım olmadı. Takviye konusunda haklı olabilirsiniz. Kalın kablo ile denemek lazım. Ama şimdiye kadar tüm araçlarımın ampüllerini kendim değiştirdim elim yatkındır akünün bitmesine anlam veremiyorum. İlk defa böyel bişeyle karşılaşıyorum. Bu opellerin her şeyimi hassas olur?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aküde imalat hatası olmadığı sürece normal şartlarda bitmesi imkansız. Ben koronadan evvel zaman zaman memlekete gider bir aya yakın orada kalırdım. Bu süre içinde aracımı kimse çalıştırmadığı halde her geldiğimde tek marşla çalışırdı. Halen aracımı 10-15 günde bir çalıştırıyorum. o nedenle hergün kullanılan, bir senelik bir aracın aküsü normal şartlarda bitmez. Bir de aracı nasıl takviye ile çalıştırmaya kalktınız. Arabadan arabaya takviye etmek yerine harici bir akü ile takviye etmeyi deneyin derim.