Astra J Benzin yakıt tüketimleri

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

İstanbul daki arkadaşlarım Akçay ın trafiğine imreniyorlar ama bana değil  :)

bayar1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şubat 2011 de aldığım  1400-140 AT  Astra J (Ben buna Astra JET diyorum  Bazende yer uçağı) ile yaptığım ilk şehirler arası yolculuk mesafesi 93 km idi  yakıt tüketimi  korkunç .16  31agryyy litre
Astra j gerçekten göz alıcı , insan  inmek istemiyor  aracı  kullanmaktan son derece zevk alıyorum ama 16 litre moralimi bozdu doğrusu
zamanla düşer dedim  Bu yolculuğu her haftasonu  yapıyorum  giriş ve dönüş olarak  186 km. 4.800 km  yol yapmışım şu an  yakıt 8.4 düştü
Daha da düşeceğine inanıyorum  yolculuk yaptığım yol  yayla yolu çok virajlı  ortalama  hızım  55, sizce normal mi 
75 km lik  Manavgat -Antalya  yolunda  denedim ortalama hız 120 yakıt mükemmel  5,5  dancee yol düzgün ve duble olunca yakıt tüketimi  iyi 
kısacası  tüketim  verilerinden şimdilik  memnunum

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

değerler mükemmel

M.Kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bayiden aldigimda 11 lt. deydi. Rodaj nedeniyle 3500 rpm'i gecmiyorum ve sakin kullaniyorum.
Tamami sehir ici olmak uzere 190 km.nin ardindan an itibariyle 9.8 lt/100 km. ye dustu.
Bence dramatik degil, 1000 hatta 3000 km. yi devirmeden optimum seviyeye gelmeyecektir.

D

drbatuhan

Bilgi Girilmemiş

1770km oldu aracım. bir depo şehir içi bitirdim 380km de ışık yandı  31agryyy 220 tl ye dolmuştu depo

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drbatuhan link' Alıntı:
1770km oldu aracım. bir depo şehir içi bitirdim 380km de ışık yandı  31agryyy 220 tl ye dolmuştu depo
hocam bir problem olmasın sizin araçta.  kimsenn bu kdara çabul bitmyor. bizim dizeller  1ooo km gidiyor benzinlilerde en az 600 km gidiyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drbatuhan link' Alıntı:

Antalya dayken ş.içinde 3 kişiyle ışıklarda sürekli hızlı dur kalk yapmak zorunda kaldım, kırmızda bazen onlarca dk duruyorduk ve yoğun trafikte kısa süreliğine 3. viteste yol alınıyordu ve bu anlarda klima sürekli açıktı, yine de aynı depoyla Aydın-İzmir arasındaki otobanı uzun süre 185km/h hız sabitleyicisiyle döndüm ve araç bir depoyla bu şartlarda bile 700km yi geçti, bir depoyla 380km ye nasıl düşülebilirki??  ???

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

düşülebilir mi ben daha üstüne çıkmadım 450 km nin

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu gibi şikayetleri ya da tam tersi ekonomi düzeylerini yazan yakın bir tanıdığım olsa açıklama yapmak kolay olurdu ama ne yazık ki araçlar ve kullanım stilleri vs hakkında bilgiye sahip değilim.

Trafik ne kadar yoğun olursa olsun bence koca bir depoyla 380 - 450 km de kalmak araçda ya da sürüş stilinde sorun olduğunu düşündürüyor; ben yakıtı fazla düşünmeden sürekli tam performanslı kullansam bile daha hiç 650km nin altını görmedim bu araçla, kaldıki aracım daha 6500km de ve benzer şekilde kullandığım Corolla, Laguna, Mondeo, Mercedes vs vs araçlar 500km ye bile ulaşamazlardı.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı aldığımda 17lt tüketim vardı şimdi 12.6 lara indi ve araç daha 950 km de yakıtı dert etmiyorum zaten yorumu bu amaçla yazmamıştım ilerde daha düzelceğine de eminim ama aracı daha yeni aman zorlamıyım da yapmıyorum daha öncede belirtmiştim
klima sürekli açık kullanırım ve araç sürekli 180-190 larla gidince istanbul trafiğinde kısa mesafeli kullanımda ve ara ara yüksek devirlerde sıkıştırarak kullanıma göre kat kat daha az yakıyor araç test ettim ve kesinlikle yorumunuza katılıyorum.