Astra J Benzin yakıt tüketimleri

fatihcelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

Yardımınız için sağolun sayın astraowner. İnsigniada düşündüğüm kadar ağır değilmiş 1440 kg, neredeyse astra kadar.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şehir içi 8.5-10 lt/100 km  şehirler arası 5,1-7 lt/100 km şeklinde yakıt tüketimlerim oldu. Ne Daha aşağısını, ne de daha yukarısını gördüm

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben havaların soğuması yüzünden iş yerime gidene kadar motoru ısıtamıyorum, bu ve bir iki 0-180 hızlanma şuanki ortalamayı 8 litre civarına yükseltti.

Özellikle motor ısınmadan yolu bitirmek ortalama tüketimi bariz arttırıyor, normlade rölantide anlık tüketim 0.6l civarıyken bu esnada 3l civarında oluyor.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar 1.4 t AS flexride şase kullanan arkadaşlar yakıt değerlerini paylaşabilirler mi bende bu özellikte bir araç siparişi vereceğim p.tesi yakıtı önemsemiyorum ama biraz fikir amaçlı olursa iyi olur BİRDE sıfır alınan bir araç kaç km sonra ortalama değerlere ulaşır

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün Balıkesir e gidip geldik, giderken depo son çeyreğe yakındı PO 95 oktan benzin vardı.

Dönüşü -yol çalışması vs - 4. hatta yer yer 3. vitesle gittiğim oldu ve depoyu iyice bitirip denemek için Shell den 95 oktanla depoyu doldurdum. Aracın üst devirlerdeki gaz pedalı tepkisi hızlandı ve işin garibi anlık tüketim verisi 0.5 ila 1l /100km azaldı.

Normalde PO ile daha az yakıyor ve performans farkı yok diyordum ama garip, depo tamamen bitene doğru işin aslı belli olur.

DarthUtku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

makina 1200 de depoyu fulleyince sıfırladım şu an 8.2 lt bursa şehir içi ama izmir ankara yolunda kullanıyorum

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

burayada yazayım...

yogunmu yogun trafikte ama yok böyle trafikte 10.5 lt shell
depo bitsin PO dan alacam bide onu deniyim bakim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzunca süre P.O. dan aldım memnundum da, son depoyu Shell den aldığımdan beri havanın yer yer 12 dereceye kadar düşmesine rağmen motorun devirlenmesinde ve sabit hızda tüketimde net biçimde iyileşme var.

Sabah çok süratli kullanıp 9.1 e çıkardığım ortalamayı az önce ş.içinde yaptığım 2 ve 3. viteslerdeki rölantide gezinmelerle 8.1 e düşürdüm, bence gayet iyi.

Kısacası Shell benzinde ve mazotta en iyisi ama hilesiz denk gelirse diyebilirim.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Daha önceki arabamda da hep Shell kullanıyordum şimdide devam ediyorum, ortalama da 10.2'ye indi dün. 650 km'de daha araba, ama nedense o fabrika değerlerini göremeyecekmişim hissi var bende. Hele o ilk bir iki hafta 18.9 ortalamayla Astra mı kullanıyorum S320 mi uçuruyorum bilememiştim. Neyse biraz insancıllaştı tüketimi. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki arkadaslar uzun yolda ve trafıkte  1.4 kac km  gıdıyor deneyımlerınızı paylasırmısınız..