Astra J Cdti Performansı?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Cdti Performansı?

Burock3427 link' Alıntı:
Ben de bunu takdir ederken aynı mimariye sahip 1,6 multijet motorun üst devir ve genel performansını çok merak ediyorum. Kullanmak nasip olmadı şöyle bir Gui , Delta yada Bravo.

Hesaba katar mısınız bilmem ama üzun süre 1.6 Multijet Doblo (105hp)  ve 1.9 Dci Renault traffic kullandım ve her ikisi de üst devirlerin sonunda ilk kez kullanan birine  ''ulan ne oluyor?'' dedirtecek şekilde yığılıyor:)

Bravo kullanmadım yığılma olayını bilemeyeceğim ama bizim 1.3'ü  hiçbir şekilde kaale almayacak kadar acayip gidiyor bunu net olarak ifade edebilirim :(

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Hesaba katar mısınız bilmem ama üzun süre 1.6 Multijet Doblo (105hp)  ve 1.9 Dci Renault traffic kullandım ve her ikisi de üst devirlerin sonunda ilk kez kullanan birine  ''ulan ne oluyor?'' dedirtecek şekilde yığılıyor:)

Bravo kullanmadım yığılma olayını bilemeyeceğim ama bizim 1.3'ü  hiçbir şekilde kaale almayacak kadar acayip gidiyor bunu net olarak ifade edebilirim :(

İlginç bir şekilde bizimle aynı motoru kullanan 1,3 dizel Linea'da üst devirlerde aynı yığılma var. Son vites 150'den sonra benden bu kadar diyor. Yazılım yada şanzıman farkı sanırım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hep derim "1.3 motorun alt devirleri daha canlı olsaydı" diye, o zaman tadından yenmezmiş.

1.6 105Hp Multijet de hatırladığım kadarıyla üst devirlerde 1.3 kadar devirli değildi.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Hep derim "1.3 motorun alt devirleri daha canlı olsaydı" diye, o zaman tadından yenmezmiş.

1.6 105Hp Multijet de hatırladığım kadarıyla üst devirlerde 1.3 kadar devirli değildi.

Bizim motorun alt devir cansızlığı yazılımla çözülüyor bu devirlerde daha fazla yakıt sevkederek ama stok halinin şöyle bir avantajı var araç yoğun trafikte benzini içmiyor. Test ettiğim 1,6 dizellere göre yoğun trafikte tüketim ortalaması aşırı yükseltmiyor. Bu da İstanbul trafiğinde kullananlar için büyük bir artı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Bizim motorun alt devir cansızlığı yazılımla çözülüyor bu devirlerde daha fazla yakıt sevkederek ama stok halinin şöyle bir avantajı var araç yoğun trafikte benzini içmiyor. Test ettiğim 1,6 dizellere göre yoğun trafikte tüketim ortalaması aşırı yükseltmiyor. Bu da İstanbul trafiğinde kullananlar için büyük bir artı.

İşte yazılıma gerek kalmadan, daha fazla yakıta gerek duymadan daha yüksek tork üretebilseydi motor hem daha keyifli hem daha da ekonomik olurdu.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
İşte yazılıma gerek kalmadan, daha fazla yakıta gerek duymadan daha yüksek tork üretebilseydi motor hem daha keyifli hem daha da ekonomik olurdu.

Bu iş iki ucu pisli değnek o zamanda daha fazla yakacaktı. Şanzımanla da çözer bu işi ama yine iş geliyor tüketime. En kestirme çözüm aracı hafifletmek aslında.1300 kg olaydı iyiydi.