Astra J Dikiz Aynalarını Otomatik Açma-Kapama

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Dikiz Aynalarını Otomatik Açma-Kapama

bahadirusta link' Alıntı:
bende uzun yolda denedim geçen 140la giderken seste hiçbir fark olmadı açıkçası püfür püfür devam ediyor ben aynalardan olduğunada inanmıyorum şahsen dışardan içeriye ulaştığı bir nokta olduğuna inanıyorum en büyük şüphemde camların üst kısımdaki lastik kısma tam girmeyerek bir hava akımı ve sese neden olduğu şeklinde

bende camların üst kısmındaki lastik fitillerin olduğu yerden geldiğini düşünüyorum

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Yan aynaların kapanıp da sesin sesin kesilmediğini Sn. Demircic ve Sn. Bahadırusta'dan başka deneyip de farklı bir durum ile karşılaşan var mı?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Tabi şöyle bir durum var. Aynayı ne kadar katlasak bile sonuçta ayna mevcut yerinde varlığını sürdürüyor. Ses, aynayı gövdeye mesnetleyen parça yüzünden ise ayna katlı da olsa açık da olsa değişen birşey olmayacaktır.

Ama yapılan denemelerden en azından aynanın sol dışından bu sesin gelmediği yönünde.

Yani ben hala bu sesin kaynağı aynalar değildir diyemiyorum. Aynayı tamamen yerinden sökerek mesnet kısmına da gerekli izolasyon yaparak denedikten sonra bu sesin aynadan gelmediği yönünde hemfikir olabiliriz.

Bu konunun yapılabilirliğini servise ilk gidişimde soracağım.

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Tabi şöyle bir durum var. Aynayı ne kadar katlasak bile sonuçta ayna mevcut yerinde varlığını sürdürüyor. Ses, aynayı gövdeye mesnetleyen parça yüzünden ise ayna katlı da olsa açık da olsa değişen birşey olmayacaktır.

Ama yapılan denemelerden en azından aynanın sol dışından bu sesin gelmediği yönünde.

Servis elemanı ile test sürüşüne çıktığımda O şoför koltuğuna ben de sağ ön koltuğa oturmuştum. O güne kadar hep ben sol koltukta oturduğum için soldan rüzgar sesi gelmediğini düşünüyordum. Fakat o test sürüşü esnasında aynı rüzgar sesinin soldan da geldiğini anladım. Aynaları kapattığım zaman da seste herhangi bir değişiklik olmadı. Aynı şeyi servis elemanına da yaptırdım, sağdan gelen seste de değişiklik olmadığını söyledi. Sonrasında da sesin normal olduğunu, yapılacak bir şey olmadığını vs. söyledi.

Dolayısıyla, sağdan ses gelip gelmediğini ancak sağ tarafa oturmak suretiyle anlamak mümkün oluyor. Deneyecek arkadaşların bu hususu da göz ardı etmemelerini tavsiye ediyorum naçizane.

turnus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu dikiz aynası başlığı değilmiydi.
rüzgar sesine dönmüş... :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Konuyu kim dağıtmış diye baktım.

Sn. Drwaverunner dağıtmış. Lütfen bir daha olmasın :)

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş

Cosmo'cuların da biraz farkı olsun ama dimi yani.. :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

onurody link' Alıntı:
Bazi forumlarda cin fikirli arkadaslar var(diger marka araclar vw ford  audi)gibi ilginc cozumler buluyorlar yazilimla ilgili bu aynalarla ilgili  bagaji otomatik acma gibi kumada gelistirme falan bu tipbir arkas astra almasi gerek ki bizede yol gostersin  special_prayer ::)
birthdayy

Forumumuza hoşgeldiniz. Kendinizi tanıtır mısınız?

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2.0

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turnus link' Alıntı:
bu açılır kapanır sistemi sport veya enjoylara da takabilme durumu nedir?
servise gidecek arkadaşlar sorabilirseler çok iyi olacak.
takılabılır aslında ama malıyetı cok yuksek olur gıbı aynanın komple degısmesı+bagzı parcalarda lagzım cosmo aynasının teki en son 750 tl idi gerisini hesaplayın

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben Topkapı Odak'a gittiğimde Sport'lara yapılabilirliğini sormuştum. O zaman aldığım cevabı aynen aktarmak isterim:

Aynanın katlanmasıyla ilgili olarak şöyle bir bilgi verdi, daha önce bir arabaya denemişler, devrenin elektriğini kontaktan sağlamışlar. Ama yazılımsal olarak da müdahale etmek gerekiyormuş çünkü kontaktan ekstra enerji çekildiği anda kendini korumaya alarak kilitliyormuş. Yazılımsal müdahalede de bulunamadıkları için malesef olmuyor dedi.