Astra j emniyet kemeri

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çözüm bulan var mı yada sadece benim aracımda mı bu şekilde bilmiyorum. Emniyet kemerini normal bir şekilde kullanıyorum. Sonra tokasın dan kurtarıp araçtan iniyorum emniyet kemeri geri otomatik çekilmemiş bir şekilde duruyor. Elimle az oynayınca geri gidiyor. Döşemeyi soktum herhangi bir şey yok. Gerdirme yayı falan mı var yada ayarı mi var

• Beğen
Tepkiler: Serkann61

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Malesef J kasa önceki aracımda da sizin söylediğiniz gibiydi bazen günlerce sorunsuz şekilde çekerken bazen hatırlatmak gerekiyordu..

• Beğen
Tepkiler: Derhaan

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çözüm bulan var mı yada sadece benim aracımda mı bu şekilde bilmiyorum. Emniyet kemerini normal bir şekilde kullanıyorum. Sonra tokasın dan kurtarıp araçtan iniyorum emniyet kemeri geri otomatik çekilmemiş bir şekilde duruyor. Elimle az oynayınca geri gidiyor. Döşemeyi soktum herhangi bir şey yok. Gerdirme yayı falan mı var yada ayarı mi var
Emniyet kemerinin bulunduğu kısmın plastiklerini söktükten sonra kemeri sonuna kadar çekin ve bir yere sabitleyin. Tüm kemeri nemli bir bezle hiç toz kalmayacak şekilde iyice silin, kuruduktan sonra kemerin makaraya giren kısmına ve biraz da makara içine silikon sprey uygulayın (ben würth kullanmıştım). Muhtemelen uzun zaman bir daha sorunla karşılaşmayacaksınız.

Aynı sorunu yaşayıp bu uygulamayı yapalı 4-5 sene olmuştur. Çok şükür bir daha tekrarlamadı.

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Bu sıkıntı maalesef bende de var.
Hasta ediyor beni.

• Beğen
Tepkiler: Derhaan