Astra J Enjoy Plus Far Karartma

bjk2yigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Forumu uzunca bir süredir takip etmekteyim. Gerçekten çok seviyeli ve faydalı bir forum.Bende bir Astra J fanatiğiyim ancak arabayı alırken ucuzundan Enjoy Plus aldık Sport ve/veya Cosmo'ya gerek yok dedik ama artık diğer modellerin güzelliğinin farkına vardık ve hafiften güzelleştirme çalışmalarına başlıyoruz. Benim sorum şu olacak Enjoy Pluslardaki ön/arka ve sis farlarını sport modellerdeki gibi nasıl siyah zemin üzerinde karartılabilir?? Daha önce yapan arkadaş varsa tecrübelerini paylaşır ve ya nasıl karartılacağı hakkında bir fikri olan varsa çok sevinirim. Teşekkürler.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J Enjoy Plus Far Karartma

Öncelikle foruma hoş geldiniz.

Gelenek gereği kendinizi kısaca tanışma bölümünde tanıtır mısınız?

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. ben şahsen yapmadım ama yakın arkadaşlarım bu işi yapıyor. sport far ve sislerindeki karartmayı yapmak için extra bir bilgiye gerek yok, ama stopları bilemicem. ön far ve sisleri yapmak için burdan teorik anlatım pek bir işe yaramaz. uygulamalı görmek ve bilen birisiyle yapmakta fayda var. aksi takdirde farlar kullanılmaz hale gelebilir. bu iş için yaklaşık 2 / 3 günlük bi uğraş ile ön far ve sis sport donanımkilerle aynı olabilir.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hoşgeldiniz
Amatör şekilde yapanlar genelde stopları fön makinesi ile ısıtıp, bir falçata yardımıyla stopları açıp
içini siyah sprey boya ile 1 ya da 2 kat boyuyorlar, içten siyah film çekenlerde var
Sonra farlar silikon ile kapatılıyor.
Ön farlara önerilmez çünkü bi-xenon olmadığı için farın kararmasıyla görüş mesafesi düşecektir.
Ancak bunu yaparken işin ehli değilseniz, stop da su alma, buğulanma yapabilir
o yüzden düşünüyorsanız bu işi yapan far tuningler var onlara yaptırmanız.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

boyamanın cam yüzeyine yapılmaması önemli içi boyamaları lazım ki görüntüyü etkilemesin sanırım fartuning bu şekilde yapıyor

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

ben zamanında yaptırmıştım eski aracıma farın camına değilde nikelaj olan kısımlarına yapılıyor sadece ayrıca  yansıtıcı görev yapan yerlerede uygulanmamalı

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

aktaş link' Alıntı:
ben zamanında yaptırmıştım eski aracıma farın camına değilde nikelaj olan kısımlarına yapılıyor sadece ayrıca  yansıtıcı görev yapan yerlerede uygulanmamalı

Burak ne kadara patlamıştı acep?

C

cozgul

Bilgi Girilmemiş

Ankarada yapan varmı bu işi ?

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

GNSpower link' Alıntı:
Burak ne kadara patlamıştı acep?
abi 2 sene önce 50 tl gibi bi paraya yaptırmıştım.