Astra J ESP Hatası

ekocak06

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2014 model Astra J LPG'li ve 46.000 KM'de.
Bugüne kadar hiç olmayan ve ilk defa başıma gelen ESP hatasını vermeye başladı. Sabahları ilk çalıştırmada araç biraz tekliyor ve ESP hatası veriyor. (Fotoğrafını eklenti olarak ekledim) Motor ısınınca tekleme ve ESP hatası gidiyor.

Bugüne kadar hiç buji değiştirmedim bundan dolayı olabilir mi ? Ya da subaplarla alakalı ?

Ekli dosyalar

• IMG_5143.jpg
    IMG_5143.jpg
    79.9 KB · Görüntüleme: 29

ezogelin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2014 model Astra J LPG'li ve 46.000 KM'de.
Bugüne kadar hiç olmayan ve ilk defa başıma gelen ESP hatasını vermeye başladı. Sabahları ilk çalıştırmada araç biraz tekliyor ve ESP hatası veriyor. (Fotoğrafını eklenti olarak ekledim) Motor ısınınca tekleme ve ESP hatası gidiyor.

Bugüne kadar hiç buji değiştirmedim bundan dolayı olabilir mi ? Ya da subaplarla alakalı ?

Hocam esp öyle bir hata ki sebebini bulmak o kadar zor. Sizinki ile Aynı model aynı yaş aynı kmlerde aracım var. Esp hatası verip duruyordu kafama çok taktım, lastiklerin basınç durumları eşit değil, Direksiyon açı sensörü hatası var diyen de oldu. Ustam çok takma fazla masraf etme bunun için dedi. günden güne hata gösterme oranı azaldı 4 ay kadar da hata vermemeye başladı. Size de tavsiyem aynısı olur

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracın kondisyonundaki herhangi bir eksiklikleri ESP arızasına sebep olabiliyor galiba.
Genel olarak dengelemeye yönelik sensörlerden (ABS, lastik basınclari, yanal ivme vs) veri alsa da temel verilerini motor devri, hız, gaz pedalı gibi sensörlerden alıyor diye biliyorum. Daha iyi bilenler yazar.

Dün bir arkadasta da yaşadık, onun ESP uyarısı sadece LPG'li kullanımda oluyor. Benzinde kullanırken sönüyor. Deneyebilir mısınız?

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujilerinizi ve ateşleme bobinini değişin.
Ondan sonra da LPG ayarını kontrol ettirin.