Astra J Gizli Özelikleri

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Gizli Özelikleri

dreamofice link' Alıntı:
Debriyaja basinca mi sadece ?ben debriyaja basip hafif gaz veriyorum kendisi otomatik birakiyor zorlamadan, boyle kullaniyorum.

Kalkışta zaten bırakıyor ve yürüyor da ben yukarıda tam anlatamadım aslında. Sabah aracı çalıştırdım geri çıkmak için debriyaja bastığım zaman debriyaj hala basılıyken arka tekerden elektronik park frenini bırakıyor gibi bir ses geliyor hazırlık yapıyor gibi ama hala araç park freninde. Yarın dikkat edeceğim acaba iki kademe çekmişsem debriyaja basınca ikinci kademeyi gevşetip birinci kademeye mi bırakıyor park frenini. çünkü yarım bir sese benziyor aynı birinciyi çekip ikinciyi üstüne çekince yarım kademe daha çekiyor sesi geliyor ya onun gibi. Debriyaja basınca bir şeylere hazırlık yapıyor ama tam çözemedim daha

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
Aslinda biz cok sey biliyoruz araclarimiz hakkinda, ondan gizli bi sey bulamiyoruz..
Bi cok insan ortalama tuketimin yerini bile bulamazken aracinda, biz astracilarin hepsi sifirlamayi bile biliyor :)

Yuksek hiz uyarisini acmayi biliriz mesela, kafamiza gore hiz siniri belirlemeyi biliriz.
Ama kullanmayiz, cunku turk insani iste gaza basmayi severiz...
Basi verince zaten lap die 120 yi goruruz, hizli gittigimizin farkinda olmayiz,
Yavas gidiyoruz saniriz... t

Turk insani cogunkukla sadece:
Gaz - fren - debriyaj kullanir araci
Buna istisna biz astracilar var mesela :)
+1
ben hız sınırlayıcıyı kullanmaya başladım.şehir içi 70e ayarladım.insan farkına varmıyor.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrıca kullanım klavuzunda okumuştum.geri vitese takmadan önce 3 saniye debriyaja basın diyordu.kim uyar ki buna :D

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firakog link' Alıntı:
dostum biliyorsan sende yaz sende bir katkıda bulun eleştiri yapın diye açmadım konuyu.... battle_Teroriste
Elestiri yapmadim. Tarzina dikkat et bence. Konuyu genislettim sadece. Neyini elestireyim ki. İyi niyetle bir konu acmissin ben de faydalanayim diye baktim.
Ayrica cumlenin sonuna koydugun emojiyi de gencligine veriyorum. O yuzden onunla ilgili bir yorumda bulunmayacagim. Okuyan arkadaslar anlamistir zaten.

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konu dağılmadan toparlayayım hemen forumda da hakan bey ve mert göstermişlerdi galiba torpidomuz kart ve bozuk para koyma bölümümüz var bilmeyenlere duyurulur :)) hatta kalem şıkıştırma bölümü de var :))

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir sure yuruyunce kapilarin otomatik kilitlenmesi, stop edip inmeden once 1 kere sellektor yapilinca belirlenen sure kadar farlarin kapilar kilitlendikten sonra acik kalmasi vb. biliniyordur ama ben yine de hatirlatayim.
Sinyali kapatmayi unuttugunuzda belli bir sure sonra uyari vermesi...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Bir sure yuruyunce kapilarin otomatik kilitlenmesi, stop edip inmeden once 1 kere sellektor yapilinca belirlenen sure kadar farlarin kapilar kilitlendikten sonra acik kalmasi vb. biliniyordur ama ben yine de hatirlatayim.
Sinyali kapatmayi unuttugunuzda belli bir sure sonra uyari vermesi...

Hatta o açık kalan sinyalin uyarı sesini duyunca benim "Yine mi yedin bitirdin benzini ulan alçak soyguncu araba!!!" şeklinde istemsizce arabaya saymam, sonra haa sinyalmiş oh be demem. (:)

Ama bir saate kalmadan yine benzinin bitmesi benim saydıklarımın boşa gitmemesi. (:)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firakog link' Alıntı:
dostum biliyorsan sende yaz sende bir katkıda bulun eleştiri yapın diye açmadım konuyu.... battle_Teroriste

Konuyu gizli özellikler olarak açtığınız için bunun gizli özellik olmadığı söylenmiş. Ani refleks göstermenizi gerektirecek bir durum yok.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Konuyu gizli özellikler olarak açtığınız için bunun gizli özellik olmadığı söylenmiş. Ani refleks göstermenizi gerektirecek bir durum yok.
Aynen Emre. Yanlis anlasildigimi dusunerek o mesajimi siliyorum simdi.