Astra J ile en son yaptiginiz Hiz

medge86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J ile en son yaptiginiz Hiz

dizel 1.3 aracımla İzmir Aydın otobanında 4 kişiyle 210la gittim :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bekarken 200-220 km/hız
Evlenince 130-140 km/hız
Çocuk sahibi olunca 90-100 km/hız

Çok nadir sürat yapıyorum.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Bekarken 200-220 km/hız
Evlenince 130-140 km/hız
ևocuk sahibi olunca 90-100 km/hız

ևok nadir sürat yapıyorum.
  :)
Ay sonunu zor getiriyorsan yakıta bir ayda  600 tl veriyorsan benim için hız 6. viteste 80 - 98 km/h dan ibarettir... steeringwheel 005hihih

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben arabayı aldığımdan beri lk kez bi gaza basayım dedim 144 e kadar çıktım ama yol bozuktu ve bende korktum açıkcası yanlız araba 120den sonra ibre çok yavaş hareket ediyor ve arkadaşlarr araba çok zor çıktı sanki 140 a ilkkez o kadar hız yaptığım iin olabilir mi aceba ama dip gaz yapmadım yarım pedal la çıktı 144 e kadar

araç 1,6 115 bg act. sel.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
ben arabayı aldığımdan beri lk kez bi gaza basayım dedim 144 e kadar çıktım ama yol bozuktu ve bende korktum açıkcası yanlız araba 120den sonra ibre çok yavaş hareket ediyor ve arkadaşlarr araba çok zor çıktı sanki 140 a ilkkez o kadar hız yaptığım iin olabilir mi aceba ama dip gaz yapmadım yarım pedal la çıktı 144 e kadar

araç 1,6 115 bg act. sel.

Muhtemelen hızlanmaya yüksek vitesle başlamışsınızdır. Durumu ne kadar yüksek devir, o kadar iyi hızlanma tepkisi diye de açıklayabiliriz.  :)
Mesela 110-120 km civarında 5. vites ile hızlanmaya teşebbüs ettiyseniz, araç biraz geç tepki vermiş olabilir.  :)
Vitesleri tam kullandığınızda aracınızın o hızlara çok daha rahat çıktığını gözlemleyebilirsiniz.  greatt

1.4 T'dan örnek verecek olursam ilk iki vitesi tam kullandığımda, 2. vitesin sonunda 100 km hızı görebiliyorum ve sonrasında 3'e atınca hızlanmaya çok istekli gaz tepkileri ile karşılaşıyorum ama 100 km civarında, 5. yada 6. vites ile aynı şeyi denersem sizinle aynı düşünceleri paylaşmam çok muhtemel.  :)  

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç active select değil mi vitesi kendi ayarlamıyor mu ? Otomatikle pek aram yok bilmiyorum bende ilk öyle düşündüm ama active select diye birşey demedim :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Araç active select değil mi vitesi kendi ayarlamıyor mu ? Otomatikle pek aram yok bilmiyorum bende ilk öyle düşündüm ama active select diye birşey demedim :)

Ben hız denemesi olduğu için manuel olarak vites atılmıştır diye düşündüm ama otomatikte kullanıldıysa konuyu A/S sahibi arkadaşlarımıza paslayacağım.  :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) Otomatik bilmediğim için bulaşmadım bende pek manuel attırdıysa dediğiniz gibidir yoksa bizim düldül bile daha iyi gidiyor derim 4te 160 :) Yedire yedire der babam gaz vermek gerek birden abanarak hızlanmaz:) 3-4 zaten hız için 1.3 için ideal vitesler 1.6 içinde 4-5 dir galiba ..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yarım gaz ile A.S 7. vitesi aramıştır neredeydi bu diye. Otomatikte hız denemesi yapmak için pedalı tabandan çıkaracaksın.

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2010 model 1.60 t 180 hp otomatik vites 185 tüplü ve öfkeli olduğu için belki bu hız ama benzindede buhızları görüyorsum...araç 31.000 km de