Astra j kararan ayna

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bu astra j deki kararan aynayi kapatmanin yolu var mi yani kararmasini istemiyorum nedenine gelirsek bazen arabayi parkedicegim yerde arac oluyor onun farindan dolayi ayna karariyor ve ben arkayi goremiyorum.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j kararan ayna

Muarrem bey ön cam ve dikiz aynasını bir ara oraya geldiğimde takas edelim :) böylelikle sıkıntı kalmaz :D

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

taktırın bir geri görüş kamerası gerek kalmaz gerçekten dikiz aynasına :) Bu daha gerçekçi bir çözüm oldu !

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
taktırın bir geri görüş kamerası gerek kalmaz gerçekten dikiz aynasına :) Bu daha gerçekçi bir çözüm oldu !
Navi taktirmak gibi bir dusuncem var ama biraz daha beklemem lazim onun icin.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Muarrem link' Alıntı:
Arkadaslar bu astra j deki kararan aynayi kapatmanin yolu var mi yani kararmasini istemiyorum nedenine gelirsek bazen arabayi parkedicegim yerde arac oluyor onun farindan dolayi ayna karariyor ve ben arkayi goremiyorum.
İlginç 023hm
yavuzozkan link' Alıntı:
taktırın bir geri görüş kamerası gerek kalmaz gerçekten dikiz aynasına :)
Fırsattan istifade yapıştır süpersin abi bence mantıklı  ;)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynanın arkasında bir sensör var, oraya çift katlı siyah bant yapıştırırsanız kararmaz...

Çok uzun zaman önce denemiştim ama siz emin olmak için tekrar deneyin ve denemeyi şöyle yapın:

Karanlık bir ortamda aracınızın tüm iç aydınlatmalarını açın, aynanızın karardığını göreceksiniz. Ardından parmağınızla aynanın arkasındaki gözü kapatın. Aynanın rengi tekrar aydınlık oluyorsa (ki ben aydınlanıyor diye hatırlıyorum) orayı bantlayın...

Aynanın arkasındaki göz şunun aynısı ve onu bantlayınca veya parmakla kapatınca kararma engelleniyor:
H ksada mı denedim J kasada mı denedim inanın hatırlamıyorum ama bu sensör varsa onu kapatın... Eğer bu sensör yoksa aynanın üst kısmındaki siyah noktayı bantlamanız gerecekek...

h9vq.jpg

Araca yakın olan baksın, çok merak ettim bu arka sensör var mı? Bunadım galiba, denemeyi hangi aracımda yaptığımı hatırlamıyorum :D

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunların sensörü mantıken öndeki kara zımbırtı değil mi ? arkadan nasıl algılıyor diye soruyorum? Çok cahilce sorduysam kendime bunu armağan ediyorum :)
cahil_552126.jpg

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Bunların sensörü mantıken öndeki kara zımbırtı değil mi ? arkadan nasıl algılıyor diye soruyorum? Çok cahilce sorduysam kendime bunu armağan ediyorum :)
...

2 tane var diye hatırlıyorum, aynanın arkasındaki gün ışığını algılıyor, ön yüzündeki ise arkadan gelen farları...

Arkadaki sensör H ksa'dan aklımda kalmış da olabilir.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
2 tane var diye hatırlıyorum, aynanın arkasındaki gün ışığını algılıyor, ön yüzündeki ise arkadan gelen farları...

Arkadaki sensör H ksa'dan aklımda kalmış da olabilir.
Ama arkadaş geri geri park ederken demiş yanılmıyorsam o vakit buda fayda etmeyecek