Astra J Kasa Servo hatası ve yakıt bitik hatası

rayno

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Benim aracım 2016 Model 1.6 dizel otomatik opel astra j kasa, aracımda aldığım bir hata var bazı zamanlarda kontağı açıyorum servo direksiyon uyarısı veriyor ve yakıt tamamen bitmiş halde gözüküyor haliyle hiç marş basmıyo yani kontağı çevirince ışıklar sönüyo direk videolu şekilde paylaştım linkten izleyebilirsiniz bu hatayı alan arkadaşlar beni yönlendirirse çok memnun olurum.

Video https://files.fm/u/x59zsb2qyw

Aynı anda yanan hatalar:

Motor Gücü azaltıldı
servo direksiyon
yakıt bitik
hava yastığı arızalı

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Elektronik bir arıza olduğunu düşünüyorum. Başıma gelen 10 saniyelik bir olayı anlatayım;

Sahte bir obd cihazı takılı vaziyette hareket halinde iken çok hızlı bir şekilde arızalar serisi önümden geçti, servo direksiyon ve düşük yakıt hatasını net hatırlıyorum ve vitesler de vuruntulu geçmeye başlamıştı, cihazı çıkarır çıkarmaz tüm arızalar kaybolmuş araç düzelmişti. Muhtemelen obd cihazı ya bir kısa devreye sebebiyet vermiş ya da bir çakışmaya neden olmuştu.

Buradan yola çıkarak, tam emin olmamakla birlikte beyinci diye tabir edilen yerlerle bir görüşmenizi tavsiye edeceğim.

rayno

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şimdi yandık demektir o ustadan o ustaya atlayacağız gibime geliyo :(

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
şimdi yandık demektir o ustadan o ustaya atlayacağız gibime geliyo :(
İnşallah kolay ve masrafsız çözülebilecek bir sorundur. Gm opel garage diye bir yer vardı İstanbulda, youtube'de videolarını izliyordum oradan biliyorum. Bu tip işlere bakıyorlar anladığım kadarıyla.

Nacizane Tavsiye;
Aracınızı nereye bırakacak olursanız olun, ne yapacaklarını net olarak anlamadan aracınızın değil anahtarını bırakmak, kapı kilidini bile açmayın, gerekirse işlem boyunca başlarında durun. Ben genelde bu şekilde yapıyorum. Ustalar beni hiç sevmez bu sebeple. Aracı bırakıp gittiğinizde, teslimatta kötü bir sürprizle karşılaşıldığında iş işten geçmiş oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Hasip