ASTRA J Koyulaştırılmış ön ve arka farlar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA J Koyulaştırılmış ön ve arka farlar

Murat.Dursun link' Alıntı:
Aracımdaki far buğu sorunu için değişim onayı geldi. Parça bekliyorum.
Arkas otomotiv'de Aysel hanım konuyu takip edip sonuçlandırdığı için teşekkürü borç bilirim.
Ekli fotolarda buğulanmayı görebilirsiniz.

geçmiş olsun öncelikle Murat Bey
gerçekten farlar baya bir hava almış ve buğulanmış görünüyor
kitapçıkda az da olsa farlar buğu yapabilir diyor ancak sizin aracın farları
baya bir buğulanmış
sonucu dört gözle bekliyoruz

M

mikoli88

Bilgi Girilmemiş

Bu koyulaştırılmış far nasıl birşeydir, olanla olmayanın örnek fotoğrafları varmı bir tarafta, merak ettim.
[/quote]

sitemizde üye otomobilleri bölümü var oradan bakabilirsiniz, cosmo araçların farları koyulaşıtırılmıştır.

[/quote]
ayıp oluyor hocam sport modellerinde koyulaştırılmıştır greatt

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet doğrudur sportlarda koyulaştırılmış
ben sadece örnek vermiştim cosmolara bakabilirsiniz diye :)

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Murat.Dursun link' Alıntı:
Aracımdaki far buğu sorunu için değişim onayı geldi. Parça bekliyorum.
Arkas otomotiv'de Aysel hanım konuyu takip edip sonuçlandırdığı için teşekkürü borç bilirim.
Ekli fotolarda buğulanmayı görebilirsiniz.

geçmiş olsun

bu buğulanma olayı sadece enjoy ve sportlarda mı oluyor? afl olan araçlarda da oluyor mu?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Şu ana kadar sadece Sn. Murat.Dursun'da böyle bir sorun ile karşılaştım. O yüzden afl veya afl olmayan farlada karşılaşılan bir durum diye bir sonuca bağlamak çok doğru olmayacaktır.

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler,

Sorunu üstelememdeki en büyük etken , aracın garantisi bittiği zaman sararmış kararmış farların değişimine para verecek olmamdır. Bana söylenen bunlar plastik far buğu yapabilir dediklerinde bende o zaman aracımın garantisi dolduğunda sararmış kararmış farları değiştirecekmisiniz diye sordum. Zira benim bir kusurum yok?

Üstelik bu kadar buğu aracı çok kullanmadan ve az yağmur altında oluyor. Sağanak altında uzun süre kullansam demekki içinde balık yüzdüreceğiz....

Herkese selamlar.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam geçmiş olsun ben de  başta buğu normaldir demiştim. ama  resimleri görünce anladımki sizin araçtaki buğu benim bahsettiğimden baya bir fazlaymış. bizim araçlarda da buğu oluyor ama hiç böyle değil birazcık olup  sonra hemen geçiyordu. senin üstelemen  iyi olmuş bu kadar buğu  bırak garanti sonunu 6 ayda  farları sapsarı yaparmış. tekrar geçmiş olsun umarım yeni farlarda da aynı problemle karşılaşmassın.

irmscher1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıkamada çok fazla su tutulmasında sanıyorum hiç buhar yapmayan farım bayağı buhar yapmıştı..farları yakınca geçer derler bilirsiniz ama su buharının çıkacağı yer olmadan geçmesi zor , geçmedide..ben farın arkasındaki kapağı çıkardım kısa ve uzun farlarımı yakarak kullandım aracımı , motorun sıcaklığı ve far ampullerininde ısısıyla farımın buharının gititğini gördüm..akşamları kapağı açık bırakmayın çiğ oluyor yine buhar yapar akşamları kapatıp sabah tekrar açın en geç 2 günde buhar namına bişey kalmaz..buhar geçtikten sonra sürekli tekrarlıyor yine buhar yapıyorsa cam ile plastik aksamın birleşim yerlerini güzelce temizlemek, arkasından silikon çekmek gereklidir.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

stoplar için 600 tl denmiş ama sanırım o tek tarafın fiyatı. çünkü benim stoplar garantiden değişti ve miktarı 1250 liraydı.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kafamı en çok vurduğum husus zamanında Sport'la Enjoy arasındaki farkları yeterince önemsememek oldu. Farlar, çıtalar küçük ama etkili detaylar. İç donanım farklarını (klima, usb vb.) saymıyorum bile. Yaptırması da maşallah astarı yüzünden pahalı. Değiştirmek için çok beklemek gerekecek herhalde, bu fiyatlarla çok zor.