Astra J Lpg Montajı

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

[quote author=atabrb link=topic=231.msg302147#msg302147 date=landiloreArkadaşlar selam,
Opel Astra 1.4 Turbo aracım var. Otomatik vites.
Alalı henüz iki hafta oldu. Yaklaşık 1400 km yol yaptım  ::)
LPG için Beykent Sanayideki Ay Otogaz ile görüştüm. Daha önceki aracıma (Toyota Auris) Prins lpg yi o serviste taktırmıştım. Gayet memnundum servisten. Landi Renzo'nun da yetkili servisi görünüyorlar. Kiti sipariş geçtiler, yarın taktıracağım bir aksilik çıkmazsa. Turbo yağlamalı bilmemneli sistemle birlikte 2200 liraya hallediyorum.
LPG'cilerde son durumlar nedir? ֖zellikle 1.4 Turbo kullanıcıları soruma cevap verebilirse sevinirim. Tavsiyeniz, tecrübeniz nedir?
[/quote]

Boş yere yağlama kiti taktırıyorsunuz,bunu bulunduğum ildeki landi servisi bile böğle söylüyor

dronay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Büyük geçmiş olsun hocam... LPG Atiker taktırdığınız için servis garantisi de bitti sanırım. Ben bu tür sıkıntıları servise aracı almadan sormuştum ve Landirenzo taktıklarında ne arıza lambası ne de başka bir sıkıntı yaşamayacağımı ayrıca subap vs. erime durumlarında da garanti kapsamında olduğundan halledilebileceğini söylemişlerdi.

Bu itibarla, araç 0 Km'deyken opel yetkili servisi takmıştı. Sizin sorunlarınızın da tamamının çözülebilecek şeyler olduğunu düşünüyorum. Sürekli gittiğiniz LPG ustasına değil farklı bir ustaya gitmenizde fayda var. Ve evet, BRC en iyisi diyorlar. Farklı forumlarda okuduğum kadarıyla BRC sattığı malzemenin de arkasında duruyor.

Merhabalar,
Sivas Opel bayinde Landirenzo marka otogaz sistemini taktırcam. Ruhsata işli şeklinde alacagım. Bi arkadasım işletme ruhsata 3 yıl muaneye gitmez sıfır araba. Eğer işletirsen muane masrafı cıkar. Bu doğru mu? Doğruysa kaç yılda bir muane girecegim? Ruhsata işletmezsem bunun cezası yok mu? Bir de Sivas ı da ısparta kadar tavsiye eder misiniz?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

dronay link' Alıntı:
Merhabalar,
Sivas Opel bayinde Landirenzo marka otogaz sistemini taktırcam. Ruhsata işli şeklinde alacagım. Bi arkadasım işletme ruhsata 3 yıl muaneye gitmez sıfır araba. Eğer işletirsen muane masrafı cıkar. Bu doğru mu? Doğruysa kaç yılda bir muane girecegim? Ruhsata işletmezsem bunun cezası yok mu? Bir de Sivas ı da ısparta kadar tavsiye eder misiniz?
Lpg işletmek için muayene yapılması gerekiyor, muayene sonrası 2 yıl süreniz olacak.

dronay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar LPG dolum yeri arabanızda nerede? Alt tamponda mı benzin kapağının orada mı?
Siz mi seçtiniz nereye yapılacagını?
İçerdeki LPG tusu-göstergesi nerede ?Direksiyınun orada mı? Vites in orada mı?
(Landrenzo taktırcam inşallah)

muglasemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkada aşağıda. Pek fazla tampon delinmiyor artık. LPG sayacı ise kapı eşiğinde benimkisi pek göz önünde bulunsun istemedim

milannbaross

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir arkadaş sakın atiker taktırma demiş..eski aracım pejo 207 ve yeni aracım astra j 1.6 aracımda atiker var..eskisinde 30.000 km ve bundada 7.000 km yol yaptım allaha şükür ne bir arıza lambası nede başka bir sorun yaşamadım.. Yani önemli olan markadan ziyade takan usta..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

dronay link' Alıntı:
Arkadaslar LPG dolum yeri arabanızda nerede? Alt tamponda mı benzin kapağının orada mı?
Siz mi seçtiniz nereye yapılacagını?
İçerdeki LPG tusu-göstergesi nerede ?Direksiyınun orada mı? Vites in orada mı?
(Landrenzo taktırcam inşallah)

Merhaba,

LPG dolum yeri sağ aşağıda tamponun altında gizli. (Gözle gözükmüyor dikkatle bakılmadığında.

Ben seçmedim, kendileri o şekilde takmışlar.

LPG göstergesi direksiyonun sol alt tarafında bulunan kapaklı bölmenin içinde gizli bir şekilde :)

dronay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Merhaba,

LPG dolum yeri sağ aşağıda tamponun altında gizli. (Gözle gözükmüyor dikkatle bakılmadığında.

Ben seçmedim, kendileri o şekilde takmışlar.

LPG göstergesi direksiyonun sol alt tarafında bulunan kapaklı bölmenin içinde gizli bir şekilde :)

Teşekkürler cvb nız için.Peki siz mi istediniz onlar mı oraya koydular.

oki_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Lpg işletmek için muayene yapılması gerekiyor, muayene sonrası 2 yıl süreniz olacak.
Ben sivasta lpg taktirdim gayet memnunum hic bi sıkıntı yok simdilik. Aracim 1.4 t sport