Astra j Navix multimedya video incelemem

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j Navix multimedya video incelemem

Cumartesi taktırdım, ancak klima sıcaklık ve fan ayarını açıp kapatırken cızırtı geliyor. Amfi ile alakalımı bilemiyorum. Ancak hoparlörlerden değil içteki küçük hoparlörden geliyor gibi geldi. İlk incelemem;
Cihazın artıları- arayüz iyi (Necvox 9833' e göre)
- Cihaz hızlı
- Rehber hafızaya iniyor
- Uyarı sesleri kısılabiliyor
- Yol bilgisayarı sorun yok dil Türkçe
-GPS hızlı bağlanıyor.
- Dokunmatik iyi
Eksileri
- Malum cızırtı ( Bağlantılar kontrol edilecek, tekrar paylaşacağım)
- Açılış ekranı geç geliyor ve sonra usb okumaya çalışıyor daha da uzuyor.
- SD kart menüsü var ama kart girişi tek o da gps kartı için
- Necvoxtaki vob uzantılı videolarımı okumadı ki bu bende hayal kırıklığı yarattı. (Değiştirme nedenlerimden bir tanesi de video ile ilgili idi)
- Araç çalışırken cihazı kapatırsanız ekranda kapanıyor (Necvokta saat vb. açık kalıyordu.)
- Cihaz 2 kez kilitlendi.!!! 9833' e geri dönebilirim bu nedenle.
-
Arkadaşlar cihazın stabilitesini ve sorunları aşabilirsem tekrar paylaşırım. Şehir dışında çalıştığım için 1 hafta kadar cihaz ile ilgilenemiyeceğim.

Bu arada ses sistemi yaptıracak arkadaşlar için önerim amfiyi bagajın sağ iç kısmına koyabilirler. Hiç görünmüyor çirkin bir görüntü oluşturmuyor. Kullanılan amfi macustic mpx5, jbl gto6508 ön arka (Twiterlar arka akapı içine monte edildi.), subwoofer jbl box 10ds2, birde yalıtım yapıldı. ses netliği tatmin edici.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Cızırtı büyük ihtimalle amfi kaynaklı, kalitesiz rca kablo ve montaj hataları bu tür ses kaçaklarına neden olabiliyor. Cihaz 7 saniyede açılıyor, 8 gb usb belleği 4 saniyede okuyor ve ilk açılış 11 saniye sürüyor  :)

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Cızırtı büyük ihtimalle amfi kaynaklı, kalitesiz rca kablo ve montaj hataları bu tür ses kaçaklarına neden olabiliyor.

Öyle olsa cızırtı araç hoparlörlerinden gelmez mi? Bi de sizde de ekran tamamen kapanıyor mu?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

perionur link' Alıntı:
Öyle olsa cızırtı araç hoparlörlerinden gelmez mi? Bi de sizde de ekran tamamen kapanıyor mu?
Cihazı kapatma nedeninizi anlamadım, ben bu cihazı sırf bekleme ekranındaki o güzel saatler için seviyorum. Cihazı kapatmanın bir anlamı yok bence, cihaz kapanınca ekran da kapanıyor.

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Cihazı kapatma nedeninizi anlamadım, ben bu cihazı sırf bekleme ekranındaki o güzel saatler için seviyorum. Cihazı kapatmanın bir anlamı yok bence, cihaz kapanınca ekran da kapanıyor.

Cihazın kapanmasını merak ettiğim için sordum. Bekleme ekranı gerçekten güzel. Ayarlar ile sd kart menüsünü navi kartına eriştirebilirmiyiz. torpido ile sürekli uğraşmak istemiyorum.

Çok soru soruyorum kusura bakmayın.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

perionur link' Alıntı:
Cihazın kapanmasını merak ettiğim için sordum. Bekleme ekranı gerçekten güzel. Ayarlar ile sd kart menüsünü navi kartına eriştirebilirmiyiz. torpido ile sürekli uğraşmak istemiyorum.

Çok soru soruyorum kusura bakmayın.
Sd kartı çıkartmak sıkıntılı zaten, sd kart kablosu mevcut ama sizin kart okuyucuya bağlanmamış sanırım. Sd kart menüsünden gps kartına değil sd kart girişine bağlanıyor. Kullanıyorumuyum hayır, usb bellek varken sd kart ile uğraşmıyorum. Videolar için total video converter kullanabilirsiniz. Full hd videolar gayet güzel şekilde oynatılıyor. Tüm videoları oynatsın diyorsak android almak lazım. Wince cihazlar kendilerine özgü video dosyaları okuyabiliyor.

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Sd kartı çıkartmak sıkıntılı zaten, sd kart kablosu mevcut ama sizin kart okuyucuya bağlanmamış sanırım. Sd kart menüsünden gps kartına değil sd kart girişine bağlanıyor. Kullanıyorumuyum hayır, usb bellek varken sd kart ile uğraşmıyorum. Videolar için total video converter kullanabilirsiniz. Full hd videolar gayet güzel şekilde oynatılıyor. Tüm videoları oynatsın diyorsak android almak lazım. Wince cihazlar kendilerine özgü video dosyaları okuyabiliyor.

Çok teşekkürler. cihazda tek kart girişi mevcut. bunun dışında harici bir kart girişi mi var . İyice kafam karıştı.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

perionur link' Alıntı:
Çok teşekkürler. cihazda tek kart girişi mevcut. bunun dışında harici bir kart girişi mi var . İyice kafam karıştı.
Evet ekstra sd kart soketi için arkada kablo var. İstenirse sd kart bağlanıyor. Soket bulmanız lazım ama.

Nzmgkcng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ay başından sonra cihazı taktıracğım inşallah.. Cızırtı amfi kaynaklıdır diye düşünüyorum. Ben amfi kullanmayacığım için böyle bir problem olmaz diye düşünüyorum. Bide aklım şuna takıldı mustafa yol bilgisayarı ingilizce demiştin ben kürşat bey ile görüştüm oda öyle demişti. Perionur arkadaşımız ise yol bilgisayarı türkçe demiş.. Güncelleme mi geldi nedir son durum??

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nzmgkcng link' Alıntı:
Ay başından sonra cihazı taktıracğım inşallah.. Cızırtı amfi kaynaklıdır diye düşünüyorum. Ben amfi kullanmayacığım için böyle bir problem olmaz diye düşünüyorum. Bide aklım şuna takıldı mustafa yol bilgisayarı ingilizce demiştin ben kürşat bey ile görüştüm oda öyle demişti. Perionur arkadaşımız ise yol bilgisayarı türkçe demiş.. Güncelleme mi geldi nedir son durum??

Yol bilgisayarı Türkçedir. Cızırtı amfi kaynaklı değil denendi. canbus ile ilgili bir sıkıntı var şimdilik. Satıcı yeni canbus gönderecek. tekrar denenecek.