Astra J p0011 ve Esp Problemi

Benimastram

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar. Opel Astra J 1.6 atmosferik kullanıcısıyım. Aracım 2017 model benzinli 36 binde. Malatya'dan Şırnak tarafına uzun yol yaptım. Ulasmama az bir zaman kala motor ışığının yandığını farkettim. Ekrana hiçbir uyarı gelmedi sadece ışık yanıyordu. Malatya'daki ustami aradım motorda değişiklik yok ise korkma devam et dedi. Neyse geleceğim yere ulaştım ertesi gün de bilgisayara bağlayıp hata kodunu ustama yollayacaktım. Tam burda bir servis buldum gideyim derken çalıştırıp hafif anarya çıkarken servis ESP uyarısı yazdı. Araçta tekleme oldu ama bu uyarı gelip gidiyor. Çekişten düşme durumu da var. Neyse cihaza bağladık Burdaki usta çıkan hata kodunu Google'da aratıp 10-12 masraf çıkar eksantrik dedi. Üstüme opelci yok dedi ama hatayı googleden aratti. Ben de malatya'daki ustama durumu ilettim bir sıkıntı olmaz arızayı sildir ufak ufak gel yapalım dedi. Aracı bilen birisi sürekli bakımını kendisi yapıyor. Buradaki usta görünümlü arkadaş da diyor ki burdan çıkarsın az ilerde bilmem neyi kırar masraf 30 bini geçer dedi orayı tam hatırlamıyorum. Sonuç olarak başka bir memleketteyim usta yok, dönüş yolum 500 kilometre. Başına gelen var mı size de sormak istedim. Motor soğukken ilk calistirmada 1 saniyeliğine tırrr diye ses geliyor motordan sonra kayboluyor sicakken yapmıyor. Malatya'daki ustam dedi yola çık git gel öyle yapalım sorun yaratmaz. Bunu da size de bildirmek istedim. Yorumlarınız bu kardeşiniz için çok önemli. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Atmosferik motorda tııır sesini açıkcası anlayamadım. Bu kilometrede böyle süpriz bir sorun çıkmaması lazım. Riske atmadan şehir içinde kullanın bakalım bir değişiklik varmı. Duruma göre Malatya'daki ustaya gidersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Benimastram

Benimastram

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Atmosferik motorda tııır sesini açıkcası anlayamadım. Bu kilometrede böyle süpriz bir sorun çıkmaması lazım. Riske atmadan şehir içinde kullanın bakalım bir değişiklik varmı. Duruma göre Malatya'daki ustaya gidersiniz.
Çok teşekkür ederim. Tırrr sesi motor mesela gün içinde ilk kez çalışırken geliyor sonrasında gelmiyor motor sıcak iken. Sanırım eksantrikten geliyor usta öyle demişti. Ancak durum bu abi. Geldiğim yerde usta namına tek adam yok. Az önce çalıştırdım motor sesinde çalışmasında hiçbir sorun yok. ESP hatası veriyor arada bir yığılma tekleme gibi birşey yapıyor. Stop etme gibi bir sorunla da karşı karşıya gelmedim hiç.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
ESP hatası en basitinden buji ve bobin kaynaklı bile olabiliyor. Ayrıca yazdığınız hata kodu ile ilgili olarak geçmişte açılmış bir konu linkini bırakıyorum. Size biraz fikir verecektir. Tekrardan geçmiş olsun.

Benimastram

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
ESP hatası en basitinden buji ve bobin kaynaklı bile olabiliyor. Ayrıca yazdığınız hata kodu ile ilgili olarak geçmişte açılmış bir konu linkini bırakıyorum. Size biraz fikir verecektir. Tekrardan geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim abi evet bunu biliyorum. Sildirme işlemiyle gideceği yere kadar gitmiş. Şunu merak ediyorum şimdi ESP arızası gelince tekleme yapıyor. Acaba sildirsem yine tekleme yapar mı? Geldiğim yerde bile inanın kullanmaya çekiniyorum. Tek amacım memlekete ulaşıp ustaya teslim etmek :)