Astra J Sedan hakkında sormak istediklerim

borulce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.Mayıs2016 da Astra J sedan 1.6 115hp 2016 (sıfır) alarak aranıza katıldım.Aracın kalitesinden genel olarak memnunum.Aracım editon plus modeli.Ekstradan newfron navigasyon taktılar serviste.(ben orjinal takacaklar sanıyordum.Neyse gelelim sorularıma.

• Takılan navigasyonda radyo doğru düzgün çalışmıyor.nedeni ne olabilir.
  • Orjinale yakın kolçak nerde bulabilirim.
  • birde arka kapılarda hoparlör yeri var ama hoparlör yok.Uygun hoparlör tavsiye edebilirmisiniz.
Şimdiden teşekkürler.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J Sedan hakkında sormak istediklerim

Kolçagi ya servisten almalisiniz yada ozel yaptirmalisiniz
Radyo iyi cekmiyor navigasyonda genelde
Arka kapilar icin de 16 cm hoparlor almalisiniz 75 - 200 TL arasi secenekler mevcut

Orta direkte hoparlor hatti var taktirirken soyleyin ordan alirlar

dursun.uslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınıza takılan navigasyon oem bir ürün ise radyo istasyonlarınıbulmakta çok sorunlar yaşarsınız ben kendi aracıma navix oem navigasyon taktım ama bir türlü fm radyo istasyonlarından sinyal alamamıştım fakat cihazı inceledim ve bizim araçlarımızın anten sisteminde sinyal güçlendirici mevcuttur ve bu anten güçlendiriciye aracımızın oem navigasyon multimedia cihazımızdan 12volt elektrik gitmesi lazımdır ben bu kabloyu buldum ve şu anda süper,mükemmel oldu eski yazılarımız silindiği için geriye dönük bilgilerimiz forumda mevcut değildir ben tekrar eski verilerime bakayım sizlere buradan resimli olarak bilgi paylaşımı yaparım.

şimdi buldum buradaki bilgiler gerçektir bizzat kendi aracımda yaşadığım bir sorundu ve kendiimkanlarımla çözdüm.

Merhaba arkadaşlar bende buradaki ve diğer forumlardaki arkadaşlar gibi aracıma OEM multimedia cihazı almaya karar verdim ve internette gezinti esnasında bir arkadaşımızın navix cihazını tanıtan video rastladım ve oradaki telefon numarasını arayarak biraz bilgi aldım ilgili kişi montajın çok basit olduğunu cihazın astra j hb veya sedan kasaların tüm modellerinde sorunsuz olduğunu söyledi bende hemen cihazın siparişini verdim cihazı ertesi günü teslim aldım ve başladım montaja herşey süper oldu ama gelelim radyoya ne yaptımsa istasyonları bulamıyor bende öylece toparladım inanınki tam 1 yıldır böylece kullanıyordum,forumlardan OEM multimedia ile ilgili tüm yazıları okumaya başladım ama herhangi bir çözümü yoktu bana göre bilenlerde kesinlikle forumlardan paylaşmıyorlardı örneğin aracın orjinal soketindeki yeşil kabloya OEM multimedia cihazının mavi Anten+12v olan kablosunu birleştirin ama hangi yeşil kablo onu yazan çizen yoktu.Hatalı bir işlem sonucunda büyük sorunlar yaşayabiliriz araçlarımız fazlaca akıllılar çünkü,ben bugün aracımın üzerindeki navix marka cihazımı yerinde biraz ayırdım ve 12 volt değilde 9 volt kare pil ile aracın kendi soketindeki bütün kabloları kontrol ettim yeşil üzeri çok ince sarı olan ve OEM cihazının soketinde karşılığı olmayan kabloya 9 volt verdim ve inanınki olanlar oldu radyom kendine geldi sonra kontrollü olarak OEM cihazının soketinden çıkan ucu boş olan mavi kablo üzerinde ANT yazmaktadır onu bağladım herşey süper oldu artık tüm arama esnasında istasyonlarda sorunsuz durmaktadır cızırtı patırtı kalmadı bu işleleri yaparken sizlere resimlerde çektim mutlaka buraya ekleyeceğim arkadaşlar.

Bu arada aracım astra j sedan kasa cosmo donanımlıdır herşeyi orjinaldir multimedia cihazım hariç.

aracımızın orjinal soketinden bir görüntü bahsi geçen kablomuz yeşil üzerinde ince sarı çizgilidir sağ tarafdaki kırmızı kablonun sol yanındakidir.
ylG3V9.jpg
[/URL]

bu resimde OEM soketin boş olan yerine mavi kablo ve sokete uygun pim montaj hali mavi kablomuz sağ tarafdaki sarı kablonun yanına girecek.
My1v4N.jpg
[/URL]

bu resimde OEM sokete mavi kablo ve pim takılmış halidir üst sol sıradan ikinci ince pim ucu bizimkidir.
aDnGQ4.jpg
[/URL]

buradaki resimdede orjinal soket ve OEM soketin takılmış halidir burada kablolarımızın karşılığınıda rahatlıkla görebiliriz.
d2LGNV.jpg
[/URL]

Bu resimde 9 volt kare pil ile bir deneme için hazırlık görüntümüz.
ZV5Ey3.jpg
[/URL]

Bu resimdede 9 volt kare pil denemesinden başka bir görüntümüz daha.
7bBNjL.jpg
[/URL]

OEM multimedia cihazından çıkan otomatik anten 12 volt besleme kablosunun geçici bağlantısıdır.
8b6dBA.jpg
[/URL]

OEM multimedia cihazımızın soketinin hazır halinden bir görüntümüz ben burada sağlam yapıştırıcı ile pim'i yuvaya yapıştırdım.
ngbWXR.jpg
[/URL]

OEM navix multimedia cihazımın montajının bitmiş halidir.
ZV5Ogz.jpg
[/URL]

arkadaşlar umarım bu resimlerden sizlere yardımcı olabilmişimdir bilgim dahilinde sizlere yardımcı olmak isterim.
resimler yüklendi daha ayrıntılı olarak montaj esnasında sizlere yardımcı olacaktır sizlere her zaman yardımcı olmaya çalışırım.

saygılarımla

dursun uslu
kütahya merkez

borulce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe j' Alıntı:
Kolçagi ya servisten almalisiniz yada ozel yaptirmalisiniz
Radyo iyi cekmiyor navigasyonda genelde
Arka kapilar icin de 16 cm hoparlor almalisiniz 75 - 200 TL arasi secenekler mevcut

Orta direkte hoparlor hatti var taktirirken soyleyin ordan alirlar

teşekkürler

dursun.uslu' Alıntı:
aracınıza takılan navigasyon oem bir ürün ise radyo istasyonlarınıbulmakta çok sorunlar yaşarsınız ben kendi aracıma navix oem navigasyon taktım ama bir türlü fm radyo istasyonlarından sinyal alamamıştım fakat cihazı inceledim ve bizim araçlarımızın anten sisteminde sinyal güçlendirici mevcuttur ve bu anten güçlendiriciye aracımızın oem navigasyon multimedia cihazımızdan 12volt elektrik gitmesi lazımdır ben bu kabloyu buldum ve şu anda süper,mükemmel oldu eski yazılarımız silindiği için geriye dönük bilgilerimiz forumda mevcut değildir ben tekrar eski verilerime bakayım sizlere buradan resimli olarak bilgi paylaşımı yaparım.

şimdi buldum buradaki bilgiler gerçektir bizzat kendi aracımda yaşadığım bir sorundu ve kendiimkanlarımla çözdüm.

Merhaba arkadaşlar bende buradaki ve diğer forumlardaki arkadaşlar gibi aracıma OEM multimedia cihazı almaya karar verdim ve internette gezinti esnasında bir arkadaşımızın navix cihazını tanıtan video rastladım ve oradaki telefon numarasını arayarak biraz bilgi aldım ilgili kişi montajın çok basit olduğunu cihazın astra j hb veya sedan kasaların tüm modellerinde sorunsuz olduğunu söyledi bende hemen cihazın siparişini verdim cihazı ertesi günü teslim aldım ve başladım montaja herşey süper oldu ama gelelim radyoya ne yaptımsa istasyonları bulamıyor bende öylece toparladım inanınki tam 1 yıldır böylece kullanıyordum,forumlardan OEM multimedia ile ilgili tüm yazıları okumaya başladım ama herhangi bir çözümü yoktu bana göre bilenlerde kesinlikle forumlardan paylaşmıyorlardı örneğin aracın orjinal soketindeki yeşil kabloya OEM multimedia cihazının mavi Anten+12v olan kablosunu birleştirin ama hangi yeşil kablo onu yazan çizen yoktu.Hatalı bir işlem sonucunda büyük sorunlar yaşayabiliriz araçlarımız fazlaca akıllılar çünkü,ben bugün aracımın üzerindeki navix marka cihazımı yerinde biraz ayırdım ve 12 volt değilde 9 volt kare pil ile aracın kendi soketindeki bütün kabloları kontrol ettim yeşil üzeri çok ince sarı olan ve OEM cihazının soketinde karşılığı olmayan kabloya 9 volt verdim ve inanınki olanlar oldu radyom kendine geldi sonra kontrollü olarak OEM cihazının soketinden çıkan ucu boş olan mavi kablo üzerinde ANT yazmaktadır onu bağladım herşey süper oldu artık tüm arama esnasında istasyonlarda sorunsuz durmaktadır cızırtı patırtı kalmadı bu işleleri yaparken sizlere resimlerde çektim mutlaka buraya ekleyeceğim arkadaşlar.

Bu arada aracım astra j sedan kasa cosmo donanımlıdır herşeyi orjinaldir multimedia cihazım hariç.

aracımızın orjinal soketinden bir görüntü bahsi geçen kablomuz yeşil üzerinde ince sarı çizgilidir sağ tarafdaki kırmızı kablonun sol yanındakidir.
[img=432x768]http://i.hizliresim.com/ylG3V9.jpg[/img]

bu resimde OEM soketin boş olan yerine mavi kablo ve sokete uygun pim montaj hali mavi kablomuz sağ tarafdaki sarı kablonun yanına girecek.
[img=432x768]http://i.hizliresim.com/My1v4N.jpg[/img]

bu resimde OEM sokete mavi kablo ve pim takılmış halidir üst sol sıradan ikinci ince pim ucu bizimkidir.
[img=863x576]http://i.hizliresim.com/aDnGQ4.jpg[/img]

buradaki resimdede orjinal soket ve OEM soketin takılmış halidir burada kablolarımızın karşılığınıda rahatlıkla görebiliriz.
[img=432x768]http://i.hizliresim.com/d2LGNV.jpg[/img]

Bu resimde 9 volt kare pil ile bir deneme için hazırlık görüntümüz.
[img=432x768]http://i.hizliresim.com/ZV5Ey3.jpg[/img]

Bu resimdede 9 volt kare pil denemesinden başka bir görüntümüz daha.
[img=432x768]http://i.hizliresim.com/7bBNjL.jpg[/img]

OEM multimedia cihazından çıkan otomatik anten 12 volt besleme kablosunun geçici bağlantısıdır.
[img=432x768]http://i.hizliresim.com/8b6dBA.jpg[/img]

OEM multimedia cihazımızın soketinin hazır halinden bir görüntümüz ben burada sağlam yapıştırıcı ile pim'i yuvaya yapıştırdım.
[img=432x768]http://i.hizliresim.com/ngbWXR.jpg[/img]

OEM navix multimedia cihazımın montajının bitmiş halidir.
[img=432x768]http://i.hizliresim.com/ZV5Ogz.jpg[/img]

arkadaşlar umarım bu resimlerden sizlere yardımcı olabilmişimdir bilgim dahilinde sizlere yardımcı olmak isterim.
resimler yüklendi daha ayrıntılı olarak montaj esnasında sizlere yardımcı olacaktır sizlere her zaman yardımcı olmaya çalışırım.

saygılarımla

dursun uslu
kütahya merkez

benim için tefferruatlı bir iş.Servisi aradım bakalım randevu verecekler.Tekrardan teşekkürler.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim necvox un radyo da çok kötü. Bu sistem orada uyarmı. Gerçi uysada bi iş biraz karisik mis. Necvox uyarsa dışardan elektronikciye bunu yaptirabilirmiyım?

dursun.uslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizin yapmanız gereken ise aracınızın orjinal soketindeki bahsi geçen kablonun yeşil üzerinde ince sarı çizgilidir bu kablonun sizin multimedia cihazınıza ait olan soket kısmında herhangi bir kablolama karşılığı varmıdır/yokmudur bana göre yok gibidir yok ise multimedia cihazınızın kendi soket çıkışında automatic antenna yazan mavi kablo vardır ondan 12volt beslenmesi lazımdır.

yukarıda resmli olarak ayrıntısına kadar yazdım bunda anlaşılmayacak bir durum yoktur siz ustaya gösterin veya çıktı alın mutlaka sorununuz gidecektir.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam bu islem necvox cihaz içinde geçerli mi?

borulce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar arka kapıya kolon taktırırsam araç garanti dışı kalıyormuş doğrumu?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

borulce' Alıntı:

Araç garanti dışı kalmaz aracın elektrik tesisatı yada ne işlem yaptırdıysanız o garanti dışı kalır komple aracı garanti dışı yapamazlar taktırın hoparlörden sorun olmaz

borulce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe j' Alıntı:
borulce' Alıntı:

Araç garanti dışı kalmaz aracın elektrik tesisatı yada ne işlem yaptırdıysanız o garanti dışı kalır komple aracı garanti dışı yapamazlar taktırın hoparlörden sorun olmaz

teşekkür ederim.Herhangi bir sıkıntı olmayacaksa taktırıyım.Servis şaka gibi 450 tl istedi.Önerebileceğiniz bir 16 cm galiba kolon tavsiye alabilirim.Şİmdiden teşekkürler