Astra J sedan sport aldım, sorularım var

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Dün itibariyle 2014 model Astra Sedan Sport donanım 1.6 dizel sahibi oldum ve 2 adet sorum var:

1- 2017 modellerde ön park sensörü var ama benim aracımda yok. Fakat tamponda ön park sensörü alıcılarının takılması için yerlerin hazır olduğunu gördüm. Bu nedenle orijinal ön park sensörü taktırabilir miyim diye meraak ediyorum.

2- Aracın sağ ön emniyet kemeri yükseklik ayarı yerinden cızırtı şeklinde trim sesi geliyor. Bu konuda ne yapabilirim ?

Şimdiden teşekkürler...

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun oncelikle..bende de aynisi var..ve o dediklerin hakkinda bi bilgim yok..bekleyelim bakalim fikirleri[emoji4]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir sorum daha var. Sinyal sesi hoparlörlerden geliyor. Bu normal mi yoksa araçta takılı olan Necvox DVN-p 1033 model sistem mi sinyal sesini hoparlöre veriyor ?

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu da ilginc..hala bekliyoruz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Dün itibariyle 2014 model Astra Sedan Sport donanım 1.6 dizel sahibi oldum ve 2 adet sorum var:

1- 2017 modellerde ön park sensörü var ama benim aracımda yok. Fakat tamponda ön park sensörü alıcılarının takılması için yerlerin hazır olduğunu gördüm. Bu nedenle orijinal ön park sensörü taktırabilir miyim diye meraak ediyorum.

2- Aracın sağ ön emniyet kemeri yükseklik ayarı yerinden cızırtı şeklinde trim sesi geliyor. Bu konuda ne yapabilirim ?

Şimdiden teşekkürler...

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Çok doğru bir seçim yaparak fiyat performans canavarı bir araç almışsınız. Yakıtı sizi kesinlikle üzmeyecektir. Sport donanımlarda ön park sensörleri olmaz, sonradan takılabiliyormu bende bilmiyorum servise bir sormak lazım veya bilen arkadaşlar varsa yardımcı olacaktır. Emniyet kemerinin ses yapması olayı bazı araçlarda görülebiliyor benim aracımdada üst seviyedeyken ses yapıyor aşağıya çekince ses kesiliyor.

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Çok doğru bir seçim yaparak fiyat performans canavarı bir araç almışsınız. Yakıtı sizi kesinlikle üzmeyecektir. Sport donanımlarda ön park sensörleri olmaz, sonradan takılabiliyormu bende bilmiyorum servise bir sormak lazım veya bilen arkadaşlar varsa yardımcı olacaktır. Emniyet kemerinin ses yapması olayı bazı araçlarda görülebiliyor benim aracımdada üst seviyedeyken ses yapıyor aşağıya çekince ses kesiliyor.

Çok teşekkür ederim.

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta yokuş kalkış destek sistemi var deniyor ama ben bir türlü aktif edemedim sistemi, ne yapmam gerekiyor acaba ?

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta yokuş kalkış destek sistemi var deniyor ama ben bir türlü aktif edemedim sistemi, ne yapmam gerekiyor acaba ?
Bildigim kadar cekis kontrol sistemi aktifken calisiyor..eger kapaliysa ondan olabilir..onun haricinde..araba viteste ayak debriyajda iken 3 sn kadar tutuyor arabayi..

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle kalkış destegi yoktur war deniyor satılırken büyük ihtimalle ecu dan acılıyodur ama açmıyorlar çünki üst paket donanım özelligi oluyor we opelde sonradan özellik eklenemiyor aslında eklenebiliyor ama alırken ekletseydin kardeşim anlayışı war garanti süresi bittikten sonra inşallah arıza yapmaz zira gecen bikaç gün önce 5000 bakımına gittigimda başımı biraz yukarı kaldırdıgımda 2500-3500 tl gibi kücük tamiratları görünce opelin batmasını yerinde buldum zira almanyada bizim opeller anadol gözünde görülüyor şuan j kasa astramın gözümdeki tek hatrı kasa dizaynı??dün 2011 model 1.5 dizel daha 10500 km de nissan juke'u 50.900 tl e görünce içime cuk diye oturdu orta segmentte orta dolulukta 1.5 dci 110 beygirlik torklu bi makina!!kendime şunu sordum niye sıfır km benzinli bi masraf canawarını aldım diye??tm tip güzel ama benzinli 1.6 motorum agır kasamı kaldırmıyor gitmiyor ama yakıyor??yani lafın kısası bi araba alırken tüm artıları eksileri iyice hesaplayıp almak gerekiyor zira şuan piyasada binlerce düşük kmde pırıl pırıl araba war we çogu araç sahibi bi tarafını begenmedigi icin farklı mazeretlerle yepyeni arabasını satmak zorunda kalıyor bu yüzden bizler çok iyi düsünerek uzun yıllar binebilecegimiz arabalar almak zorundayız!!ee opel we türewi diger awrupa üretim cogu markaların serwisleri kazık we can yakıyor adamlar arabayı tamir etmiyor adeta araç sahibini kabak gibi oyuyorlar sanırım ben yakışıklımı çok fazla km yaptırmadan satıp farklı bi araç alma durumunda kalabilirim