Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

Mustafa bey açıklama için teşekkür ederim .
Mustafa ve Oğuz bey ,
Aslında şuan ikilemdeyim jantımı tesisatmı bu sene halledeyim diyorum.
İstediğim gtc jantını henüz bulamadığım için tesisata yöneliyorum.
Bu seferde orj ana ünüteyle ne kadar verim alabileceğim sorusu aklımdan çıkmıyor.
Astra g sedan aracımda sony dvd 2anfi cıkışlı ana ünüteye 5 ve 4 kanallı 2 ad edison anfi kapılarda 2tk kicker mid
arka panzilopta 2 tk jbl mid bagajda 30 kicker bas ve 1 fr kapasitör mevcuttu böyle bir tesisatı hb koymak nerdeyse imkansız
ve düşüncemde yok.
Benim aklımda özellikle boyutları açısından orj ana ünüte üzerine
1 seçenek Alpinanın PDX-V9 anfisi +2 tk SPR-60C(16cm) + SWE-1044E(Sub)+kapasitor(1fr)
2 seçenek Alpinanın PDX-F6 anfisi +2 tk SPR-60C(16cm) + PWE-V80(kendinden anfili sub)+kapasitor
sizce bu seçeneklerden hangisi daha iyi verim verir yada bunların yerine ne olabilir ?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

nihat link' Alıntı:
Mustafa bey açıklama için teşekkür ederim .
Mustafa ve Oğuz bey ,
Aslında şuan ikilemdeyim jantımı tesisatmı bu sene halledeyim diyorum.
İstediğim gtc jantını henüz bulamadığım için tesisata yöneliyorum.
Bu seferde orj ana ünüteyle ne kadar verim alabileceğim sorusu aklımdan çıkmıyor.
Astra g sedan aracımda sony dvd 2anfi cıkışlı ana ünüteye 5 ve 4 kanallı 2 ad edison anfi kapılarda 2tk kicker mid
arka panzilopta 2 tk jbl mid bagajda 30 kicker bas ve 1 fr kapasitör mevcuttu böyle bir tesisatı hb koymak nerdeyse imkansız
ve düşüncemde yok.
Benim aklımda özellikle boyutları açısından orj ana ünüte üzerine
1 seçenek Alpinanın PDX-V9 anfisi +2 tk SPR-60C(16cm) + SWE-1044E(Sub)+kapasitor(1fr)
2 seçenek Alpinanın PDX-F6 anfisi +2 tk SPR-60C(16cm) + PWE-V80(kendinden anfili sub)+kapasitor
sizce bu seçeneklerden hangisi daha iyi verim verir yada bunların yerine ne olabilir ?

İlk seçenekte pdx9 çok gereksiz olmuş zira güçlü bir amfi ama kullanılacak bileşenler için gereksiz. İkinci seçenekte pwev80 aktif sub sizi kicker bass sonrası kesinlikle tatmin etmez. Alpine  spr60c komponent fiyatının üçte birini ancak hakedecek bir sese sahip. Bırakın aynı fiyattaki focali ps165'i 200 liralık infinity 6500 bile daha iyi bir hoparlör. Komponentte 500 lira üzerinde Focal dışında her seçenek pişmanlık olacaktır emin olun. Dinlemeden karar vermeyin. Madem bütçe geniş önceki mesajımdaki seçeneğe bakın.

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
2500 bütçe ile neler yapılabilir?

Focal ps165 500 TL
Audison SR5 amfi 1000 TL
JBL Gto 804 200 TL
FOCAL ISC165 koaksiyel 300 TL
Yalıtım dahil işçilik ve kablo seti 500 TL

Model olarak değişiklik yapabilirsiniz, üst düzey amfi de audison, hoparlörde focal modelleri dışına çıkmanızı tavsiye etmem. Subwoofer müzik zevkinize göre değişebilir. Küçük boyutları, 20cm olmasına rağmen 30'luk basslardan aşağı kalmaması ve en önemlisi ekonomik olması nedeniyle gto 804 tavsiye ederim. Arka koltukta oturan pek olmaz derseniz koaksiyeli iptal edebilirsiniz.

Vermiş oldugunuz bilgilerden dolayı cok teşekkürler dediginiz modelleri araştırıcam

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim Mustafa bey bilgilendirma için ..

volkan_gitarist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba mustafa bey dediğiniz gibi ana ünite değişmeden güzel ses alamıyorsunuz. Ben evde harman kardon ile denon kullanıyorum. Arabada da bu sesi almak istiyorum. audison bitteni denedinizmi. sistemi satılığa çıkardım yeniliyorum focal yalıtım ,2 cilt focal ps 165 fx,audison sr 5 aldım birde infiny 30 cm bas var. henüz montajlamadım. Eğer bitten de gerçekten seste etkisi varsa onuda almayı planlıyorum

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

volkan_gitarist link' Alıntı:
merhaba mustafa bey dediğiniz gibi ana ünite değişmeden güzel ses alamıyorsunuz. Ben evde harman kardon ile denon kullanıyorum. Arabada da bu sesi almak istiyorum. audison bitteni denedinizmi. sistemi satılığa çıkardım yeniliyorum focal yalıtım ,2 cilt focal ps 165 fx,audison sr 5 aldım birde infiny 30 cm bas var. henüz montajlamadım. Eğer bitten de gerçekten seste etkisi varsa onuda almayı planlıyorum
Mesajınızı yeni gördüm. Bitten seste filtreleme yapıp temiz bir ses almanıza yardımcı oluyor ama işin büyük bölümü ana ünitede bitiyor. Bitten gibi ses işlemcileri aracın orijinal ana ünitesi çıkışına müdaha edip sesi iyileştirmek için kullanılıyor. Alpine, pioneer üst serileri gibi ana ünitelerde ses çıkışları maksimum kalitede genelde ses işlemcisi pasif sistemlerde kullanılmıyor. Aracın orijinal ünitesinden maksimum performans almak isteyen biri için ses işlemcisi olmazsa olmaz. Tabi ki ses işlemcisi sistemin en önemli bileşeni değil. Ortalama bir hoparlör, amfi kullanarak ses işlemcisi almak yerine üst düzey hoparlör ve amfi sonrası ses işlemcisi düşünülmeli. Evde denon kullanıyorsanız araçta bu sesi duyma beklentisine girmeyin zira high-end bir oto müzik sisteminde bile aracın iç yapısından dolayı salonda aldığınız sesi alamazsınız hele ki denon gibi amfi ve kaliteli bir hoparlör sistemi kullanıyorsanız araçta müzik dinlemek işkence gibi gelebilir.

Benim aracımda müzik dinleyen birçok kişi muhteşem yorumları yaparken ben hiç beğenmiyorum. Evde marantz amfi ve hoparlör sonrası arabada dinlediğim müzik tat vermiyor ama mecburen idare ediyoruz. Araçta yüksek bass almak çok kolay ama stüdyo kalitesinde ses çok zor.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Erhan42 sorusu

Mehabalar Mustafa bey. Kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama bir sorum var. Paylaşımlarınıza baltığımda ses sistemi hakkında baya bilgili olduğunuzu gördüm. Aracım sport donımlı. Bizim araçların arka kapılarındaki hoparlörlerle öndekiler aynı teknik özellikte mi? Sormamın sebebi ön kapılara sizin kullanmış olduğunuz infinity komp. lerden takmak. Eğer arkadakiler daha kötü bişeyse önden çıkanlarıda arka kapılara taktırma niyetindeyim. Ama öndekilerle arkadakiler aynıysa arka kapılara hiç dokunmıyacam. Bu şekilde bir değişim yapsam orjinal ünite ile şuankinden daha iyi ses alırmıyım. Anfi bas gibi şeyler kullanmak istemiyorum. Ayrıca komp. Twettirleri orjinalinin yerine mi taktınız yoksa başka yere mi montaj yapıldı? İyi günler dilerim

Merhaba, öncelikle amfisiz infinity veya başka bir komponentten ses alamazsınız. Teyp çıkışı 10-15 w rms fakat infinitiy 90w rms. Rms dediğimiz normal çalışmadaki gücüdür. Amfisiz güzel bir ses alayım derseniz düşük rms'te koaksiyel hoparlör düşünün. Arka ve ön hoparlörler aynıdır.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevap için teşekkürler. Peki sizin kullandığınız multimedia cihazının rms olayı amfisiz bu hoparlörleri kaldırırmı yoksa onu kullansakta mutlaka amfi mi kullanmamız gerekecek?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Erhan42 link' Alıntı:
Cevap için teşekkürler. Peki sizin kullandığınız multimedia cihazının rms olayı amfisiz bu hoparlörleri kaldırırmı yoksa onu kullansakta mutlaka amfi mi kullanmamız gerekecek?

Cihazların hiçbiri gerekli gücü veremez komponentleri beslemek için amfi şart.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkan_gitarist link' Alıntı:

Şu tesisatı montaj yaptıktan sonra bilgi verirseniz sevinirim. Aynısından bende düşünüyorum çünkü!