Astra J Shark Anten Pratik Uygulama

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Shark Anten Pratik Uygulama

Arkadaşlar shark anten taktım ama bozuk yola girdiğimde antenin olduğu yerden azımsanmayacak bir ses geliyor içindeki kablo biraz uzundu takarken  o vuruyor sanırım... Sorum şu : bu sorunu nasıl düzeltiriz.. ?

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anteni takarken kabloyu antenin iç kenarına sarmıştım ben gevşek durmasın diye. çok rahatsız edici bir ses ise saç kurutma makinesi ile ısıtarak anteni çıkarıp kabloyu sabitlemek gerekir..

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kursatihtilali link' Alıntı:
anteni takarken kabloyu antenin iç kenarına sarmıştım ben gevşek durmasın diye. çok rahatsız edici bir ses ise saç kurutma makinesi ile ısıtarak anteni çıkarıp kabloyu sabitlemek gerekir..
Teşekkürler bir sorum daha olacaktı :)
Saç kurutma makinesi ile ısıtırken boyaya bir  zarar gelir mi peki ?

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uzun süre tutmazsanız aynı noktaya bi şey olmaz sanırım. zaten biraz ısındı mı kalkmaya başlar bant yumuşayınca.. bu çift taraflı bantların sökülmesiyle ilgili internette bilgiler vardır mutlaka;)

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:

mustafa selam,

hayırlı olsun şimdiden. takması uğraştırıyor biraz uzun süre bastırman gerekiyor tam olarak oturması için.
bizim araçlar HB olduğu için tavanın yapısı biraz bombeli, dolayısıyla tam olarak oturmamış gibi görünüyor en başta, pes etmeden bastırmaya devam etmek gerekiyor ta ki tam oturana dek. (aman dikkat tavanı yamultma, ben biraz fazla güç kullandım başta tavan hafifçe içine göçer gibi oldu neyse kalktı sonra hemen :D )
ayrıca yapıştırmadan önce saç kurutma makinesi ile yapışkanı ısıtmanı öneririm.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

chiv link' Alıntı:
mustafa selam,

hayırlı olsun şimdiden. takması uğraştırıyor biraz uzun süre bastırman gerekiyor tam olarak oturması için.
bizim araçlar HB olduğu için tavanın yapısı biraz bombeli, dolayısıyla tam olarak oturmamış gibi görünüyor en başta, pes etmeden bastırmaya devam etmek gerekiyor ta ki tam oturana dek. (aman dikkat tavanı yamultma, ben biraz fazla güç kullandım başta tavan hafifçe içine göçer gibi oldu neyse kalktı sonra hemen :D )
ayrıca yapıştırmadan önce saç kurutma makinesi ile yapışkanı ısıtmanı öneririm.

Teşekkürler Ömür dikkat edeceğim, montajı değil de radyo çekim gücü düşündürüyor beni. Orijinal antenden bile verim alamıyorum.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Teşekkürler Ömür dikkat edeceğim, montajı değil de radyo çekim gücü düşündürüyor beni. Orijinal antenden bile verim alamıyorum.
Evet okudum mesajını daha önce de bahsetmiştin. Garip ben en ufak sıkıntı çekmedim şimdiye kadar ne orjinal antenle ne de shark antenle.

Gerçi çok fazla radyo dinlemiyorum, bi MAX FM, bi de radyo odtü. Bunlarda problem yaşamadım hiç ankarada.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

chiv link' Alıntı:
Evet okudum mesajını daha önce de bahsetmiştin. Garip ben en ufak sıkıntı çekmedim şimdiye kadar ne orjinal antenle ne de shark antenle.

Gerçi çok fazla radyo dinlemiyorum, bi MAX FM, bi de radyo odtü. Bunlarda problem yaşamadım hiç ankarada.
Ben genelde şehir merkezi dışında radyo açıyorum bu bakımdan orijinal anten sıkıntılı.