Astra J Turtle Wax Sıvı Cila Uygulaması (Kendi Uygulamam, Video)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Turtle Wax Sıvı Cila Uygulaması (Kendi Uygulamam, Video)

thejazz link' Alıntı:
Meg. ürünlerini http://www.meguiars.com.tr/shophome.php 'den temin edebilirsiniz. Sonax ürünleri ise yapı marketlerde daha ucuz oluyor.
thnxx

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Meg. ürünlerini http://www.meguiars.com.tr/shophome.php 'den temin edebilirsiniz. Sonax ürünleri ise yapı marketlerde daha ucuz oluyor.

thnxx

Son baktığımda sitede satış yoktu... Ürünlerden özellikle Ultimate Wash & Wax şampuanı tavsiye ederim; sonuçta sadece şampuan, beceri gerektiren bir ürün değil ve yaklaşık 1.5 litrelik bu ürün çok köpürdüğü için oldukca uzun süre kullanılabiliyor ve güçlü temizlik özelliği yanısıra farkedilir parlaklık da sunuyor.

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Butun buyuk yapi marketlerde var bu turtle waxtan. Sonax urunleride mevccut. Megiuarsin urunlerini kendi sitesindennaldim ben stokta var ise 1 gun icersinde kargolayip yolluyorlar. Mesala 2 li mikrofiber ped sparis ettim cila urunleri icin ertesi gun elimdeydi urun.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Hakan Bey,
Videoda görünen katkılı wax'ı bulamadım ama şu ürünü aldım, aynı işi görür mü? Aralarındaki fark nedir acaba?
http://www.turtlewaxturkiye.com/index.php/dis-bakim/157-fg3680-boya-koruyucu-wax-sv-500-ml.html
Merhabalar
Benzer bir ürün sıvı olması uygulamayı kolaylaştırıyor. Önce aracı iyice yıkayıp ve kurulayıp
ped ile bölüm bölüm uygulama yapabilirsiniz. Üzeri hafif puslu olunca güzel bir wax silme bezi ile temizleyiniz.
Güneş ışığı altında uygulamayın ve waxı uyguladıktan sonra kaporta üzerinde çok kurumasın silinmesi zor oluyor
Bir de plastik alanlara mutlaka maskeleme bandı uygulayın..

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Merhabalar
Benzer bir ürün sıvı olması uygulamayı kolaylaştırıyor. Önce aracı iyice yıkayıp ve kurulayıp
ped ile bölüm bölüm uygulama yapabilirsiniz. Üzeri hafif puslu olunca güzel bir wax silme bezi ile temizleyiniz.
Güneş ışığı altında uygulamayın ve waxı uyguladıktan sonra kaporta üzerinde çok kurumasın silinmesi zor oluyor
Bir de plastik alanlara mutlaka maskeleme bandı uygulayın..

Ben de teflonl aradım ama bulamadım, aralarındaki fark nedir acaba? Bir de bu üründen sonra herhangi bir cila uygulaması filan gerekiyor mu?

İlginiz için teşekkürler...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Ben de teflonl aradım ama bulamadım, aralarındaki fark nedir acaba? Bir de bu üründen sonra herhangi bir cila uygulaması filan gerekiyor mu?

İlginiz için teşekkürler...

Plus PTFE olanlar yani teflon katkılı olanlar PTFE su boncuklanması ve yüzeyi kirleten maddelere karşı direnç sağlayan floropolimer kaplamasıdır.
Su boncuklanması için ekstra bir katkı sağlıyor, uygulamadan önce kaportaya su döküp uygulamadan sonra kaportaya su dökerek
farkı anlayabilirsiniz. Suyun kaporta üzerinden hızla kayıp akması gerekir.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Plus PTFE olanlar yani teflon katkılı olanlar PTFE su boncuklanması ve yüzeyi kirleten maddelere karşı direnç sağlayan floropolimer kaplamasıdır.
Su boncuklanması için ekstra bir katkı sağlıyor, uygulamadan önce kaportaya su döküp uygulamadan sonra kaportaya su dökerek
farkı anlayabilirsiniz. Suyun kaporta üzerinden hızla kayıp akması gerekir.

֖ncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim sevgili zümrem :)

Geçen hafta T. WAX'ı uyguladım...

ևok titiz çalıştım: Aracımı güzelce yıkayıp kuruladım. Kromajları, far-sis farı,  stop vb. plastik kısımları kalın kağıt maskeleme bantıyla maskeledim. yaklaşık 1 saat boyunca bölgesel olarak WAX'ı uyguladım ve uygulamaya başladığım bölgeden başlamak suretiyle sildim... Bu işlem de 1 saat kadar sürdü...

Sonuç: Mükemmel. Aracın üzerinde ipeksi bir yüzey oluştu, aslında böyle şeylere pek inanmazdım ama aracı yıkatırken oluşan baloncukları görünce TAMAMDIR dedim... Herkeslere de tavsiye ederim :) :)

Fakat bir sorum olacak, bu uygulamayı ne sıklıkta yapmalıyım, 2-3 ayda bir düşünüyorum uygun mudur? WAX'ın sık uygulanmasının zararı var mıdır?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

güle güle kullanın sevgili zümrem :)
evet kendiniz bu uygulamayı yapıp sonucu görünce tüm emeklere fazlasıyla değiyor
Wax'ın sık uygulanmasının hiçbir zararı yoktur sonuçta aşındırıcı içermiyor zaten kitapçıkda da araçların dış etkenlerden
korunması için sık sık wax ve cilalanması gerektiği de yazıyor
2-3 ay en ideal olanıdır waxlama ve cilalama için

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu wax cila ne kadar sürelerle uygulanmalıdır şimdi benim aracım daha yeni ne zaman yapmaya başlamalıyım ?