Astra j yüksek hızda tekleme

Ersangursoy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Astra j 1.4 turbo otomatik araç sahibiyim. Lpg hiç takılmadı..

Birkaç gün önce aracıma 4 yıl bakımını yaptırdım. Buji filtre vb hepsi değişti. Orijinal gm takıldı.

Sonrasında aracı şehir içi kullandım birşey farketmedim.

Ama dün farkettim ki düşük hızlarda bir sıkıntı yok. Araç 80 90 giderken araç sollamak için vs gaza bastığınızda araçta bi tekleme olıyor birkaç sn. Sonra geçiyor.

Düşük hızlarda hissetmedim bu sorunu. Yarın da bakım yaptırdığım yere götüreceğim montajda mı nir sıkıntı oldu.

Siz ne dersiniz. Var mı bu sorunu daha önce yaşayan

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bobine baktir turbondada skinti olabilir

• Beğen
Tepkiler: iksk

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujileride kontrol ettirin. Aşırı torkta sıkılan bujilerde seramik kısım çatlayıp silkeleme yapabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: iksk ve Murat

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, sorun çözüldü mü, bilgi verebilir misiniz?
Benzer bir sorun yaşıyorum. Düşük hızlarda sorun yok, yüksek (90+ km) hızlarda giderken hızlanma ve rampa çıkışlarında 2500-3000 devir arasında anlık silkeleme oluyor, gaz vermeye devam edersem tekrarlıyor. Motor sesinde bir tekleme yok, örneğin yakıtla ilgili sorunlarda tekleme motor sesinden anlaşılır ama burada böyle bir ses yok.
Teşekkürler

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ege621

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, sorun çözüldü mü, bilgi verebilir misiniz?
Benzer bir sorun yaşıyorum. Düşük hızlarda sorun yok, yüksek (90+ km) hızlarda giderken hızlanma ve rampa çıkışlarında 2500-3000 devir arasında anlık silkeleme oluyor, gaz vermeye devam edersem tekrarlıyor. Motor sesinde bir tekleme yok, örneğin yakıtla ilgili sorunlarda tekleme motor sesinden anlaşılır ama burada böyle bir ses yok.
Teşekkürler

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Genellikle motorun yük altındayken silkelemesi (baskı balata bitik değilse) hasarlı bir buji yüzündendir. Motor ışığı yanıyor mu ya da yanıp sönüyor mu?

• Beğen
Tepkiler: Kaan.