Astra J'ye Geçiş Yaptım

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel bayiileri şimdi Astra J lerde stil paket istemiyorum navi 650 olsun dediğinde Cyclone marka biz kendimiz takıyoruz hem daha iyi diyorlar. Bende esasen bunu merak ediyordum. Muhtemelen çinden falan ucuza getirdikleri bişeyin nasıl olurda orjinalinden daha iyi olduğunu iddia ederler anlamıyorum. Ayrıca ese kalitesini ciddi anlamda düşürdüğünü ve radyo frekanslarını çekmekte sorunlu olduğu söyleniyor. Sizde durum nasıl? Özellikle cd400 ğn ses ve radyo performansınıda bildiğinize göre kıyas şansınız olabilir.

Acikcasi begendim dersem yalan olur. Geri gorus ve navigasyon ozelligi iyi fakat ses kalitesi ve kullanim kolayligi dersen pek hosuma gitmedi.

Ses kalitesi olarak seste cizirti var. o yuzden aracin kendi teybinden caliyorum. Sadece bluetoothtan muzik dinlek icin kullaniyorum cyclone'u. Sokup orjinal haline geri cevirsem mi acaba diye dusunmuyor degilim.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acikcasi begendim dersem yalan olur. Geri gorus ve navigasyon ozelligi iyi fakat ses kalitesi ve kullanim kolayligi dersen pek hosuma gitmedi.

Ses kalitesi olarak seste cizirti var. o yuzden aracin kendi teybinden caliyorum. Sadece bluetoothtan muzik dinlek icin kullaniyorum cyclone'u. Sokup orjinal haline geri cevirsem mi acaba diye dusunmuyor degilim.
Aracın orjinal ses sistemi duruyormu yani? her ikisi biraradamı oluyor?

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizelden sonra yakıt muhtemelen üzecektir sizi ama çok sık binmiyorsanız araca sorun olacağını sanmıyorum. Çok zorlarsa ileride LPG düşünürsünüz.
Bu arada hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın orjinal ses sistemi duruyormu yani? her ikisi biraradamı oluyor?

Bu ekranların takıldığı Astra'lar bir nevi 2 teypli oluyor. Şu an benim aracımda biri göğüste biride torpidoda 2 usb çıkışı, ipod çıkışı vs vs var. Orjinal USB'den çalınca ses kalitesi çok iyi, Cyclone'dan çalınca da fena değil ama bir cızırtı var dipten gelen. Sesi yükseltince duymuyorsunuz cızırtıyı zaten. Cyclone'da ayrıca DVD mevcut. USB'den DVD'den klip, müzik ve film izleyebiliyorsunuz, ki gerçekten görüntü kalitesi iyi. Geri görüş kamerasının kaliteside çok iyi.

Belki alışamadığımdandır hala bilemiyorum ama ısındıkça fikirlerim değişebilir.

Yalnız Astra H'a göre J'nin hoparlörleri gerçekten çok iyi çalıyor. 3 yollu diye düşünüyorum. Ekstra Subwoofer ihtiyacına gerek kalmayabilir. Ben şu an eski tesisatımı taksam mı takmasam mı diye düşünüyorum.:cool:

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:27 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:24 ----------

Dizelden sonra yakıt muhtemelen üzecektir sizi ama çok sık binmiyorsanız araca sorun olacağını sanmıyorum. Çok zorlarsa ileride LPG düşünürsünüz.
Bu arada hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Sağolun Hocam

Bodrum'da yaşıyorum. Hep kısa mesafe kullanıyorum bu yüzden. Şirket aracımda var zaten. Gündüz şirket aracıyla geziyorum. Bu aracı daha çok eşim kullanacak.

Şehirdışı 6.1 benim için iyi bir değer. Bunu daha aşağı çekebilirim diye düşünüyorum. Fakat şehiriçi sıkıntı benim için. Zira bir seferde en fazla 5 km yapıyorum. Bu durumda da zaten araç yeni ısınmaya başlamış oluyor. O yüzden 10 litre yakacağını varsayıyorum ki görünüş öyle olduğunu gösteriyor. Şu ana kadar 50 km şehir içi kullandım. Ortalamam 10.5 litre. LPG'lik bir durum olacağnı sanmıyorum. Yılda 7-10 bin km arası öngörüyorum ama daha azda olabilir.

Mesafeler kısa olduğu için yakıta yapacak bişey yok. Astra H dizelde 7.5 - 8 litre ortalama gösteriyordu zaten.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bu ekranların takıldığı Astra'lar bir nevi 2 teypli oluyor. Şu an benim aracımda biri göğüste biride torpidoda 2 usb çıkışı, ipod çıkışı vs vs var. Orjinal USB'den çalınca ses kalitesi çok iyi, Cyclone'dan çalınca da fena değil ama bir cızırtı var dipten gelen. Sesi yükseltince duymuyorsunuz cızırtıyı zaten. Cyclone'da ayrıca DVD mevcut. USB'den DVD'den klip, müzik ve film izleyebiliyorsunuz, ki gerçekten görüntü kalitesi iyi. Geri görüş kamerasının kaliteside çok iyi.

Belki alışamadığımdandır hala bilemiyorum ama ısındıkça fikirlerim değişebilir.

Yalnız Astra H'a göre J'nin hoparlörleri gerçekten çok iyi çalıyor. 3 yollu diye düşünüyorum. Ekstra Subwoofer ihtiyacına gerek kalmayabilir. Ben şu an eski tesisatımı taksam mı takmasam mı diye düşünüyorum.:cool:

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:27 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:24 ----------

Sağolun Hocam

Bodrum'da yaşıyorum. Hep kısa mesafe kullanıyorum bu yüzden. Şirket aracımda var zaten. Gündüz şirket aracıyla geziyorum. Bu aracı daha çok eşim kullanacak.

Şehirdışı 6.1 benim için iyi bir değer. Bunu daha aşağı çekebilirim diye düşünüyorum. Fakat şehiriçi sıkıntı benim için. Zira bir seferde en fazla 5 km yapıyorum. Bu durumda da zaten araç yeni ısınmaya başlamış oluyor. O yüzden 10 litre yakacağını varsayıyorum ki görünüş öyle olduğunu gösteriyor. Şu ana kadar 50 km şehir içi kullandım. Ortalamam 10.5 litre. LPG'lik bir durum olacağnı sanmıyorum. Yılda 7-10 bin km arası öngörüyorum ama daha azda olabilir.

Mesafeler kısa olduğu için yakıta yapacak bişey yok. Astra H dizelde 7.5 - 8 litre ortalama gösteriyordu zaten.

abi hayırlı olsun:) yazın ne kadar yakacak bodrumda çok merak ettim o zamanda paylaşırmısın değerleri malum ipini koparan bodruma gittiğinden iğne atsan yere düşmecek bir durum oluyor:)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
205 civarı maks hızı olan ve bayır aşağı uzun mesafede 210'a gelebilen araçla nasıl 240 bastın hocam :)

Turbo'nun ne yapacağı bilinmez dostum, ben de hafif eğimli yolda fabrika verisi 210km/h olan arabayla 235 yaptım. Bayır aşağı olsa 240-250 arası yapar çünkü devir 4000 de idi henüz. 5000'e kadar yolu var :) İşin en ilginci de şu ki ışıklarda kalkışta 25-26litre anlık tüketim yazıyor bilgisayarda, 230km hızla giderken bi anlık baktım 12.5 ortalama tüketim yazıyordu. Ruh hastası benim araba :D
[MENTION=13380]ethembozkurt[/MENTION]
abi bırak da yapsın, seninkinin ciğeri açık. Ethembozkurt chip tuning :)