astra sedan 1-2 mekanık sorun :(neden olabılır

1devil1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dun fark ettım aracın arka sag kısmı cokuk dıger
sag tarafın tekerlek ıle camurluk arası 5 parmak gıbı bırsey sol taraf 3 parmak duz yerde baktım hep oyle cokuk sol taraf neden olabılır ?
birde aracın balatalarının egılıp egılmedıgını nerden anlarız cunkı arac gıderken cok sınır bozucu tıtresımler olusuyo dıreksıyon sola rahat donuyo ama sag kısma bıraz daha sert frene basınca hafıften dıreksıyon tıtrıyo saga sola hafıf sekılde servıse gıdıyorum anlatıyorum derdımı bırseyde bulamıyolar 2 de bır rot balans ayarlatıp verıyolar neden oalbılır ? ustaların bılgısıne ıhtıyacım var:confused:

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer seyir esnasında fren yaptığında direksiyonda titreşim oluyorsa fren diskinden (seyir esnasında suyun içinden geçtiğinde disklerde bozulmalar olabiliyor,şişmeler) , seyir esnasında titreşim varsa direksiyonda, lastiklere balans ayarı gerekiyor...

1devil1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dun servıse gıttım hallettıler lastık havası cok yuksekmıs bırde balans ayarı yapıldı duzeldı suan

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaki çöküklüğün nedeni; amortisörün patlamıştır.
çökük olan tekerin altına yat amortisöre bak. böyle amortisörün üzerine yağ felan akmıştır. üzerinede pislik toplamıştır ve çamurumsu gibi bişey olmuştur. ordan anlayabilirsin patladığını.