Astra Sedan 2011 model aracımın yağı bitti, ne yapmalıyım?

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Bu aracın ilk bakımı 15binde olabilir. Fakat araç ilk 5000km yağı kontrol edilir ve tamamlanır.

Zaten aracınız neredeyse 1yıl olmuş ve hiç servise gitmemişsiniz. Sizin aracınız durumda olanlar yağ kesinlikle tamamlamalısınız.

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belirli aralıklarla yağını, suyunu kontrol etmeniz gerekirdi. Yeni motor başlarda biraz daha fazla eksiltir, çok anormal değil. Yağını tamamlayıp devam edin.

Kapıdaki gıcırtılar emniyet kemerlerinin üstündeki plastik parçadan geliyor sanırım.

sesler emniyet kemerinin plastiklerinden gelebilir bende var o sorun...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis zamanı ocak 2012. Yağı motoru durdurduktan sonra kontrol ettim tabi, hatta epey bekledim ama çubuğun ucunda çok azbir miktar değiyordu, ben de 1 lt yağ ekledim. Bu kadar eksiltmesi biraz garibime gitti.

baktım oralara hatta elimle tuttum gıcırtı gelmesin diye ama kapının içinden geliyor gibi, artık servise anlatacağız derdimizi.

Kapı direklerinde, kemerin çıktığı yerin üstündeki kısmı kontrol ettiniz değil mi?

Birisinden serviste kapı kilidinde ufak bir düzeltme yaptırdıktan sonra sesin kesildiğini okumuştum, ama nerde hatırlamıyorum, belki sizdeki ses de burdandır. Serviste bakarlar artık.

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta sıfır dizel ve ilk 10.000 km de 1 lt kadar yağ eksiltti. servisi arayıp sordum .Tam sentetik bir dizel yağı ile takviye yapın dediler. Yağ önemli. özellikle yeni dizel motorlarda ayda bir kontrol edilmeli.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay arkadaş..bu opellerin yağ eksiltme problemi nedir böyle ya! hondada toyotoda reno da hiç duymadım görmedim...

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay arkadaş..bu opellerin yağ eksiltme problemi nedir böyle ya! hondada toyotoda reno da hiç duymadım görmedim...
Benim bildiğim tüm dizel araçlar rodaj sürecinde yani ilk 10000 km diyelim yağ yakar. Bana aracı temsil ederken söylediler yağ eksiltmesi olabileceğini. Üzerini tamamlayabilirsiniz dediler. Ben dediğim gibi 10000 de 1 lt kadar eksiltme oldu. Üzerine 2000 yaptım eksilme yok.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

corollanın 1999-2001 arası çıkardığı ilk vvti motorlarında anormal derece yağ eksiltme problemi vardı hatta kullanıcılar bunu kronik sorun olarak ilan ettiler 2002 de çıkardığı yeni kasa corollada bu sorunu toyota düzeltti her markanın kendine göre kronik sorunları olabilir

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tartışılmaz alman kalitesinde de bazı sıkıntılar olabiliyomuş meğer :rolleyes: