Astra Sedan Gizli ayarlar menüsü

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Dostlar

Opel astra Sedan 2011 model aracımın bazı ek ayarlarını kullanmak istiyorum ama bunları şuan forumda araştırmama rağmen sağlıklı bir bilgi alamadım.
Servise gidip oradan öğrenmeye çalıştım ama ne yazıkki onlarda tech cihazı ile bakarak hiç bir şey yapamadılar.

Camlar aracı kilitledikten sonra 5 saniye kumandaya basınca anca kalkıyor ama kumanda düğmesini bıraktığımda tam kapanmamış olan cam varsa orada kalıyor.
benim istediğim birinci kilit aracı kilitlesin ikinci kilitte bir defa basınca camları kaldırsın bu özelliği nasıl yaparım bilgisi olan yazsın lütfen.

Kapı içten kilitleme mekanızması çok dandik yada ben anlayamadım
içten kilitlenince araç herhangi bir kapıyı açınca tüm kilitler açılıyor.

Farların yanması : kumandadan araç kilitlenince veya açılınca farların yanmasını istiyorum bir süre

Birde bu araçta esp varmı varsa nasıl müdahale edebilirim.(araç manuel)
Sestting tuşuna bir süre basınca demo menüsü geliyor. ama bunun gibi değişiklik yapabileceğim herhangi bir menüye ulaşamadım. bilen arkadaşlar nasıl yapıldığını açıklasinlar lütfen.

Sağlıcakla Kalın.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
cam konusunda orjinal durum bu.yapılacak birşey yok.cam kaldırma modülü taktırarak tamamen kapanması sağlanabilir.

esp varsa ilk çalıştırmada kontak açıkken ekranda kontrol ışığı yanar.üçgen içinde araç sembolü.bu varsa esp de vardır.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Dostlar

Opel astra Sedan 2011 model aracımın bazı ek ayarlarını kullanmak istiyorum ama bunları şuan forumda araştırmama rağmen sağlıklı bir bilgi alamadım.
Servise gidip oradan öğrenmeye çalıştım ama ne yazıkki onlarda tech cihazı ile bakarak hiç bir şey yapamadılar.

Camlar aracı kilitledikten sonra 5 saniye kumandaya basınca anca kalkıyor ama kumanda düğmesini bıraktığımda tam kapanmamış olan cam varsa orada kalıyor.
benim istediğim birinci kilit aracı kilitlesin ikinci kilitte bir defa basınca camları kaldırsın bu özelliği nasıl yaparım bilgisi olan yazsın lütfen.

Kapı içten kilitleme mekanızması çok dandik yada ben anlayamadım
içten kilitlenince araç herhangi bir kapıyı açınca tüm kilitler açılıyor.

Farların yanması : kumandadan araç kilitlenince veya açılınca farların yanmasını istiyorum bir süre

Birde bu araçta esp varmı varsa nasıl müdahale edebilirim.(araç manuel)
Sestting tuşuna bir süre basınca demo menüsü geliyor. ama bunun gibi değişiklik yapabileceğim herhangi bir menüye ulaşamadım. bilen arkadaşlar nasıl yapıldığını açıklasinlar lütfen.

Sağlıcakla Kalın.

1.camlar konusunda orjınal halyle yapılabılecek bır sey yok.basılı tutatrsan basılı tuttugun mudeet boyunca ya acılır ya kapanır.bırakırsan kapanmaya ya da acılmaya devam etmez.
2.kapıları ıcerden kılıtleme mekanızması zaten kapıların dısarıdan acılmasını engellemek ıcın kurulmus bır mekanızmadır.herkangı bır kapıyı actıgınızda devre dısı kalır.sız ne olmasını ıstıyrsunuz anlamadım acıkcası.bır kapı acıldıgında dıgerlerı kapalı kalmaya devam mı etsın ??
3.aracınızda esp yok.esp opel astra classıc modellerınde sadece eassytronıc sanzıman ıle beraber sunuluyr

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasan Bey
Şimdi araca binenlerin arasında çocuk var diyelim, ben kapıları kilitliyorum ama kendisin açıyor.
Sürüş anında tehlikeli bir durum bu. Bunun için kapı yanlarında kilit var biliyorum da her seferde bu kilite aç kapa yapmak istemiyorum.
Aceba yazılım ile bunu yapmak mümkünmü diye merak ettim.

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam konusunda orjinal durum bu.yapılacak birşey yok.cam kaldırma modülü taktırarak tamamen kapanması sağlanabilir.

esp varsa ilk çalıştırmada kontak açıkken ekranda kontrol ışığı yanar.üçgen içinde araç sembolü.bu varsa esp de vardır.

Esp yok :mad:.
Ya bu kadar işmi yaaa bu aracı yapıyorlar esp atmıyorlar. Bide full diye satıyorlar.

ufuk19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aradığınız tüm özellikler jetta da var :D Comfortline modelinde.
Cam kaldırma modülünün konusu var nasıl yapılacağı şeklinde fakat orjinal olmasını istiyorsunuz ona yapacak birşey yok diye biliyorum.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki astrada alarm taktirmadan önce kumandayla camlar kapanmiyordu alrm taktirdiktan sonra kumandadan kapanmaya baslamisti sizde bir alarm firmasina sorun ikicisi benim bildigim tüm arabalarda bir kapi acilirsa diyer kapilarda acilir ama siz isterseniz cocuk kilidini aktif hale getirin arka kapilari acamasinlarArkadasinda dedigi gibi sadece disardan acilmamasi icin icerdeki kilit esp varsa zaten kontagi acinca lanbasi yanar

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Camları tek düğme ile kapanmasını istiyorsanız. Ek olarak Alarm bağlayabilirsiniz mesela Cenmax alarm kapılar kilitleyince camları kapatıyor.

Kapılar açınca veya kilitleyince farların ve istediğin sn kadar yanmasını istiyorsanız.
HLS modülü tavsiye ederim. www.opelimveben.com

Aracınıda ESP yok olsada müdahale edemezdiniz.