Astra Sedan Ne Kadar Hızlı

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sedan Ne Kadar Hızlı

CALİBRA BG link' Alıntı:
denız koskoca vırajı nasıl gormezsın bılmedığın yollarda bı daha basma eğer basacaksanda her an tetıkte olman gerekıyor
abi adana ve mersinin yolları genellikle düzdür.ama viraj da oldu mu çok saçma yerlerde oluyor.ne bir tabela ne bir uyarı var.ama işin doğrusu bilmediğin yolda basmayacan

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
abi adana ve mersinin yolları genellikle düzdür.ama viraj da oldu mu çok saçma yerlerde oluyor.ne bir tabela ne bir uyarı var.ama işin doğrusu bilmediğin yolda basmayacan
mersın adana arası yolları bende bılıyorum bas basa bıldığın kadar  :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Ne kadar dikkat ederseniz edin uyarisiz tabelasiz (veya tabela buyuk ihtimalle calinmistir) o kadar cok viraj var ki. Birde virajlarin tam ortasinda genellikle logar kapagi olmayan belediye tuzaklari olur.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adamlar otoyolda bile tabela çalıyor.şehir içindekiler de cabası..

sem1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

harunhoca link' Alıntı:
Arkadaşlar astralarımız ne kadar hızlı tartışılır ama virajlarda yüksek hızlarda son derece güvenli olduğu bence tartışılmaz. Dün akşam Sarıyerde tünelden çıkıp hacıosman istikametinde gazı kökledim, daha doğrusu aracın direksiyonundan hız sabitleyici ile tık tıklayarak hız artırdım, araç yanılmıyorsam 4. viteste idi, hafif yokuş olduğu için hızı ilk etapta yansıtmadı bir-iki saniye sonra yol düzleşince istemim dışı hıza ani tepki verdi ve yol viraja girmişti. Hal böyle olunca hız 110-120 ile viraja girmek ve direksiyonu ani çevirmek zorunda kaldım. Normalde bu ani hareketimden sonra aracın savrulması veya spin atması gerekirdi. Yanımda eşim de vardı o da endişelendi bu kadar  hızla girmeyeceğimi bilir. Ancak en küçük sapma veya çizgiden ayrılma söz konusu olmadı. Bu konuda aracımı isteyerek hiç  teste tabi tutmamıştım. Ancak bu esp nin mi asr nin mi tcs nin mi bir becerisi bilmiyorum ama hangisi yaptıysa işini güzel yaptı ve beni yolda tuttu. Aracıma olan güvenimi bir kez daha kanıtlamış oldu. Mutlaka civic corolla megane jetta da bu kadar başarılır bilemiyorum ama önemli olan kullandığım aracın güvenli olduğunu bilmek. Eski nesil araçlarla böyle bir viraja girmek istemezdim.

virajlarda çok denemedim ancak önüme fırlayan köpek  minibüs kedi insan gibi unsurlardan kaçma ve stabilitesini bozmadan durma konusunda her seferinde paramı helal  ediyorum

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

sem1903 link' Alıntı:
virajlarda çok denemedim ancak önüme fırlayan köpek  minibüs kedi insan gibi unsurlardan kaçma ve stabilitesini bozmadan durma konusunda her seferinde paramı helal  ediyorum
Evet araçlardaki güvenlik ekipmanları ve donanımsal özelliklerin kalitesi arttıkça insandan kaynaklanan hataları bertaraf etme konusunda iyiler. Astra da bu konuda parasını hak ediyor, çizgisinden ayrılmıyor, stabil kalabiliyor ki bu sürüş dinamikleri açısından son derece önemli ve gerekli bir unsur.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Helal olsun adamlar yapmış,  okkk

jrblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 dizel kullanıcısıyım adapazarı hendek otobanında sadeee 3 ve üstü viteslerde arabayı zorlayarak 190 gördüm. Ama arac normalde 5000 devir görürken o an 4500deviri yukarı geçmedi.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

jrblue link' Alıntı:
1.3 dizel kullanıcısıyım adapazarı hendek otobanında sadeee 3 ve üstü viteslerde arabayı zorlayarak 190 gördüm. Ama arac normalde 5000 devir görürken o an 4500deviri yukarı geçmedi.
Dizel araçları bu kadar yüksek devirde kullanmanızı tavsiye etmem.hele ki 1.3 gibi motor hacmi düşük bir dizeli.Dizel araçlar çok yüksek devir çevirebilme kapasitesine sahip araçlar değildir