Astra Sol Arka Cam buğulanma sorunu

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın sol arka camı sürekli buğulanıyor soğuk havalarda ve uzun sürüşlerde. Uzun yolda da aynı şekilde sadece sol arka cam dışarısı görünmeyecek şekilde buğulanıyor diğer camlarda hiç birşey yok.Elbette klimayı açınca gidebilir buğu çözme ile belki fakat sadece o kısmın buğulanması bir soruna olduğuna delalet ediyor.
Acaba kapıyı falan mı zorladık yamuldu yada cam da mı bir sorun var?

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sol Arka Cam buğulanma sorunu

Camda aralık bir yer falan kalıyodur belki,tam kapanmıyodur.Serviste bir kontrol ettirin.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aralık kalan cam olsa bugu yapmaz. Bugu yaptiginda cami hafif acarlar hatta. Fitilleri falan kontrol ettiniz mi. Birde stoplarinizi kontrol edin derim. Sol stoptan su alma falan yapiyorsa olabilir.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben kendim üstünkörü baktım ama fitillerde kapıda birşey göremedim. Stoplardan su almıyor herhangi bir buğulanma yok. İstanbul'dan Ankara' ya giderken farkettim cam açık kaldı  sandım, kendi yapabileceğim herşeyi denedim ama sanırım ancak servis çözebilecek bu sorunu. Bakım yaptırdığımda bu problemi de dile getiririm.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stoptan su alma derken stop un icine degil. Yani stoptan su aliyorsa stop bugulanmiyor. Stopun kasaya oturdugu yerde bazen fitili unutmus oluyorlar ve aracin icine su giriyor. Eger sol stop bu sekilde ise iceri giren su yada soguk hava buna neden olabilir.

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorun bendede var . arka camlar yogun bır sekılde bugulanıyor soguk havalarda . camı ındıırp kaldırıyorum buğu bıraz gıdıyor bunun için servise gitsem adımdan daha emınım birşey yok normal cevabı verıcekler kabaca bır bakıp ve canım dahada sıkılcak bu yuzden arabamın bu tarz sorunlarıyla barısık yasamaya alıstım :))

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Problem sadece sol tarafta var, iki tarafta olsa camlar dandik der geçerim. Ben de çok takmıyorum kafaya ama yeni araba neden olsun ki?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu problemle çok nadir olsa da bende karşılaşıyorum.  ::)
Arada bir sol arka camımda yukarıdan başlayan ve görüşü neredeyse 100% engelleyecek kadar buğulanma oluyor.
Diğer camlara baktığımda buğudan eser olmuyor yada görüşü engellemeyecek kadar hafif derecede oluyor.  ::)

Bu problemin nedenini bulabilirsem bu başlıkta paylaşacağım.  :)

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle aynı problem. Dediğiniz gibi öyle bir buğulanıyor ki hiçbirşey görünmüyor, sırılsıklam oluyor cam.
Çözümünü bulunca paylaşırsanız sevinirim veya servisin bu konuya ne dediğini iletirseniz ona göre hazırlıklı gidelim.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Kesinlikle aynı problem. Dediğiniz gibi öyle bir buğulanıyor ki hiçbirşey görünmüyor, sırılsıklam oluyor cam.
ևözümünü bulunca paylaşırsanız sevinirim veya servisin bu konuya ne dediğini iletirseniz ona göre hazırlıklı gidelim.

30.000 bakımım yaklaştı.
Bakım için Odak'a gittiğimde Tarık abi'ye bu problemi soracağım.
Problemi çözebilirsek de mutlaka başlıkta paylaşırım.  :)