Astra Sport 1.4 T otoyol performansı hakkında..

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar hepınıze merhaba..Kısmetse bu hafta içinde astramı alıyorum.Bu sefer ciddiyim :) Merak ettiğim bir şey var..Astraların otobandaki gidişini merak ediyorum.Gidişinden kastım;hız değil,yüksek hızlardaki yol tutuşu,içeriye çok ses alıyor mu?herhangi bir titreşim oluyor mu (örn:190 ile giderken) 17 inç jant ve 1390 kg bir aracın çok iyi olması gerekir diye düşünüyorum uzun yolda..Şimdiden tesekkur ederım.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sport 1.4 T otoyol performansı hakkında..

yan rüzgarlardan çok etkileniyor ama yayla o sorun ortadan kalkıyor ve malesef astra biraz lastik sesi alıyor(muş) içine bende yeni farkettim:)

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
arkadaslar hepınıze merhaba..Kısmetse bu hafta içinde astramı alıyorum.Bu sefer ciddiyim :) Merak ettiğim bir şey var..Astraların otobandaki gidişini merak ediyorum.Gidişinden kastım;hız değil,yüksek hızlardaki yol tutuşu,içeriye çok ses alıyor mu?herhangi bir titreşim oluyor mu (örn:190 ile giderken) 17 inç jant ve 1390 kg bir aracın çok iyi olması gerekir diye düşünüyorum uzun yolda..Şimdiden tesekkur ederım.
Aldığın araçta hız limitoru varsa 190 km hızı biraz zor görürsün içeriye rüzgar sesi astra nin bulunduğu segment teki araçlara göre en iyilerden bir tanesi yol tutusu olarAk gayet iyi sürücüsüne güven veriyor ve üst hızlara çıktığında aracın hızını sadece km göstergesine baktığında anlayabiliyorsun :)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sting link' Alıntı:
Aldığın araçta hız limitoru varsa 190 km hızı biraz zor görürsün içeriye rüzgar sesi astra nin bulunduğu segment teki araçlara göre en iyilerden bir tanesi yol tutusu olarAk gayet iyi sürücüsüne güven veriyor ve üst hızlara çıktığında aracın hızını sadece km göstergesine baktığında anlayabiliyorsun :)
en son cümle gayet açıklayıcıydı..:))

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

İçeriye rüzgar sesi bende sadece sürücü tarafındaki camdan geliyor... O da 180 -190 larda...
Yol tutus yay ile birlikte çok belirgin derecede artıyor... 045thumbsup
Frenlemesi tatmin edici... Ani frenlemelerde direksiyonda titreşim olabiliyor...

B

BurakyNk

Bilgi Girilmemiş

Bugun adapazarindan geldin ilkten 190da kitledi araba kendini asamadim hizi sonradan gectim 210 km hiza ulastim asikar sekilde sarsan bir duruma rastlamadim ama surus keyfi 10 numara ..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ruzgar sesi bende yok
Otobanda guven vererek gidiyor arac
Lastik seside cok asiri degil
Sanirim hankook lastikler biraz ses yapiyor

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra Sport 1.4 T otoyol performansý hakkýnda..

Valla ruzgar sesi bende yok
Otobanda guven vererek gidiyor arac
Lastik seside cok asiri degil
Sanirim hankook lastikler biraz ses yapiyor
[/quote]bülent abinin dediklerine katılıyorum aynen bende ama benim lastiklerde hankook su ana kadar 5 6 kez 190 nın uzerıne cıktım ınankı hıc sıkayetım olmasdı sesten dolayı.bu arada benimki 1.3

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara dönüşü araçta eşim, kayınvalide ve kayınbaba ile oğlum vardı bagaj da tıklım tık doluydu, buna rağmen yeni nesil bir 520D ve E serisinin peşinden uzunca süre 140-170km arası yol geldim çünkü hızdan korkan yaşlılara rağmen Astra uzunca süre bu hızda gidebileceğiniz bir sükunet sunuyor.

Bu hızlarda giden veya geçen başka araçlar da oluyor ama çoğu bu hızı uzun süre koruyamıyorlar çünkü yüksek hızın devamlılığı için sürücü yol vb şartları dışında aracın da tedirginlik verecek ses, yalpalama vb yapmaması gerekir.

Yüksek hızda verdiği güvene dair açıklayıcı olur umarım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birgün özellikle virajlara sert girdim biraz da risk alarak
140-160 gibi süratlarda en sert virajlara 100'ün üzerinde girdim
inanılmaz bir yol tutuşu var, araç lastiklerden arkadan resmen aracı tutuyor
yola çeviriyor lastikleri, virajlarda tedbirli olmak koşuluyla çok güven verdiğini
açık ve net bir şekilde söyleyebilirim, arka wat bağlantılarının ve esp nin bunda katkısı da çok
uzun yolda direksiyonun sertleşmesi de yolda sabit giderken büyük kolaylık