astra tavan antenim kırıldı

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı ilk aldığım zaman benzinlikteki fırça yıkamaya sokmuştum. tabia antenin ucunun çıkarılması gerektiğini unuttum. sonuç olarak anten dibinden kırıldı. servisten orjinal anten sordum 165tl dediler. bana pahalı geldi. internetten bir model spariş verdim oda görünüşte aynı olmasına rağmen anten dibi(yani aracın kaportasına giren kısmı kare olmalıydı) yuvarlak olduğu için taktırmadım. ileride bir gün boşluklardan su alır diye düşündüm. şimdi internetten baktığım tüm modellerde bire bir aynı değil. bana bir çözüm önerebilir misiniz? bu anten işini nasıl çözmeliyim?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Keşke çıkmaya baksa idin. Neticede netten görmeden alıyorsun bu ürünü.

corsa784512

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
patexle yapıştır tutuyor.benimkinin çamurluk plastikleri çıkmıştı patexle yapıştırdım.eskisinden bile iyi oldu parçayı sök temizle patexle yapıştır geri tak.sudan güneşten etkilnemiyor.

eğer içine sinmiyorsa çıkmacıdan bulursun .en fazla 20 lira olsun

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
patexle yapıştır tutuyor.benimkinin çamurluk plastikleri çıkmıştı patexle yapıştırdım.eskisinden bile iyi oldu parçayı sök temizle patexle yapıştır geri tak.sudan güneşten etkilnemiyor.

eğer içine sinmiyorsa çıkmacıdan bulursun .en fazla 20 lira olsun

Acaba Patex akim gecisini izole eder mi?

corsa784512

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden yapsın ki ben sökün derim ne kaybedeceksiniz ki zaten kırık değiştirmek zorundasınız parça zaten ölü kış ayındayız yağmur giirer kar girer bugün olmazsa yarın değiştirmek zorundasınız.

siz onu sökün derim plastik kısımlarından patexle yapıştırın.patexin ufak olanları iyi .önce kırık yüzeyleri iyice temizleyin kuru bir hale getirin.tek yüzeye sürün sonra 15 dk sıkıca press yapın .

birkaç saat kendi haline bırakın sonra götürün arabanın tepesine takın.monte ederken fazla güç uygulamayın.yeni bile olsa aşırı derece sıkmaya gelmez ki bu kırık bir parça

ben arabanın çamurluklarının plastik parçalarını bagaj kapağı parçasını patexle yapıştırdım.hiçbir sorun yok

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden yapsın ki ben sökün derim ne kaybedeceksiniz ki zaten kırık değiştirmek zorundasınız parça zaten ölü kış ayındayız yağmur giirer kar girer bugün olmazsa yarın değiştirmek zorundasınız.

siz onu sökün derim plastik kısımlarından patexle yapıştırın.patexin ufak olanları iyi .önce kırık yüzeyleri iyice temizleyin kuru bir hale getirin.tek yüzeye sürün sonra 15 dk sıkıca press yapın .

birkaç saat kendi haline bırakın sonra götürün arabanın tepesine takın.monte ederken fazla güç uygulamayın.yeni bile olsa aşırı derece sıkmaya gelmez ki bu kırık bir parça

ben arabanın çamurluklarının plastik parçalarını bagaj kapağı parçasını patexle yapıştırdım.hiçbir sorun yok
dediğin gibi yapmak mantıklı geldi fakat benim kırılan parça fırladı gitti, bakındık etrafa göremedik. anlayacağın yapıştırma işi sakat. ben aldığım orjinal olmayan parçayı pateks veya silikonla tuttursam altanda somunu iyice sıksam aceba su geçirirmi ileride.

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu güncel

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ne kadar aradıysa uygun fiyatlı bir anten bulamadım. bu antenin yan sanayiside mevcut değilmiş. bende internetten bulduğum opel çıkma parçacıları tek tek arayarak 50tl e temiz bir tane buldum. ilginizden dolayı teşekkür ederim.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anten değil de, ben yeni arabayı o fırça makinelerinde yıkatmaya takıldım. Kılcal çizikler yapar boyada.