Astra' yı tavsiye eder misiniz?

fabreas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Foruma yeni üye oldum :) bahsini edeceğim konu vesile olsa da oto forumları alanında TR için çok başarılı bir site. Emeği geçenlere teşekkürler.

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bayram sonrasında araç almayı düşünüyorum. Mevcut bütçen 50.000 TL olup düşündüğüm araçlar Astra 1.4 sport, Leon 1.2 TSI ve İ30 GDİ. Şanzıman olarak otomatik olacak.

Özellikle astrayı kasa olarak bu araçlardan daha şık buluyorum fakat araç alımında aracın görünüşünden ziyade birçok etken faktör mevcut. Sizlerden ricam mevcutta bahsini ettiğim astra kullanıcıları ve tecrübeleri olan arkadaşlar izlenimlerini varsa tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz?

Astra hususunda aklımdaki en büyük soru işareti yakıt tüketimi. AT şanzımanlı araç yakıt tüketimleri zaten çok yüksek ama biniciler içinde çok önemli bir husus. arabam gen deki verilerde astra 1.4 için yakıt tüketimi şehir içi 9 lt, şehir dışı 5.3 lt verilmiş. Bana bu veriler sınıfına göre yakıt tüketiminin çok olduğu izlemini verdi. Sizlerin görüşleri ne acaba?

Şimdiden çok teşekkürler,
Saygılar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sakin bir kullanım ile bu değerler daha da düşer. Ne kadar az dur kalk yapılırsa, kalkışlarda ne kadar az gaz verilirse bu değerlerin altına inmek mümkündür, ama yoğun İstanbul trafiği için net bir şey söylemek imkansızdır :(

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında 3'ü de güzel araçlar. İçlerinden i30'u çok bilmiyorum. Ama başarılı olmuş bir model. Tam otomatiğinin tüketimi fazla diye şikayetler vardı.

Astra'nın tam otomatiği kullanıma da bağlı olmakla birlikte ş.içinde 10-11 lt gibi hesap edin. Şanzıman konforlu ama performans ve tüketimini ben beğenmemiştim. Arkadaşımın 1.4T 'sini arada bir kullanıyordum.

Leon'u dsg şanzımanlı düşünüyorsunuz sanırım. İçlerinde en ekonomik ve performanslı olanı. Ama uzun vadede çift kavramaların dayanıklılık ve tamir masrafı riskleri tam olarak bitmiş değil.

Eğer tüketim sizin için birinci öncelikse Leon derdim. Diğer türlü Astra, en son tercih i30.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
leon ekonomide hepsinden iyi.
i30 dizeli 7 lt yakın yakıyor benzinlisi astradan çok yakar.
astra ise kasa olarak motor olarak ideal ama istanbul trafiğinde yakıtı 10 lt altına inmez uzun yolda az yakar hepsi zaten...

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra yol tutusu olarak guzel ozellikle arka suspansiyon sistemi 1astra 2leon 3i30 derim

fabreas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde tespitim aynı yönde aslında. Konfor ve yol tutuş açısında astra, yakıt ve güvenilirlik açısında leon, donanım ve servis için i30 daha avantajlı.
Araçlar arasından sadece astrayı test etme fırsatı buldum cevizlibağ odakta fakat test sürüş yolu çok kötü olduğu için araçtan hiçbirşey anlamadım. Leonun test sürüşüne de katılacağım en kısa sürede. Özellikle ikisi arasında gidip geliyorum bakalım hayırlısı.
Çok teşekkürler cevaplarınız için, yenileri olursa çok memnun olurum :)
iyi günler, saygılar.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim aracım 2012 model astra j 1.4 turbo sport otomatik. ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve şunu söyleyim tek kelime ile mükemmel bir araç. performansı çok iyi . yokuşlarda sollamalarda aklınızda acaba bu rampayı çıkabilirmiyim yada sollayabilirmiyim sorusu olmaz :)yakıt olarakta ortalama şehir içi 9 litre ile 11 lt arası değişir. fakat sakin kullanımlarda yakıtta bayağı düşer. zaten astra düşünüyorsanız kesinlikle 1.4 turbo alın derim.

unutmadan şunuda belirteyim seat ve huyundai araçların ikiside arkadaşlarımda var ve memnun değiller. opel ile kıyaslamayın derim. şimdiden hayırlı olsun.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
benim aracım 2012 model astra j 1.4 turbo sport otomatik. ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve şunu söyleyim tek kelime ile mükemmel bir araç. performansı çok iyi . yokuşlarda sollamalarda aklınızda acaba bu rampayı çıkabilirmiyim yada sollayabilirmiyim sorusu olmaz :)yakıt olarakta ortalama şehir içi 9 litre ile 11 lt arası değişir. fakat sakin kullanımlarda yakıtta bayağı düşer. zaten astra düşünüyorsanız kesinlikle 1.4 turbo alın derim.

unutmadan şunuda belirteyim seat ve huyundai araçların ikiside arkadaşlarımda var ve memnun değiller. opel ile kıyaslamayın derim. şimdiden hayırlı olsun.
Ethem abiye katılıyorum. Bi akrabamiz almış astra 1.4 t sanırım.boludaguni çıkarken gt ile yetişemedim :) benim giremedigim virajlara gaz kesmeden giriyor. virajda kesinlikle tartışılmaz performansda on numara. Hyundai için şişirilmiş kaportasi, sağlam değil diye duydum.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yaaa hanıı leonla astra arasnda kalırdımm herhal ama nebılıyım astra hemen dagılcakmıs gıbı gelıyo bana bı turlu alısamadım:D

sinan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla diğer forumda astra 1.4 t Leon kadar atık olmadıgını söylüyor kime inanacak bu arkadaş bende 1.4 ts var herturlu virajada giriyorum hızada ulaşıyorum konuyu açtığın forum nere olursa o markayı önerir unutma