Astra'da Pasif (gizli) Dizel Partikül Filitresi Temizliği (dpf)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde yakıta katkı maddesi katılıyor artık..Ben genelde bu katkı maddelerinden kullanmıyorum ama işe yarıyordur sanırım..Ben en iyi çözümün devirli kullanmak olduğunu düşünüyorum..Mümkünse haftada 1 veya olmadı ayda 1 en azından sırf bunun için uygun zamanda otobanda veya boş bir yolda yarım saat 45 dakika kadar devirli kullanımın daha iyi geleceğini düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: mskirca

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Geçen ay tam 1 sene oldu aracımı alalı, daha hiç aktif DPF temizliği yapmadı araç. Aracı haftaiçi hanım kullanıyor istanbul trafiğinde sabah akşam ama ben haftasonu hakkını veriyorum :cool: ( uygun koşullarda, trafik kurallarına uyarak ve riske girmeden! ) sanırım sürekli pasif temizlik yapılıyor..

Ve @Cemil bey haklısınız kesinlikle devirli kullanmak gerekiyor bence de! Devirsiz kullanılan araçların gittikçe ağırlaştığı ve gaz tepkilerinin hantallaştığını hissedebiliyorsunuz...

• Beğen
Tepkiler: Cemil

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen ay tam 1 sene oldu aracımı alalı, daha hiç aktif DPF temizliği yapmadı araç. Aracı haftaiçi hanım kullanıyor istanbul trafiğinde sabah akşam ama ben haftasonu hakkını veriyorum :cool: ( uygun koşullarda, trafik kurallarına uyarak ve riske girmeden! ) sanırım sürekli pasif temizlik yapılıyor..

Öncelikle katkı kullanmaya gerek yok bence (acil durumlar hariç) ben de 10 ay oldu alalı bende de hiç aktif DPF temizliği yapmadı ama doğal olarak gizli yapıyor, gerektiği durumlarda. Aracı 2 bin devir civarı kullanmanız yeterlidir boşuna 3-5 bin devirlere çıkmayın. (tabii arasıra kaçamak yapılabilir.) Zaten en yüksek torku da 2 bin devir civarı verir. (300-320 NM tork) Bu da gayet yeterlidir.Hem hızlanma hem yakıt tüketimi hemde DPF çevre temizliği açısından.