Astralarda şarj sistemi çalışma şekli

Mustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Lpgyi taktırdıktan sonra akü bitme sorunu yaşıyorsanız lpgnin elektriği yanlış yerden alınmış labilir. Brinci posttaki 5 mod yada seviye bunları opcom yada tech2 cihazınızla bakabilirsiniz yoksa serviste kontrol ettirin. Opelc astra 1.4 t nin orjina aküsünün cca değeriyle aaldığınız aülerin cca değerinide kontrol etmekte fayda var eğer değerler orjinalden küçükse marş anında akünüz derin deşarjdan zarar görüyor

Mustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Aracı alalı 1 yıl oldu aldığımda LPG yeni takılıydı ben bu sorunu yaklaşık 2 aydır yaşıyorum sıkıntı LPG ise bunu nasıl anlayabiliriz bahsettiğiniz modlarda voltaj değişiyor mu bide bunu sadece servis mi görüyor bu cihazdan aracın hangi modda ne kadar voltaj verdiğini mi öğrenmemiz gerekiyor bir anda şarjın düşmesi normal mi akü değerlerini sordum onda sıkıntı yok.

Mustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Lpgyi taktırdıktan sonra akü bitme sorunu yaşıyorsanız lpgnin elektriği yanlış yerden alınmış labilir. Brinci posttaki 5 mod yada seviye bunları opcom yada tech2 cihazınızla bakabilirsiniz yoksa serviste kontrol ettirin. Opelc astra 1.4 t nin orjina aküsünün cca değeriyle aaldığınız aülerin cca değerinide kontrol etmekte fayda var eğer değerler orjinalden küçükse marş anında akünüz derin deşarjdan zarar görüyor.
Aracın orjinal aküsü 55 amper dediler ben 72 amper almıştım sonra onu değiştirip 60 amper aldım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
CCA değerine bakmak gerekir benim aracı orjinal aküsü 60 amperdi mutlu akü 72 amperde dahi cca değerii karşılayamıyordu bende inci 72 amper aldım. Ama siz önce lpg sistemini bir kntrol ettirin

Mustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
CCA değerine bakmak gerekir benim aracı orjinal aküsü 60 amperdi mutlu akü 72 amperde dahi cca değerii karşılayamıyordu bende inci 72 amper aldım. Ama siz önce lpg sistemini bir kntrol ettirin
Bi baktırayım teşekkür ederim cevaplarınız için.

Mustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bu sadece opellere has bişeymi neden başka araçta yok daha öncede akü değiştirdim 5 sene kullandım araç yükteyken 14 altına düşmedi hiç busefer 12.3 14.2 geziyo
Merhabalar bahsettiğiniz durum benim aracımdada var siz bir çözüm bulabildiniz mi?