Astralarla ilgili Bir Türlü Cevaplanamayan LPG Soruları

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum.ama artık bu işte küfür noktasına gelip arabayı satacam az kaldı.Her kafadan bir ses çıkıyor.

1.LPG ile sübapları eriyen astra var mı?Ne meşhur sübaplarmış ya ericek diyorlar koskoca forumda 1 kişiyi ben görmedim eridi diyen.

2. benzinin 400-600 derecede yandıgını lpgnin 800-1000 derecede yandıgını kim çıkarttı?Ölçmüş mü?neye göre ölçmüş?

3.Hangi lpg firması bir opel astrayı alıp manifotunu alıp inceleyip daha sonra buna lpg takıp ARGE çalışmasıyla ömrünü ölçmüş?

4.Yağlama sistemi koca bir yalan mi?

5.Pipolu sistem dedikleri sistemin astralarda sorunsuz çalıştıgı söyleniyor.100.000 km pipolu sistem kullanan sorunsuz bir astra var mı da bunlar söyleniyor?

6.Fiyatlar arasında neden bu kadar uçurum var?

7.Sübap garantisi veren firma var mı?

8.Astrayla ilgili binlerce lpg sorunu varken OPEL NE İŞ YAPIYOR DA RESMİ BİR AÇIKLAMA YAPMIYOR?

9.LANDİRENZO opel öneriyor diyor opeli aradım önermiyoruz diyor.Bu yalana opel nasıl izin veriyor?

10.Sinirlerim çok bozuk böyle piyasanın da lpgnin de deyip arabayı satıp lpgli civic alasım var.Nedir bu arkadaş.Araca takacağımız altı üstü bir dönüşüm sistemi.ben bu aracı binmek için aldım 4-5 yıl da normal şartlarda satmayı düşünmüyorum.yarın beni lpg yolda bırakırsa ben kime dert yanacam?

Not:Opel Türkiyedeki arkadaşlar çayını içmeye devam etsin.bu sorunu da opelsizasla çözer nasıl olsa..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astralarla ilgili Bir Türlü Cevaplanamayan LPG Soruları

Atmosferik motorda LPG sorun cikaracagini sanmam.
Zaten cikarsa bile yakittan edeceginiz kar acigi telafi edecektir.
araci eger cok kullaniyorsaniz LPG gecin bence.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeşim subabın erise bile yakıttan ettiğin karla 5 takım subap taktırırsın landi opele garanti verdiği ve uygun olduğu için landi en mantikli olanı bende öyle yapacam

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi mantık o kadar basit değil bence.yukarda o kadar soru var.bunların cevaplarını verebilen yok.tamam taktırdık da bu subaplar ericekse ne zaman ericek.taktıracam yolda kalacam diye korkuyorum.brc en mantıklısı geliyor.landirenzonun adanadaki ustası forumda birinin arabasını rezil etmişti.adam en son söktürmüştü.böyle bir sorun olursa napacaz delik deşik arabayla mı gezecez.çok kararsızım.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşte tüm bu ???? larla uğraşmamak için fındık motor diyoruz. Huzur Fındıkta...

Az yakar çok gezer yolda bırakmaz.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
İşte tüm bu ???? larla uğraşmamak için fındık motor diyoruz. Huzur Fındıkta...

Az yakar çok gezer yolda bırakmaz.
abi mazotun da bi anlamı kalmadı ki.fiyatlar tavan yaptı benzine dayandı.şu an tek çare sorunsuz lpg bence

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
abi mazotun da bi anlamı kalmadı ki.fiyatlar tavan yaptı benzine dayandı.şu an tek çare sorunsuz lpg bence

Litre fiyatına bakma sen dostum. Mazot benzinden fazla da olsa pompa fiyatı olarak sonuçta km de kaç kuruş yakıyor ona bakmak lazım. Dizel bildiğim kadarıyla LPG'den daha az yakıyor krş hesabında hele hele kışın. LPG araçların yaz ve kış tüketimleri çok farklı.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu hafta bir gezecem lpgcileri.kafama yatarsa taktıracam.yoksa ya bu şekilde binecem ya da istemeden de olsa çirkin civice geçecem....

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeş taktirinca gelişmeleri paylaş landiyi bilmiyorum aynı usta mi bir arkadaş bir yıldır kullanıyor adanda taktirdi 2012 makyajlı edition arabası çok memnun arıza ışığı vs hiç bir sorun yasamamis bende orada taktiririm heralde.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
Kardeş taktirinca gelişmeleri paylaş landiyi bilmiyorum aynı usta mi bir arkadaş bir yıldır kullanıyor adanda taktirdi 2012 makyajlı edition arabası çok memnun arıza ışığı vs hiç bir sorun yasamamis bende orada taktiririm heralde.
bu hafta onatçanın ordaki brc bayisiyle bir görüşecem gelişmeleri haberleşiriz