Astra'ma Rakip Geldi :))

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra'ma Rakip Geldi :))

sevgili arkadaşlar bana darılmayın ama bu konuda benim fikirlerim şunlar;
golfteki hem benzinli hem de dizel motorlar daha üstün..
malzeme kalitesi ve işçilik gerçekten de daha iyi...(bende h kasa cosmo vardı,j kasa cosmoda gerçekten de bu yönde düşüş var)
arka yaşam alanı bariz daha çok..(önde ise astranın ön camının baya eğimli olması nedeniyle daha ferah hissettiriyor)
lakin;
tasarımı bence çok kötü,kutu gibi,
hala eski kasa kullanılıyor,
ön konsol tasarımı rezalet,
fiyatı bu donanıma göre çok yüksek,
highline dışında teknik ve görsel donanım fakiri,ki highline da bile 205-55-R16 veriliyor,esp ve hill holder ancak dsg ile geliyor,bi-xenon far özel siparişle geliyor ki 4-5 ay diyorlar...
bukadar:)
not:2011 model highline lardaki arka ledli farlar çok güzel gözüküyor...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Benzinli motor olarak Astra'nın 1.4T motoru performans olarak, son hız olarak bence Golf 1.4TSI'den daha üstün.

Bu sonucu Golf kullanıcılarının kendi forumlarında paylaştığı yorumlardan ve son hız değerlerinden edindiğim bilgiye dayanarak yazıyorum.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Benzinli motor olarak Astra'nın 1.4T motoru performans olarak, son hız olarak bence Golf 1.4TSI'den daha üstün.

Bu sonucu Golf kullanıcılarının kendi forumlarında paylaştığı yorumlardan ve son hız değerlerinden edindiğim bilgiye dayanarak yazıyorum.
Son hızda dediğiniz doğru zaten hp olarak astra tam 18 hp yüksek golften.
Ancak ara hızlanmalarda - serlikte  aracın ağırlığıda mühim bir konu.
Bu bağlamda daha hafif olduğu için ""belki"" ara hızlanma ve serilikte golf üstün olabilir.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ara hızlanmaları açıkçası yanyana test etmedikten sonra yorumlamak gerçekten zor.

Hafif olması da doğru bir nokta nedeni de bizimkiler kadar donanım yüklü olmaması :)

Boş daima hafiftir :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:)

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben açıkçası Golf hastasıyım ama eşim bu ne biçim araba hiç karizması yok dediği için alamadım, çok ısrar ettim ama aldırmadı. Bir otoparkta Astrayı görünce bu çok iyiymiş dedi ve aldık.

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Ben açıkçası Golf hastasıyım ama eşim bu ne biçim araba hiç karizması yok dediği için alamadım, çok ısrar ettim ama aldırmadı. Bir otoparkta Astrayı görünce bu çok iyiymiş dedi ve aldık.
:) ilk defa araba tasarımından gerçekten anlayan bir bayana rastlıyorum..eşinize tebrikler ve saygılar...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

goxb link' Alıntı:

Walla böyle bir imkan var mı bilmiyorum ama eşinize de benden +1 teşekkür :)

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tebriklerinizi iletirim arkadaşlar. Zaten görseniz keyifle kuruluyor ön sağa.

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Ben de Golf almayı düşünüyordum, belki 10 defa showroom'a gidip her seferinde özetini çıkarttım. Ankara'da yaşayanlar bilir Konya yolunda VW ve Opel bayileri yan yanadır. Her gidişimde önce VW'e, sonra Opel'e uğrardım. VW'den her çıkışımda bir memnuniyetsizlik, içe sinmezlik hali, Opel'e girip Astrayı her gördüğümde de "işte bu sefer olmuş, budur" duygusu yaşadım. Sonuç malum...

Yalnız rica ediyorum Golfe o kadar haksızlık etmeyin arkadaşlar. Adamlar tam boy stepne veriyor, zaten Astra'dan tek üstün tarafı da bu  general_HAHA general_HAHA general_HAHA