ateşleme bobini değişimi

Xantorus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar  aracım 2010 astra j 1.6 t otomatik  57000 km de ateşleme bobinim bozuldu  bulunduğum ilde resmi servis yok  özel servis  parça için yüksek fiyat istedi şu sitede  indirimde buldum  başka bir özel serviste  taktırabilirim
http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-A16XER-A16LET-Atesleme-Bobini-GM,PR-3366.html
bu ürün ben,m işimi görürmü?
bujiler de  30 binde değişmiş idi  3 bin sonra onlarda değişecek  onlarıda  ateşleme bobini ile beraber değiştirsem mi? 

ateşleme  bobinini daha ucuza  bulabileceğim bir yer  biliyormusunuz ?  birde yan sanayi  ateşleme bobinleri var onları öneriyormusunuz ?

onur1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ateşleme bobini değişimi

Bu siteden çok ürün aldım sıkıntı yaşamadım.bu parça 2000 model astra g de dahi 250 tl üstü fiyattadır.bence fiyat normal.

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde bobinim bozulmuştu 1500 2500 devir aralığında tekleme yapıyordu aracım, Delphinin 1.6 LET motora uygun  bobininden aldım. Bu arada belirtim GM bobini Delphi'ye ürettiriyor. Orjinal GM 300 civarıydı evde aracıma uygun bobinin kodunu iyice araştırıp sanayiden Delphi bobini 150 TL'ye  alıp kendim montajını yapmıştım. Kutusu ve eski bobinim aracın bagajında duruyor isterseniz fotoğrafını eklerim. Toplamda 10.000 km'dir bu bobini kullanıyorum en ufak sorun yok :)
Bu arada ben ilandaki bobinin uygun olmama ihtimalini düşünüyorum, çünkü 1.6 LET motor ve 1.6 XER motorun ateşleme gücü farklı diye biliyorum bujileri de birbirinden farklı, iyice araştırın derim.
İlk olarak bujilerinizi değişin problem belki bujilerinizde olabilir boş yere bobin değişmeyin, sorun bobindeyse ve buji değişim zamanıda ortalama olarak geldiyse bujileride aynı anda yenilemeniz daha faydalı olacaktır.

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde bobinim bozulmuştu 1500 2500 devir aralığında tekleme yapıyordu aracım, Delphinin 1.6 LET motora uygun  bobininden aldım. Bu arada belirtim GM bobini Delphi'ye ürettiriyor. Orjinal GM 300 civarıydı evde aracıma uygun bobinin kodunu iyice araştırıp sanayiden Delphi bobini 150 TL'ye  alıp kendim montajını yapmıştım. Kutusu ve eski bobinim aracın bagajında duruyor isterseniz fotoğrafını eklerim. Toplamda 10.000 km'dir bu bobini kullanıyorum en ufak sorun yok :)
Bu arada ben ilandaki bobinin uygun olmama ihtimalini düşünüyorum, çünkü 1.6 LET motor ve 1.6 XER motorun ateşleme gücü farklı diye biliyorum bujileri de birbirinden farklı, iyice araştırın derim.
İlk olarak bujilerinizi değişin problem belki bujilerinizde olabilir boş yere bobin değişmeyin, sorun bobindeyse ve buji değişim zamanıda ortalama olarak geldiyse bujileride aynı anda yenilemeniz daha faydalı olacaktır.

Xantorus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖zel servis bilgisayara bağladı Bobin sorunu çıktı  ESP servis uyarısı veriyor idi zaten  1.4 ve 1.6 motorlarda turbo ve normal motorlarının aynı tip Bobin var  Delphi marka bobini ucuza bulamadım  aynı firma üretiyor da kullanılabilir