ateşleme bobini kronik arızamı

ajans0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 5-şubat-2009 tarihinde araçın ön takımını değiştiriken arızalı olan ateşleme bobininide değiştirdim.dün akşam eve giderken arıza lambası yanmaya başladı .sürekli yanmıyor yanıyor bi müddet sonra sönuyor neyse ben böyle konularda pipirikli insanımdır kaltım sabah doğru tamirciye kendi tahminime göre egr den falan yapar diye dusundum bilgisayara bağladılar ateşleme bobini arızası verdi .parcayı aldım yere gidip konuştum 1.5 ay önce aldığım ateşleme bobini arızalandı dedim ki adamlarıda tanıyorum aramız iyi walla kusura bakma ama elektronik parcada ki özellikle ateşleme bobininde garanti olmuyor dedi alırsın 2 sonra bile arızalansa elimizde olan birşey değil dedi.astraların hastalıgı bu dedi alırsın 3 sene gider dedi alırsın 2 gun sonra arızalanır tamamen kalitesiz petrolden kaynaklanan bi arıza dedi.bilgisayrda sildir egr temizletin tekrar arızalanırsa yenisi alacaksın dedi ama alırken ben sana giriş fiyatından veririm dedi zaten onuda delphi marka 150ye almıştım.nitekim arıza lambasını sildirdim egr yi temizlettim saolsun 3 km yol gittim tekrar yandı ısık anladım madem kacamıyacağız zevk almaya bakıcaz artık

aynı sorun bendede vardı ...Öncelıkle atesleme bobını sureklı arızalnmıyor ..! atesleme bobınını sureklı bozan baska bı sorun var oda sılındrlerdekı kurum ıstersen bı cıhaza baglat ve baktır yuzde 1 yada 2 bıle olsa sılndrlerdekı kurum atesleme bobınını bozar bunun cozumude kurum temzlıgı degldr sılındr kapagı acılıp ordakı kollar kısalacak 600 - 900 ytl arası tutar ayrıca bobını orjınal al Delphi..arızalı kullanrsan cok skntı yapmaz ancak yuksek vıtes dusuk hızda sılkeler