atiker sıra sistem ve bir garip arıza acil yardım.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun park halındeki aracın kaputunun altından bır hava sesı alınca ses gelen yere baktıgımda lpg enjektorlerinin gaz giriş borusunda karlamış bir gaz kaçağı gördüm.İşin ilginci aracım ortalama 15 saattır aynı yerınde hıc çalıştırılmadan beklıyordu.neyse dedim belki hortum delinmiştir kelepçeyi söktüm,hortumun orayı kesip yenıden yerine takıp kelepçeledim.ellerim sökerken buz tuttu resmen.acaba benım aracın gaz kesıcısınde bır sorun mu var.sonra aracı çalıştırdım deneme amaclı kaçak varmı diye gaza geçti kaçak yok ama bu defada araç yeterlı ısıya ulaşmasına rağmen lpg de ara gaz vererek devır saatını 6 ya filan cıkarıyor ama dip gaz yapınca sankı yetiştiremiyor yada çok fazla basıyorda boğuluyormus gıbı devır saatı düşürüyor.sonra rolantıde dengesızlık yapıyor motor dusuk devır tıtrek tıtrek çalısıyor sonra stop edıyor.Yola çıkıp deneyeyim dedim gaz yemedıgı durumda yol gitmeye çalışınca arıza ışığı yakıyor yada 3 diş lpg olmasına nazaran lpg bibleme yaparak benzıne geçiyor ve kucuk gaz yada benzıne gectıgını gostren ısık hızlı hızlı yanıp sönüyor.bu durumla karşılasan varmı acaba yada çözümünü bilen? Bu arada araç corsa gls 1.4 16 ecotec motor ve düne gelesiye hıc sorun yoktu.ayrıca benzınde hıc bır sıkıntısı yok.

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam anlayamadım ama amcamın aracında opel astra olmuştu araba rölantide 1000 3500 devir arasında gidip geliyodu yani kendi kendine gaz veriyodu kelebek kirlenmiş temizlendi düzeldi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Gaz kalebeği ve rölanti düzenleyici diyorum rönlantide dengesizlik bu ikisi yüzünden olur genelde bir baktırmakta yarar ayrıca hava sıcaklığıda etkiliyor lpg'yi