Aydınlatma projelerim

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimler uçmuş ...

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan sonrakileri artık farklı yerlerden yüklemeye çalışacagım.Site zaten uyarıyor limit artışı yapmadığım sürece bu limit süresi kısalır diyor.

Resimler açıldı yerine tekrar konmuş.

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valeo yeni nesil bi-xenon mercek,Gen4 balast Osram xenon ampul.Komple krom olan çerçevede siyah ve gri olarak bayandı.

CI8Rc2Y.jpg

6HB7222.jpg

Mercek kapagı Mercedes'ten çıkma.

M9H9UtC.jpg

Son halleri.

9TgASQy.jpg

uj077Md.jpg

w8v1XXt.jpg

P0GQQWS.jpg

Sinyal bölümüne Smd5050 turuncu ledlerden American park yapıldı ve park ampulü kısmınada aynı ledden takıldı.Araç üzerinden görünüm.

ZmO2EP3.jpg

Duvar resmimiz.Bosch ve Valeo Hella gibi düze yakın çizgi vermesede ışık toplaması aydınlatması son derece güzel mercekler.

U2kf8uk.jpg

Halojenler ile bi-xenon uzun.

jyrTKDC.jpg

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farlar internetten 2.el Focus Titanıum x mercekli far olarak alınmış.Fakat istemedende olsa son derece kusurlarla dolu bir far edinilmiş.
sad.png
Farları masaya yatırdık. masraf açılmasın istenilmişti ama yapacak bişi yoktu.Far camı beni epey uğraştırdı ama gayet iyi parlatabildim.Zımpara yapılmadı parlatıldı.İşte detaylar.

Farları sökmeden resimlemeyi düşünemedim camı sökünce aklıma geldi.Camın hemen her karesi aynen böyle is pus yapışkan isi vesaire ne aranırsa mevcuttu.

n2iFtz1.jpg

Çerçeveye akıtılmış yapıştırıcıyı sıyırmaya çalışmışlar.

3HeeLkm.jpg

Adaptif ayar motoru sökülmüş ve merceğin ayarını sabitlemek için far tasının sabitleme tırnagını takmayıp silikon ile sabitleyip ayar tutturmaya çalışmışlar.

scD9fsK.jpg

Motor sökük olduğu için mercek saga sola oynamasın diye beyaz silikonla sabitlemeye çalışılmış.

AN5NsFD.jpg

İlk etapta mercekleri temizleyip takacaktım ama perdeye zarar verilmiş.Nokta gibi kısımın üst çizgiyi oluşturan bölümden eğilmişti.Kenar sabitleme yerleride eğikti.Düzeltmeye çalışmanın aöıkcası pek anlamı yoktu.El mahkum mercekler değişecekti.

4JHFefL.jpg

Ayrıca içinede su almış.Ve sıcak silikon damaları tepe oluşturmuş.
lol.gif

aoIrzoW.jpg

Valeo bi-xenon mercek takıldı ve çerçevsi mecburen orjinal vida yerinden dolayı iri kıyım altlı üstlü 2 vida ile sabitlendi ve destek amaçlı silikonlama ile tornavida yardımı ile iyice sıvazlandı.görüntü biraz kötü ama silikonu yedirmek lazım.Karnı epey acıkmış.
tease.gif
lol.gif

mtO0UHv.jpg

CUpJgyL.jpg

Tırnaklar olması gerektiği gibi yerine sabitlendi.

DCfD6l9.jpg

Ve sonuç.Mercek şapkası orjinal.İç şapkada orjinal mercekten çıkarılıp yeni merceğe sabitlendi.

4InxWVF.jpg

UcXVUqO.jpg

jSB5Ekc.jpg

Kullanılan 4300k ama tam halojen sarısı ben çok sevdim bu tonu ve hoş bir xenon rengi çok iyi fakat kalite bence sıfır.Şimdilik mecburen bunları tıraşlayıp odaklmasını yaptırdım ama sağ taraf ampul odagı sol taraf kadar düzgün olmadı.Far ayarıda bu nedenle tam olamadı.Daha sonra D2s ampul ve çevirici alınıp takılacak ve tekrar ayar yapılacak.
Duvar resimlerimiz.Sağ taraf odaklama sorunu nedeniyle bu şekilde olmak zorunda.Çizğimide sorun yok.Ampul odagı üst kenara denk geliyor.

JNIto5f.jpg

Uzunlar halojen ile birlikte.

IGMWF0y.jpg

Bilahire gündüz araç üzerinde resimlenecek.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ellerine sağlık abi yine döktürmüşsün ama kim bu fara bu kadar eziyet eder anlamadım ford düşündüğümüz zaman öylesine bi fiyat araştırması yapmıştım meblağ olarak baya yüksekti 2. eli de

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 kaç far parçalarından defşirme toplama işlemi sonrasında bu şekilde internetten satılıyor.Zulum değil sadece elde olanları değerlendirme adına yapılıp veriliyor.Ben böyle bakıyorum.Fakat biraz daha temiz ve düzeyli yapılsa daha güzel olacak.
Orjinal mercekli far olunca her araç modeli için geçerli bir oran bu.Bence normal.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oktay abi selamlar

yaptıgın işler gayet başarılı..

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bravo size. ben olsam o farları gördüğümde aldığım gibi yere çarpardım. Güzel palaşım. Teşekkürler.