Bagaj tarafından gelen zırıltı

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bagaj tarafından gelen zırıltı

aynen o ses bendede var, arkada gelen gıcırtı gibi bi ses..

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı ses bendede geliyordu zırıltı gibi özellikle asfalt kalitesi bozuk yollarda ve 60-70 km üstünde geliyordu o kadar sinirimi bozuyorduki aracdan sogutmustu nerdeyse.servise gösterdim ne yaptıysa kesememişlerdi bagaj kapagını komple söküp bütün çevresini çift taraflı bantla kapladılar ona ragmen olmamıstı bende haftaiçi aracı servise bütün gün bıraktım bu sesi çözmeden bana teslim etmeyin dedim saat 4 gibi aracınız oldu gelip alabilirsiniz dediler 1 aydır kullanıyorum şimdilik bi ses yok geç saate gittigim için ustalar cıkmıstı ne yapıldıgınıda soramadım

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tam arka sileceğin uç kısmının içteki kalan kısmından geliyor bagaj iç kapağından tam yerine oturmamış gibi bakım zamanı yaptırcam bende .

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşte zevkle cevaplayacağım ve foruma hizmet edeceğim bir konu. Bu ses beni aylarca süründürdü, psikolojimi bozdu, kafayı yedirtti; ama sonra aklını sevdiğim canım anamın müthiş zekasıyla olayı çözdük, sizlerdeki sesin de bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Olay şu ki, bagajımızdaki yangın tüpünün üstündeki pim çok oynak ve özellikle bozuk yollardan geçerken vik vik ötüyor. Bizler de bu sesin bagajdan, camlardan veya emniyet kemeri tokalarından kaynaklandığını düşünüyoruz, bulamadıkça da kafayı yiyoruz. Dolayısıyla o pimi sabitlerseniz tüpün ağzını ters çevirerek veya başka bir yöntemle sesin kesildiğini göreceksiniz. Test yapabilmek için o tüpü arabadan çıkararak kullanın aracınızı bir süre ses gelmiyorsa konu çözülmüş demektir :)

Dilerim çözüm sizler için de budur, güzel haberlerinizi bekliyorum.

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Bahsi geçen sesin Sağ arka kemer mekanizmasından geldiğini ve çözülemeyeceği bilgisini almıştım:)

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
İşte zevkle cevaplayacağım ve foruma hizmet edeceğim bir konu. Bu ses beni aylarca süründürdü, psikolojimi bozdu, kafayı yedirtti; ama sonra aklını sevdiğim canım anamın müthiş zekasıyla olayı çözdük, sizlerdeki sesin de bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Olay şu ki, bagajımızdaki yangın tüpünün üstündeki pim çok oynak ve özellikle bozuk yollardan geçerken vik vik ötüyor. Bizler de bu sesin bagajdan, camlardan veya emniyet kemeri tokalarından kaynaklandığını düşünüyoruz, bulamadıkça da kafayı yiyoruz. Dolayısıyla o pimi sabitlerseniz tüpün ağzını ters çevirerek veya başka bir yöntemle sesin kesildiğini göreceksiniz. Test yapabilmek için o tüpü arabadan çıkararak kullanın aracınızı bir süre ses gelmiyorsa konu çözülmüş demektir :)

Dilerim çözüm sizler için de budur, güzel haberlerinizi bekliyorum.
ses yangın tüpünden gelen ses değil maalesef

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arka emniyet kemeri tokalarınızı kontrol edin. iç taraftaki bakalite çarpıyordur

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de benzer bir ses var ama zırıltı değil. Gıcırtı ve tıkırtı karışımı bir ses. Sağlı - Sollu. Yazın kayboluyor, kışın başlıyor.

Sadece bozuk yolda değil, araç çok yavaş giderken esnediğinde de geliyor. Stepneyi ve tüm ekipmanları çıkardım, bagaj kapağı komple açık denedim yine geliyor.

Okullar tatil olsun ilgileneceğim. Aklımda şuan:

- Bagaj amortisörü
- Arka koltuk bağlantı noktaları
- Flexfloor
- Amortisör Tozlukları

Gibi noktalar var. Sesi bulup servise söyleyip özellikle onlara yaptıracağım.