Bagajdan Gelen Garip Amortisör Sesi

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Arkadaşlar selam,
Geçenlerde bagaj amortisörümü değiştirdim ancak değiştirdiğim andan itibaren açılırken garip bi sesle karşı karşıya kalıyorum.
Video aşağıda . Sizce bu sesi neden yapıyor olabilir? Bagaja bir ayar mı yapmak gerekiyor ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstad tak diye vurmadan mı bahsediyorsun

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yeni bagaj amortisörlerini orijinal GM parça ile mi değiştirdiniz? Yan sanayilerde olabiliyor ben de yaşadım aynı durumu, kapanırken de gıcırdama yapıyor ileriki aşamalarda da..

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
üstad tak diye vurmadan mı bahsediyorsun
Evet ilk açılışta tam yukarı kaldıracakken tak diye ses geliyor. Ses gelirken bagajı da sarsıyor sanki bir dengesizlik varmış gibi.

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Yeni bagaj amortisörlerini orijinal GM parça ile mi değiştirdiniz? Yan sanayilerde olabiliyor ben de yaşadım aynı durumu, kapanırken de gıcırdama yapıyor ileriki aşamalarda da..
Yok başkanım GM almadım ama birebir astra h ile uyumlu diye oem parça aldım. İlk taktığımda hiç böyle sesler yoktu, bir kaç gün içinde başladı

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yok başkanım GM almadım ama birebir astra h ile uyumlu diye oem parça aldım. İlk taktığımda hiç böyle sesler yoktu, bir kaç gün içinde başladı
Yani sizde öyle aşırı bir ses yok parçadan kaynaklı diyorum ben :) Birkaç aç kapa yaptıktan sonra azalması/kesilmesi lazım çubuğu alıştığından ötürü, sıfır Egea aracımda bile uzun süre kullanmama durumu olduğu zaman ilk bagaj açışımda ses yapıyor bir problem teşkil etmez ancak bir sıkıntı mı var diyor insan ister istemez..

• Beğen
Tepkiler: Kaan.