Bagajımda sızan bölgeye tavsiye arıyorum..

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimlerim cep telefonu ve akşam olduğundan kötü malesef.
Sağ arka stop tarafını çektim.Resimdeki gösterdiğim aracın kendi macunu ordan çatlamış ve su sızdırmakta,3 resim çektim, sızan yer çevrelediğim yerde ama resimde ben bile bulamadım :)

Burda sormak istediğim şu,bu beyaz orjinal beyaz macunu özel servislerde yada yetkili servislerde bulabilirmiyiz,olmazzsa alternatif olarka aklıma gelen sağlam ve esneme kabiliyetine sahip bir silikon ve iran yapıştırıcısı geldi(bu yapılştırıce esnemesi yok ama sağlam iş ediyor)

6374.jpg

6405.jpg

6413.jpg

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orayı ince kaynak yaptır.üzerine pütür at komple

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnce kaynak dediğiniz nasıl bişi, anladığım şey ordaki beyaz maddeyi biraz eritip birbiriyle kaynaştırmak mı??
benim kafamdan geçen ilk şey lehim aletiyle orayı biraz guruculayıp erittirip bibiriyle kaynaşmasını sağlamak,böle bişi mi :)

Lehim aletiyle kırılan plastikleri birbirine kaynaştırabiliyordum eriterek ama numunelik parça kestim bagajdan o parçayı eritmek istedim ama erimiyo yanıyo pütür pütür kararıyıo :) sanırım benim anladığım ince kaynak bu deil :D

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim resimde pek secemedim ama su nerden geliyor ,aracin altindan ise benim tavsiyem aracin altina firmadan püskürtülen zift var paslanmaya ve tas vuruntularina karsi koruyan ismini türkce bilmiyorum arabanin alt tabaninda olanindan onunla alti o su giren yeri ziftle...püskürtme sprayi olarak satiliyor...yoksa üsten kapatsanda altdan paslanir

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok bu yer sağ arka stopun bittiği 2 cm altında tamponun üst hizasında duruyor,yanal olarak 2 cm kadar eninde ince bi çatlak,iyi bir silikon ile sorunum çözülür basit bi işlem benimkisi,orjinal o görünen macundan bulabilceğimi sanmıyorum ama bi umut:),basit bir işlem ama ben ömürlük olsun istiyorum
:rolleyes:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta en ıyısı sıyah sılıkon far yapıstırmada kullanılan ıcerden ve dısardan sılıkon yap ama elıne eldıven tak elden bıle cıkmıyo cunku :) parmagınla oraya ıyıce yedır hem esnek hemde cok saglam bısey daha sonrada putur sıyah sıkabılırsın komple bagaja..

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sista marka silikon iyi olarak biliyorum başka var mı daha iyisi??
Fara mercek uygulamalarında sıvı conta kullanılıyor.Bu sıvı contalar nasıldır,birde bunların hep siyahını gördüm beyazı yok mu :)

sıvı conta araştırması yaptım ve en uygunu bu sanırım

alcon marka(sanayilerde kolayca bulabileceğimiz ürün olsa gerek)
SIVI CONTA Çok Amaçlı Beyaz 250°C 45 ml.
Genel endüstriyel amaçlı, oda ısısında kürleşen RTV, daima elastik kalan, geniş ısı aralığında
çalışabilen, polisiloksan bazlı, yüksek kaliteli sıvı contadır.

Özellikleri:
Farklı ısı derecelerinde kalıcı elastikiyet
Oda sıcaklığında kürleşme RTV
Kesin sızdırmazlık
Titreşimlere, birçok asit, su buharı ve gazlara karşı yüksek dayanım.

Renk: Beyaz
Isı Dayanımı: -60°C - 250°C

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynı sorunum vardı çamurluk içinde ince bir çatlak vardı lastik döndükçe suyu içeri atıyordu bulana kadar aracın arka tarafı komple söktüm.silikon bir süre sonra bırakıyor.oto kaportacıya git orda kaynak atarlar üzerine pütür (yani zift )püskürt 10 numara olur.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunum vardı çamurluk içinde ince bir çatlak vardı lastik döndükçe suyu içeri atıyordu bulana kadar aracın arka tarafı komple söktüm.silikon bir süre sonra bırakıyor.oto kaportacıya git orda kaynak atarlar üzerine pütür (yani zift )püskürt 10 numara olur.
usta bence abımızı dınle derım bende bı fıkır soylemıstım sıyah sılıkon olarak ama abımız bu olayı yaşamıs sonucta bız fıkır beyan edıyoruz sende ınce bı kaynak attır sonra putur yap onu kendın bıle yaparsın sonucta..

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın telefonuyla gündüz gözüyle daha detaylı bi fotoğrafla sıkınıtlı yerimi göstermeye çalışacam,zaten pazar olduğu için sanayiyede gidemem :)