Balans ayarı olmuyor

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikler konusunda mümkünse yazlık ve kışlık jantlar dahil komple ayırmak mantıklı. Hem montaj açısından hemde lastiklerin ömrünü uzatmak açısından bence en mantıklısı jantlar dahil ayırmak lazım. Hem bu şekilde balans sorunuda ortadan kalkmış oluyor. 2 yıldır jantlarımı ayırdığım için balans sorunuyla uğraşmıyorum.
+1 En mantıklısı...

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Lastik değişimi sırasında yapılan balansın verimli olmadığını duymuştum. Az bir miktar yol yaptiktan sonra balans tavsiye ediliyor. Zannedersem lastiğin janta oturması sağlandıktan sonra ve jant lastik araca takılıyken yapılan balans daha doğru oluyor. İkidir deniyorum, olumlu sonuç alıyorum.

eski aracımı 4 yazlık lastik jantlar + 4 kışlık lastik jantlar ile kullanırken, yeni araçta bu kadar geniş bütçe ayıramadığım için sadece lastik almıştım..
ayırmak en iyisi dediğiniz gibi.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikler konusunda mümkünse yazlık ve kışlık jantlar dahil komple ayırmak mantıklı. Hem montaj açısından hemde lastiklerin ömrünü uzatmak açısından bence en mantıklısı jantlar dahil ayırmak lazım. Hem bu şekilde balans sorunuda ortadan kalkmış oluyor. 2 yıldır jantlarımı ayırdığım için balans sorunuyla uğraşmıyorum.

Tabii birde jantlı lastikleri taşımak ve de aylarca bir yerde muhafaza etmekte zor oluyordu benim için.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben onu şöyle çözdüm. Köyde kayınbabamın evinin altında bodrum var. Bir tane sağlam kriko satın aldık, köye gittiğim zaman lastik değişimlerini kendim yapıyorum.